Úvod » Fotbal » MS 2022 Guam

3. kolo kvalifikace

publikováno 24.06.2021 (aktualizováno 19.07.2021)

Ve Východní zóně byly na programu pouze dva zápasy ve skupině A. Na Vanuatu konečně zabral Sikkim, který po dosud nejlepším výkonu v kvalifikaci deklasoval domácí tým půltuctem gólů. Rozhodlo se v závěru první půle, kdy Sikkimové třikrát během deseti minut skórovali a vypracovali si pětigólový náskok. Ve druhé půli už výsledek kontrolovali, domácí tentokrát působili neškodně a soupeře nijak netrápili, na Yebala nevyslali jedinou střelu.. Také ve druhém zápase zvítězili hosté. Morava na horké andamanské půdě v třicetistupňovém vlhkém vedru šla už ve 2. minutě do vedení po dělovce Bacúcha a asi málokdo tušil, že tento gól bude rozhodující. Po vyrovnaném průběhu první půle totiž Andamanci po změně stran zabrali a soupeře přehrávali. Místy si vytvořili až drtivý tlak, ale Moravané skvěle bránili a několika šancím domácích zabránil také výborný Lišejník v brance. Nejpříjemnějším překvapením jsou ale výkony Bacúcha na postu stopera, který výborně diriguje obranu, ale také vstřelil polovinu gólů svého mužstva..Morava tak vede tabulku a má výborně nakročeno k postupu.

Ve skupině B skončily oba zápasy poněkud nečekaně. Špicberky, které doma excelovaly proti Guadeloupu, tentokrát nestačily ne dobře připravený tým Lesotha. Lesoťané vedli v poločase už 3:0, pak ale zvolnili a dovolili domácím snížit. A málem přišly i o body. Domácí mohli v závěru vyrovnat, ale střídající Budakov trefil jen břevno Thomasovy branky. Nečekané bylo i vítězství dosud posledního Guadeloupu nad vedoucím mužstvem skupiny Maledivami. V kvalitním zápase sice dostal hosty do vedení Pupook, ale pak přišel velký nápor Guadeloupanů, kteří vyhráli poločas 3:1. Nepřesný rozhodčí Collins pak rozdal hostím několik žlutých karet. Druhý poločas bal vyrovnaný. Střídající Vaiaahatahoo snížil a hosté se snažili o vyrovnání. V závěru však domácím vyšel brejk, mladíček Chiporéz unikl obraně, počkal si na nabíhajícího Martina a ten stanovil konečný výsledek.

Skupina C potvrdila skvělou formu Svazijska, které vyhrálo i potřetí a dosud neobdrželo branku. Se skore 13:0 vede tabulku před Kiribati. Svazijci porazili po excelentním výkonu právě Kiribati. Poločas skončil sice jen 1:0, když Kiribaťané dokázali odolávat, po druhém gólu Modloweniho v 59. minutě však již domácí tým nepustil soupeře k ničemu a přidal další dvě branky. Zápas dvou dosud nebodujícíh týmů Bermud a Nauru skončil nečekanou dělbou bodů. V průměrném zápase hrály Bermudy s Nauru jen 2:2. Domácí dvakrát prohrávali po hrubých chybách obrany a podařilo se jim dvakrát vyrovnat. Kýžený třetí gól však už nepřidali a jejich šance na postup se rozplynuly v beznaději.

Ve skupině D se nejvíc očekával zápas Mauritiu s favorizovaným Bhútánem. Bhútánci měli dobrý úvod a po půl hodině vedli zcela zaslouženě 2:0. Z ojedinělé akce v závěru poločasu sice Bouvain snížil, ale i nadále na hřišti kralovali fyzicky lépe připravení Bhútánci. V závěru kontrolovali hru, ale v 90. minutě po nešťastné,chybě Badrinatha se lacino dostal k míči Kwané a překvapil Yaumujeho lobem z 25 metrů, který zapadl do sítě. Král střelců moravské ligy svým gólem zachránil domácím bod. Ve druhém utkání skupiny San Marino senzačně podlehlo Aljašce vysoko 1:4. Hosté, které výborně dirigoval Mahawatak, přehrávali chaoticky hrající Sanmarince ve všech směrech a potvrdili zlepšenou formu. Po polovině kvalifikace jsou ve své skupině na druhém místě a nejsou bez šance na postup.