Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Závěr sezóny v Bhútánu

publikováno 19.07.2021

Závěrečné kolo už nic nemohlo změnit na překvapivém zisku titulu Para. Druks nakonec spanilou jízdu sezónou zakončili přesvědčivým vítězstvím nad posledním Phuenccholingem a vyhráli ligu bez jediné porážky. Také Bjakar už nemohl přijít o 2. místo, ale na hřišti Raidaku začal dost špatně a po gólech Uppatlaneye a Yamaleeho brzy prohrával 0:2. Po změně stran ale prokázal střeleckou formu nejlepší ligový kanonýr Dikpo, když dvěma góly vyrovnal. Dikpo nastřílel celkem 9 gólů a získal tak Himalájskou kopačku, jako nejlepší střelec Subhimalájské podzóny. V souboji o 3. místo tabulky se nakonec radovali Yetties. Ti na svého soupeře z Hatisaru měli dva body náskoku a stačila jim remíza, ale po prvním poločase to vypadalo, že Hatisar svého soupeře v tabulce přeskočí. Po brankách Gyalmena a Lhodranga totiž Chillies už po půlhodině vedli 2:0 a zdálo se, že mají zápas pod kontrolou. Navíc hned v úvodu druhé půle mohlo být rozhodnuto, ale aktivně hrající Linzian dvakrát v krátké době nastřelil jen  břevno Phundukovy branky. Domácí dostal do hry až gól Rongdrupa z ojedinělé akce po hodině hry. Hatisar pak udělal to, co se většinou nevyplácí - stáhl se do obrany a bránil vedení. Domácí se pak rozehráli k dobrému výkonu a výborný Rongdrup osm minut před koncem vyrovnal a vrátil svůj tým na 3. místo.

Yetties ještě neměli jistotu postupu do Poháru FIFAC, na to potřebovali zvítězit ve finále Bhútánského poháru nad Phuenccholingem.. V utkání hraném na nejvýše položeném hřišti v Paru byli Yetties favoritem, ale Phuenccholing týden po triumfu ve finále Poháru FIFAC se vezl na vítězné vlně. V první půli byl aktivnější a zaslouženě šel po brance Nyindraka na konci poločasu do vedení. Po změně stran Yetties dlouho nedokázali najít recept na dobře zformovanou defenzívu soupeře, až v 78. minutě vyslal jedovatou střelu Marantha a veterán Tshering v brance se jen ohlédl. Když už obě mužstva myslela na prodloužení, poslal Phuenccholing do vedení z nenápadné akce Shar Pei. Yetties už docházel dech i síly, což se projevilo o chvíli později, když barmský útočník Shar Pei nezvykle lehce přesprintoval Gyatchena a podél Phunduka rozhodl o nečekaném triumfu Phuenccholingu. Phuenccholing se tak stal pohárovým mistrem - zatímco v lize získal pouhých šest bodů, ovládl jak domácí pohár, tak prestižní Pohár FIFAC.