Úvod » Fotbal » MS 2022 Guam

2. kolo kvalifikace

publikováno 24.05.2021 (aktualizováno 31.05.2021)

Ve třetím květnovém týdnu se hrálo druhé kolo kvalifikace o postup ma MS. V Západní zóně se hrálo pět zápasů a zatím si nejlépe vede Svazijsko ve skupině C. Svazijci po vysoké výhře na Bermudách hostili outsajdra skupiny Nauru a po excelentním výkonu zvítězili hladce 5:0. Po dvou brankách si připsali Mosikone a Dewedo, jednu přidal Bwulawaya. Nauřané působili nepřesvědčivým dojmem, jen snaha na rozjeté Svazijce nestačila. Podobně jako Svazijsko si vedl další africký tým Lesotho. To napravilo nepříznivý dojem z prvního zápasu a přivezlo si vysokou výhru z Guadeloupu. Karibský tým po vysoké prohře ve sněhové vánici na Špicberkách propadl i doma v tropických podmínkách, od Lesoťanů dostal čtyři branky a neskoroval ani jednou. Za Lesotho skoroval dvakrát Moli, po gólu přidali N´Kwakwa a Moletsane. Ve skupině A se střetla doma Morava s Vanuatu a roli favorita potvrdila. Nebyl to ale nijak dobrý výkon, Moravané se celý zápas trápili a tři body doslova vydřeli. Už od třetí minuty prohrávali 0:1 po Sawově přímém kopu z úctyhodné vzdálenosti a do konce poločasu si nedokázali vytvořit žádnou gólovou šanci. Až po změně stran, kdy na hřiště přišel třetí útočník, se podařilo Urvalému vyrovnat a v závěru po skrumáži se odrazil míč od stojné nohy nabíhajícího Bacúcha do branky.  Ve skupině D se hrály dva zápasy Bhútán potvrdil roli favorita a vyválčil výhru v San Marinu. Ve vyrovnaném zápase skoroval v první půli Yamalee, krátce po přestávce zvýšil Timche. Sanmarinci pak měli dostatek gólových šancí, ale pozorný Yaumuje udržel čisté konto. Nejvyrovnanější zápas se však hrál v plechové hale v severoaljašském Barrow. Na "konci světa" na severu Aljašky ještě stále mrzne a hrát venku se rozhodně nedá. Na umělém povrchu domácí tým v bojovném zápase remizoval 2:2 s Mauritiem. Domácí vedli gólem Davidsona, ale na konci poločasu je srazil vlastní gól, který si dal Harley. Ve druhé půli šla Aljaška opět do vedení zásluhou Chapmana, ale pět minut před koncem vyrovnal střídající Jawwan.

Ve Východní zóně se hrály tři zápasy a ve všech zvítězili domácí. Ve skupině A hostily Andamany Sikkim a utkání bylo ovlivněno hustým lijákem. S nepříznivými podmínkami se lépe vypořádali domácí, kteří už od deváté minuty vedli po brance Uppatlaneyho, na jehož lehce tečovanou střelu Yebal nedosáhl. Sikkimové hráli špatně kombinačně, nedařilo se jim procházet dobře zformovanou domácí obranou a k ohrožení Jaragoora se poprvé dostali až v závěru první půle, kdy po jedné z mála pěkných akcí nebezpečně pálil Prakottri. Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, Andamanci výborně bránili a hrozili z rychlých protiútoků. Sikkim sice měl míč častěji na svých kopačkách, ale chyběl nápad a přesnost. Čtvrt hodiny před koncem si naběhl Hwogh na přesný centr Swinshahshahana a utkání definitivně rozhodl. Sikkim tak má ze dvou zápasů jediný bod a bude muset v dalších utkáních zabrat.
Ve skupině B potvrdili výbornou formu Maledivci, kteří po vítězství v Lesothu zdolali přesvědčivě také Špicberky. Ve velkém vedru se rozhodlo už v první půli, ve které domácí nastříleli čtyři góly. Špicberčané nestačili tempu soupeře a často nechávali Skansena v brance na holičkách. Hattrickem se zaskvěl Pupook, se kterým měla obrana seveřanů velké potíže. Po změně stran brzy přidal pátý gól Hasan-shal a vypadalo to na debakl, ale domácí polevili a přenechali iniciativu soupeři, který dvěma góly korigoval stav a dosáhl tak na stejný výsledek, jako v prvním kole.
Ve skupině C zdolalo Kiribati Bermudy. Domácí měli skvělý nástup a brzy vedli dvougólovým rozdílem. A mohli přidat i další branky, Bennedy v brance Bermud ale dvě velké šance nejlepších domácích hráčů Krkbrka a Ki-teary chytil. Bermuďané se dostali do hry až po změně stran, kdy působili mnohem živějším dojmem, ale jejich kombinace většinou končily na pozorné obraně Kiribati. Přesto mohli minimálně jednou skórovat, když čtvrt hodiny před koncem prošel celým hřištěm až před Botiho Kurtweil, ale v rozhodující chvíli si přišlápl míč a zvrtnul kotník, takže Boti se ani nezapotil. Do té doby nejlepší hráč Bermud Kurtweil ale musel střídat, což se ukázalo, jako velká ztráta. Kiribaťané pak už vedení udrželi až do konce.