Závěr sezóny v Sikkimu

publikováno 10.08.2021

Závěr sezóny obstaraly jako vždy po skončení ligy zápasy poháru a baráže.

Pohár

Do semifinále se neprobojoval ani jeden z prvních tří týmů konečné tabulky, a tak byla v sázce  účast v Poháru FIFAC. V prvním semifinále narazilo Dikchu na Icemans, pro které ale hlavním cílem byla záchrana v baráži. Přesto Icemans v prvním utkání na hřišti v Dikchu vyhráli po dobrém výkonu 3:1 a zdálo se, že budou chtít napravit nepovedenou sezónu. V odvetě sice Šára už v 5. minutě otevřel skóre a ještě více přiživil naději na postup, ale pak ještě během první půle hosté třemi góly otočili skóre a srovnali celkový stav. Druhá půle mnoho krásy nepřinesla a zdálo se, že si budou prázdné tribuny a náhrádníci na lavičkách muset vytrpět ještě prodloužení. Nakonec k tomu ale nedošlo, protože Siwari lehkou střelou čtyři minuty před koncem zaskočil Ayuravadihi v brance domácích a vystřelil Dikchu postup.
Ve druhém semifinále byl favoritem FC Gangtok, ale proti druholigovému Lachenu to neměl snadné. První zápas na hřišti Lachenu začal loňský mistr dobře a po brankách Jaeela a Mallingha vedl po půlhodině 2:0. Domácím pomohl gól do šatny, který vstřelil Chepkoy. Po změně stran Chepkoy brzy vyrovnal a Lachen soupeře přitlačil a přidal další dva góly. Odveta v Gangtoku přinesla dramatický boj až do konce. Domácí začali špatně a už v 9. minutě inkasovali a do konce poločasu vytěžili z následné převahy pouze nerozhodný stav 2:2. Po změně stran ale už byli lepším týmem, protože Lachen se zaměřil pouze na bránění postupového výsledku. Shan Mlok a Lingtsum ale brzy vstřelili góly a zdálo se, že ten postupový domácí zvládnou ještě do konce normální hrací doby. Hosté ale dokázali odolat a šlo se do prodloužení. V něm už Lachenu došly síly. Domácí měli spoustu šancí, ale zahazovali, co mohli. Od nevyzpytatelných penalt je spasil až střídající Kalafas a poslal svým prvním gólem v sezóně FC Gangtok do finále.
Finále se hrálo na neutrální půdě v Geyzingu, ale ani jeden tým nemohl díky lockdownu využít podpory svých fanoušků. Nakonec po tuhém boji vyhrál mírně favorizovaný FC Gangtok, když o svém vítězství rozhodl ve druhé půli, a zahraje si tak opět po roce Pohár FIFAC.

Semifinále:

Dikchu Athletics - Gangtok Icemans 1:3 (1:2)

8. Ratan 0:1, 34. Mishra 1:1, 42. Tapai (Ruptsang) 1:2, 63. Loyobuani (Dorji) 1:3

Gangtok Icemans - Dikchu Athletics 1:4 (1:3)

5. Šára 1:0, 18. Sichey (Siwari) 1:1, 21. Swinshahshahan (Sichey) 1:2, 32. Gakarisu (Sichey) 1:3, 86. Siwari (Sichey) 1:4

FC Lachen - FC Gangtok 4:2 (1:2)

17. Jaeel 0:1, 33. Mallingh (Lingtsum) 0:2, 45. Chepkoy (Tadong) 1:2, 64. Chepkoy 2:2, 69. Kagyupa (Tinley Subba) 3:2, 79. Tinley Subba 4:2

FC Gangtok - FC Lachen 5:2 (2:2, 4:2) /+1/

8. Palyor 0:1, 12. Shan Mlok 1:1, 19. Shan Mlok 2:1, 30. Lachungpa (Cheporai) 2:2, 49. Shan Mlok 3:2, 62. Lingtsum 4:2, 110. Kalafas 5:2

Finále

Dikchu Athletics - FC Gangtok 1:3 (1:1) /-1/

10. Gunkh (Nyagmo) 0:1, 15. Lattey (Tsapkal) 1:1, 61. Ratnakulay (Onger) 1:2, 82. Lepkolakhyat (Kalimapattane) 1:3

Do Poháru FIFAC postupují:

Geyzing Glaciers - vítěz ligy
Sherpa Club Gangtok - 2. místo v lize
FC Gangtok - vítěz Poháru

Baráž

Podruhé ve své historii musel nejúspěšnější sikkimský klub Gangtok Icemans odvracet sestup do 2. ligy v baráži. Tentokrát se utkal se Singtamem, který urval 1. místo ve druhé lize teprve v poslední lize a moc toužil po roce opět vrátit se do nejvyšší soutěže. Icemans ale nástrahy baráže zvládli mnohem lépe. Hned v prvním zápase na půdě soupeře dokázali zvítězit třígolovým rozdílem, když si pomohli ve vyrovnaném zápase dvěma slepenými góly Chapatiho v samotném závěru. Odveta už byla jednoznačnější záležitostí. Icemans šli brzy do vedení, ale soupeř bojoval, vyrovnal a měl více šancí. Domácím opět pomohla zkušenost moravského veterána Šáry, který minutu před koncem poločasu chladnokrevně poslal míč za záda ještě staršího veterána Yatsa a druhým gólem prakticky Icemans zachránil. Druhá půle byla jasnou záelžitostí Icemans, kteří tak zachovali příslušnost k elitě a budou chtít nepovedenou sezónu napravit a zabojovat o vyšší příčky.

Singtam Wilds - Gangtok Icemans 1:4 (0:2)

5. Majubhar 0:1, 33. Dorji 0:2, 64. Lamling (Pratipoor) 1:2, 82. Chapati (Tapai) 1:3, 87. Chapati 1:4

Gangtok Icemans - Singtam Wilds 5:1 (2:1)

8. Majubhar (Mishra) 1:0, 14. Pinchol (Pratipoor) 1:1, 44. Šára 2:1, 69. Chapati (Penam) 3:1, 81. Tapai (Majubhar) 4:1, 87. Tapai (Penam) 5:1