Závěr sezóny v Barmě

publikováno 10.08.2021

Před posledním kolem Barmské ligy byla situace na čele velmi vyrovnaná - první čtyři celky dělily pouze tři body. Klíčový zápas se hrál v Tararingapatamu, kde domácí, kteří po výborném podzimu spadli až na 4. místo, hostili Falam, který měl o bod víc a útočil z 3. pozice. Domácí měli ještě šanci zabojovat o pohárové příčky, ale ukázalo se, že výkonnostní pokles se nezastavil. Tararingapatam sice po první půli vedl, ale po změně stran Tygři otočili skóre a čekali, jak se vyvinou zápasy Shweba a zejména vedoucí Laputty. Ta hrála na hřišti posledního Yenangyaungu a vítězství by ji zajistilo titul. Jenže hráči Laputty za celý zápas nenašli recept na domácí obranu a nakonec získali pouze bod za bezgólovou remízu. Tím se srovnali bodově s Falamem, ale díky lepšímu skóre v tabulce skončili výše. Vše mělo v rukách Shwebo. To na domácím hřišti hostilo nevyzpytatelný Akyab a v případě výhry by za nastalé konstelace Shwebo získalo titul. A domácí Pyas začali dobře - po brance Nyam Nyama přidal ještě do poločasu druhý gól Sho Luen. V závěru poločasu sice snížil Ma Hnyuj, ale v poločasové přestávce vzhledem k průběžným výsledkům byli Pyas nejblíže k titulu. Jenže po změně stran přišel šok pro hráče i hrstku diváků na stadiónu. Lap Top po zaváhání domácí obrany vyrovnal a o pět minut později pronikl Su Mo do šestnáctky a otočil skóre. Domácí už s výsledkem nedokázali nic udělat a nechali si tak titul proklouznout mezi prsty. Nakonec se radují v Laputtě - ta o jediný gól zůstala na čele, druhé místo bere Falam, Shwebo se muselo spokojit s 3. místem. A Tararingapatam, který tak překvapil v podzimní části, kterou ovládl bez porážky, nakonec klesl až na 5. místo. Mistrovský Yenangyaung skončil poslední bez jediného vítězství.

10. kolo

FC Tararingapatam - Falam Tigres 1:2 (1:0)

45. A Pham Dok 1:0, 74. Min Taun 1:1, 86. Min Taun 1:2

Yenangyaung Myan Myins - Ywei Laputta 0:0 /-1/

Shwebo Pyas - Akyab Sailors 2:3 (2:1) /+1/

16. Nyam Nyam 1:0, 36. Sho Luen 2:0, 42. Ma Hnuyj 2:1, 67. Lap Top 2:2, 72. Su Mo 2:3

Střelci

4 - Su Wan (LAP), Devalakuram, Min Taun (FAL), Kou Shou (TAR)

Pohár - finále

Laputta kromě ligového primátu získala také Barmský pohár, když ve finále na hřišti Falamu porazila Yenangyaung 2:0. Repríza posledního kola se tak hráčům Laputty vydařila, byli lepším týmem a po jednoznačném průběhu jasně finále ovládli. Yenangyaung opět spoléhal zejména na obranu, dopředu prakticky stejně jako v celé sezóně nic nevymyslil a bude třeba zejména v ofenzívě mužstvo do příští sezóny posílit.

Ywei Laputta - Yenangyaung Myan Myins 2:0 (1:0) /+1/

36. A Wei Kunj 1:0, 86. Lu Shin Shin 2:0