Sikkimská liga - 10. kolo

publikováno 01.06.2021

Geyzing má druhý titul, Icemans jdou do baráže

Zatímco o titulu Geyzingu bylo prakticky rozhodnuto už před posledním kolem, na dvou stadiónech se bojovalo o vyhnutí se nepopulární baráži. Bohužel zápasy se opět musely obejít bez diváků, protože v Sikkimu se prodloužil lockdown.
V Dikchu se domácí utkali s úřadujícím mistrem FC Gangtok, kterému jarní část sezóny vůbec nevyšla. V zajímavém zápase mělo  Dikchu hned v 11. minutě výhodu penalty po faulu Bashunthapiho na pronikajícího Champala. Sám Champal se ujal exekuce, ale jeho slabou střelu Birami chytil. Domácí ale byli aktivnější a v polovině poločasu šli zaslouženě do vedení, když se hezky trefil Lattey po přihrávce Champala. Hosté se do zápasu vrátili až po změně stran. Z několika šancí vytěžil vyrovnávací gól dobře hrající Ratnakulay. Nicméně remíza FC Gangtok nemusela stačit - v případě, že by naplno bodovali na hřišti Sherpy Icemans, šel by do baráže právě loňský mistr. Hráči FC se nakonec vítězného gólu přece jen dočkali a vstřelil ho střídající Onger. Andamanskému reprezentantovi se sezóna moc nevydařila, ale svůj jediný gól se schoval právě na nejdůležitější moment. FC se tak zachránil, naopak Dikchu muselo čekat na výsledek Icemans.
Icemans jako historicky nejúspěšnější ligový klub Sikkimské ligy nezažívá dobré časy. Loni se Icemans zázračně vyhnuli baráži až v posledním kole, letos je čekal stejný úkol na hřišti Sherpy, totiž naplno bodovat. V nervózním zápase Icemans zvládli lépe první půli a po gólu Majubhara ze 7. minuty zaslouženě vedli. Po změně stran ale Sherpové na soupeře vlétli a dvěma slepenými góly skóre otočili. Icemans by stačila i remíza, ale chyběl klid a přesnost v kombinacích. V závěrečném náporu, kdy se tři minuty před koncem zapojil do útoku i brankář Ganccheng, naopak Icemans inkasovali potřetí. Obránce Solopholok vybojoval míč a střelou ze 75 metrů poslal Icemans do baráže.
Nejlepší zápas se hrál v Manganu, kde hostoval Geyzing. Po vyrovnaném úvodu, kdy se oboustranně hrálo hodně opatrně, se postupně stále více prosazovali hosté, kteří po půlhodině hry šli do vedení. Po spolupráci se Sandipem Landipem se uvolnil Pupook, který prokázal,že v závěru sezóny hraje ve výborné formě a nedal Pratheepu Kashimu v brance šanci. V závěru poločasu se prosadil i Sandip Landip a sedmým gólem se dotáhl na Pupooka. Mangan ale na jaře udivuje výbornými výkony a hned po změně stran znovu předvedl své kvality. Soupeře zatlačil do defenzívy a po brankách obránců Sujita Singha a Bhangutty skóre srovnal. Geyzing se ale dokázal do zápasu vrátit, deset minut před koncem krásnou střelou rozhodl o vítězství svého týmu Lazuluk. Hráči Geyzingu po zápase na prázdném stadiónu převzali mistrovskou trofej a ujížděli domů podělit se svými fanoušky o radost ze zisku druhého titulu. Mangan po katastrofální první polovině soutěže nakonec končí na 3. místě.

Dikchu Athletics - FC Gangtok 1:2 (1:0)

22. Lattey (Champal) 1:0, 68. Ratnakulay (Phuncchog) 1:1, 78. Onger 1:2. Rozhodčí Khumlang /2/, ŽK Lapaling (DIK), bez diváků.

Real Mangan - Geyzing Glaciers 2:3 (0:2)

33. Pupook (Sandip Landip) 0:1, 45. Sandip Landip 0:2, 49. Sujit Singh (Suresh Mandardanjan) 1:2, 66. Bhangutta (Sujit Singh) 2:2, 79. Lazuluk 2:3. Rozhodčí Chopyal /1/, ŽK Bhangutta - Birandra, bez diváků.

Sherpa Club Gangtok - Gangtok Icemans 3:1 (0:1) /+1

7. Majubhar 0:1, 53. Tsundup (Langlang) 1:1, 56. Surman (Sittarne) 2:1, 87. Solopholok 3:1. Rozhodčí Rajangiri /0/, ŽK Prikhale, Šára (ICE), bez diváků.

6. Gangtok Icemans 10 2 3 5 20:21 9

7 - Pupook, S. Landip (GEY), Longrisha (SHE), Laptlahyatalng (DIK)

První dva týmy budou reprezentovat Sikkim v Poháru FIFAC, o třetím zástupci se rozhodne v domácím poháru. Jisté je, že Mangan se do Poháru FIFAC nepodívá, protože mezi čtveřicí semifinalistů není Geyzing ani Sherpa, vítěz Sikkimského poháru tedy má jisté místo v příštím ročníku Poháru FIFAC. Semifinále jsou na pořadu tento týden, odvety o pět dnů později a o postup do finále se utkají:

Dikchu - Icemans
FC Lachen - FC Gangtok

2. liga

Závěr druhé ligy přinesl velké drama a nečekané rozuzlení. Prakticky celou sezónu strávil na prvním místě Lachen a počítalo se s tím, že seveřané potřebný bod na hřišti Black Hats vybojují a postoupí do baráže. Jenže Lachenu poslední zápas vůbec nevyšel, hráčům se nepodařilo i přes velký tlak překonat výborného Mandeye v brance, naopak domácí ve druhém poločase dvakrát skórovali a favorita nečekaně zdolali. Svoji šanci tak chytil za pačesy Singtam. Ten hostoval v Namchi a jediný gól střídajícího Simona Chettriho stačil k vítězství a postupu do baráže. Zajímavé je, že Singtam ani jednou nebyl na čele tabulky, podařilo se to v pravý čas a Wilds budou po roce znovu usilovat o návrat do ligy.

Pemayangtse Red Monks - Himalaya Gangtok 1:1 (0:1)

35. Phandup 0:1, 72. Tshatcho 1:1

Namchi Storm - Singtam Wilds 0:1 (0:0)