Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Andaman Super League - Mistrem je nečekaně Sentinel!

publikováno 10.06.2021 (aktualizováno 09.08.2021)

Závěrečné kolo mělo zodpovědět jedinou otázku:  kdo z dvojice Nachuge - Sentinel zvedne nad hlavu mistrovský pohár. A právě v posledním kole se oba týmy utkaly ve vzájemném zápase na hřišti Nachuge. To bylo v lepším postavení nejen kvůli domácímu prostředí, ale také proto, že před soupeřem mělo náskok tří bodů. Vzhledem ke stejnému rozdílu ve skóre ale Sentinelu stačilo vyhrát. A hosté také do zápasu vlétli patřičně nažhavení a než se Jaragoor v brance rozkoukal, lovil během první čtvrthodiny dvakrát míč ze své sítě. Domácí tempu soupeře vůbec nestačili, a tak ve 20. minutě Dorong takticky zakopl poslední volný míč přes plot do pralesa a než jej pořadatelé našli, hráči si odpočinuli a domluvili se, jak z nepříjemné situace ven. Hned po znovuzahájení hry vyslal Kottamalupattna dlouhý míč za nekoncentrovanou obranu Sentinelu a Divindaloo snížil. Domácí ožili, tlačili se do útoku, ale v 35. minutě zapomněli na Chikchir-oriho, který se zjevil sám před Jaragoorem a chladnokrevně přidal třetí gól. Po změně stran Nachuge pomohly dvě změny v sestavě a velký tlak byl korunován gólem střídajícího Nakula Manoreho. Nachuge dál bojovalo o vyrovnání, ale opět kvůli chybě v obraně inkasovalo, když se prosadil špatně bráněný Bhgwar. Další snaha Nachuge o změnu skóre už nevyšla, hráčům docházely síly a Sentinel velmi dobře organizovaně bránil. V poslední minutě pak ještě Uku po rohovém kopu přidal pátý gól a odstartoval tak oslavu Sentinelu, který získal svůj první titul. Domácí hráči jen nevěřícně kroutili hlavami - ještě dvě kola před koncem měli na Sentinel šestibodový náskok a o jejich prvenství málokdo pochyboval. Sentinel tak odcestoval k finále Poháru FIFAC s hřejivým pocitem získané trofeje a s nadějí na velký double.
Třetí místo v tabulce patří Rutlandu navzdory domácí porážce s Eleven Shooters. V zajímavém utkání vždy vedli hosté po brance Siyakprasete a domácí vždy odpověděli Mali-a-linim. Na gól Rajamananiho pět minut před koncem už ale zareagovat nestačili a Shooters si pojistili čtvrté místo. V posledním zápase nečekaně vysoko zdolala poslední Garacharama Port Blair Uppers, když se dvakrát prosadil Tondasheri, který se tak se čtyřmi góly zařadil mezi skupinu druhých nejlepších střelců. Králem střelců se stal překvapivě pravý obránce Rutlandu Zhaba s pěti góly, který v posledním kole neskóroval, ale soupeři jej nedokázali předstihnout.

Nachuge Typhoons - Sentinel Jets 2:5 (1:3)

9. Gmzooh 0:1, 14. Lele 0:2, 20. Divindaloo 1:2, 35. Chikchir-ori 1:3, 55. Nakul Manore 2:3, 68. Bhgwar 2:4, 90. Uku 2:5

Rutland Snakers - Eleven Shooters  2:3 (1:1)

24. Siyakprase 0:1, 42. Mali-a-lini 1:1, 58. Siyakprase 1:2, 66. Mali-a-lini 2:2, 85. Rajamanani 2:3

Garacharama FC - Port Blair Uppers 5:1 (1:0)

16. Jejego 1:0, 52. Tondasheri 2:0, 55. Tondasheri 3:0, 60. Hullock 4:0, 63. Digo-digo 4:1, 88. Brindaprndra 5:1

5 - Zhaba (RUT)

4 - Divindaloo (NAC), Mali-a-lini (RUT), Siyakprase (ELE), Jejego a Tondasheri (GAR)

Pohár - finále

Finálový zápas mezi Port Blair Uppers a Nachuge, který se hrál na Rutlandu, rozhodl jediný gól. Vstřelil jej v závěru první půle Nakul Manore. Jinak utkání mnoho krásy nenabídlo, Nachuge po kolapsu v posledním kole bojovalo alespoň o zisk poháru a přece jen bylo útočnější a nakonec vyhrálo zaslouženě, soupeř se prakticky za celý zápas pořádně nedostal k ohrožení Jaragoorovy branky. Z výsledku měli radost i na Rutlandu, jejichž tým tak z třetího místa postupuje do Poháru FIFAC.

Port Blair Uppers - Nachuge Typhoons  0:1 (0:1) /-1/