Andaman Super League - 9. kolo

publikováno 26.05.2021

Vedoucí Nachuge mohlo už po předposledním kole slavit obhajobu titulu, stačilo uhrát bod na hřišti Port Blair Uppers. To se hráčům Nachuge ale dařilo pouze poločas. Hned na začátku druhé půle totiž přišel kolaps. Nejprve napřáhl z velké dálky domácí obránce Lalima a k překvapení všech skončil míč za Jaragoorovými zády v síti. Za dvě minuty si naběhl do rozhozené obrany soupeře Netutakkaam a bylo to 2:0. Černou pětiminutovku Nachuge završil povedenou střelou Paluhadhho a bylo jasné, že o titulu se ještě nerozhodne. Spíš šlo o to, aby si Nachuge příliš nepokazilo skóre, což se příliš nepovedlo, neboť deset minut před koncem Digo-digovu hlavičku Jaragoor propustil do sítě. Nachuge si tak připsalo nečekaně vysokou porážku a čekalo na výsledek utkání Sentinel - Rutland. Bylo jasné, že vítěz tohoto zápasu ještě může Nachuge titul vzít. A na Sentinelu se bylo nač dívat. Domácí začali skvěle, když vysoký Uku využil centr Jannananaha a už v 5. minutě otevřel skóre. Sentinel byl lepší, tlačil se před branku Seru a v polovině poločasu mladý Tralala, který dostal příležitost na hrotu vedle zkušeného Janga, pohotově přidal druhý gól. Rutland se dostal do zápasu po hodině hry, kdy nejlepší střelec soutěže, pravý obránce Zhaba přesnou střelou nedal Prdivadirovi šanci a snížil. Rutland branka povzbudila a Kaah brzy srovnal skóre. Ale hosté se z vyrovnání dlouho neradovali, když zapomněli na hbitého Tralalu, který po pěkné kolmici Bhgwara chladnokrevně přeloboval Seru a poslal Sentinel opět do vedení. V dramatickém závěru už branka nepadla a Sentinel tak uhájil cenné vítězství, které znamená, že pokud Sentinel v posledním kole vyhraje na hřišti Nachuge, stane se mistrem.
Ve zbývajícím zápase mezi mužstvy ze dna tabulky zdolali Eleven Shooters Garacharamu. Bylo vidět, že oba celky postrádají patřičnou formu, přesto se Shooters prezentovali lepším výkonem, který umocnili také góly. Nejprve se trefil už po čtvrthodině hry sváteční střelec Shahasrabuddhe, v závěru potvrdili vítězství svého týmu Jigme a Varun Utnekoosy.

Port Blair Uppers -Nachuge Typhoons  4:0 (0:0)

50. Lalima 1:0, 52. Netutakkaam 2:0, 55. Paluhadhoo 3:0, 80. Digo-digo 4:0

Eleven Shooters - Garacharama  3:0 (1:0)

15. Shahasrabuddhe 1:0, 82. Jigme 2:0, 89. Varun Utnekoosy 3:0

Sentinel Jets - Rutland Snakers  3:2 (2:0)

5. Uku 1:0, 22. Tralala 2:0, 59. Zhaba 2:1, 65. Kaah 2:2, 69. Tralala 3:2

1. Nachuge Typhoons 9 6 1 2 17:13 19
2. Sentinel Jets 9 5 1 3 14:12 16