Sikkimská liga - 9. kolo

publikováno 19.05.2021

Předposlední kolo nabídlo atraktivní zápasy, neboť se střetli sousedé v tabulce. Bohužel vzhledem k horšící se epidemiologické situaci v Sikkimu došlo k zavedení lockdownu a na zápasy tak nemohly být vpuštěni fanoušci.
Na prázdném Phuncchog Namgyal Stadiu se tak domácí Icemans v záchranářském souboji s Dikchu museli obejít bez podpory fanoušků, což více vyhovovalo hostujícímu týmu. V první půli bylo vidět, že oběma mužstvům jde o hodně a tak se hrálo oboustranně hodně opatrně a mnoho zajímavých momentů k vidění nebylo. Na začátku druhé půle ale Dikchu několikrát nebezpečně zahrozilo a v 56. minutě šlo zaslouženě do vedení, když Champalovo šikovné přistrčení míče mezi nohama Majubhara využil Siwari a otevřel skóre. Icemans gól probudil a hned asi po dvou minutách mohlo být srovnáno. Jenže debutant ve stoperské dvojici Dorji ze dvou metrů hlavičkoval jen vysoko nad branku. Icemans měli až do konce zápasu více ze hry, ale pozorného Kashiho překonat nedokázali, Dikchu se tak dostalo před svého soupeře a Icemans se stejně jako loni před posledním kolem dostali do prekérní situace a bezprostředního ohrožení nevyzpytatelné baráže.

V Geyzingu mohli domácí Glaciers v zápase se Sherpou definitivně stvrdit mistrovský titul, stačila by i remíza. Hráči Glaciers ale po náročném programu a cestování v rámci Poháru FIFAC pomalu ztrácejí síly. Potvrdilo se to i v tomto zápase. Celý poločas domácí působili mdlým dojmem a soupeř byl lepší a po půlhodině zaslouženě vedl. Úvod druhé půle ale domácím vyšel a Pupook dvěma góly nasměroval svůj tým k mistrovským oslavám.  Jenže Sherpu vrátil do hry nejlepší hráč kola Martam, který z postu stopera dokázal vyrovnat a v poslední desetiminutovce Sherpové dokonce přidali další dva góly a ještě tak živí teoretickou šanci na titul. Vzhledem k rozdílu ve skóre je to ale jen čirá teorie.

Mužstvem jara je překvapivě Mangan, který ani počtvrté neztratil body. Na stadiónu FC Gangtok začal Real výtečně a než se domácí rozkoukali, prohrávali 0:2. A to ještě hned v 15. minutě dostal za zbytečný faul druhou žlutou kartu obránce Kalimapattane a FC Gangtok musel hrát zbytek zápasu o desíti. Další kritický moment pro domácí přišel ve 33. minutě, kdy Bashunthapi nešikovným skluzem na okraji pokutového území srazil Sureshe Mandardanjana a rozhodčí Rangpa správně nařídil penaltu. Tu však zkušený Bhangutta poslal vedle Namichiho branky. Namichi, který poprvé dostal přednost v brance před reprezentantem Biramim, se po dvou rychlých gólech a "vychytané" penaltě zbavil nervozity a podal slušný výkon. Domácí i v desíti byli dost aktivní a ještě v první půli mladý útočník Arunavarun snížil. Po změně stran se hrál vyrovnaný zápas, v závěru měli domácí i více ze hry, ale výborně hrající obrana Manganu domácím vyrovnat nedovolila. Mangan se tak definitivně zachránil, ba co víc - má i naději na účast v Poháru FIFAC. Naopak loňský mistr FC Gangtok ještě bude muset zabojovat, aby se vyhnul baráži.

Gangtok Icemans - Dikchu Athletics 0:1 (0:0)

56. Siwari (Champal). Rozhodčí Chopyal /0/, ŽK Dorji (ICE)

Geyzing Glaciers - Sherpa Club Gangtok 2:4 (0:1)

29. Lattam 0:1, 50. Pupook (S. Landip) 1:1, 60. Pupook (Lingey) 2:1, 70. Martam 2:2, 82. Dhurbu (Longrisha) 2:3, 87. Solopholok 2:4. Rozhodčí Lingyam /3/, ŽK Birandra, Nyinchol - Lattam, Surman.

FC Gangtok - Real Mangan 1:2 (1:2)

4. S. Mandardanjan (P. Kali) 0:1, 12. Chotto 0:2, 37. Arunavarun (Bharati) 1:2. Rozhodčí Rangpa /0/, ŽK Kalimapattane, ČK Kalimapattane.

1. Geyzing Glaciers 9 5 2 2 30:16 17
2. Sherpa Club Gangtok 9 4 2 3 21:17 14
3. Real Mangan 9 4 2 3 15:23 14
4. Dikchu Athletics 9 2 4 3 18:17 10
5. FC Gangtok 9 3 1 5 15:27 10
6. Gangtok Icemans 9 2 3 4 19:18 9

7-  Longrisha (SHE), Laptlahyatalang (DIK)

6 - Pupook, S. Landip (GEY)

4 - Phuncchog (FCG), Lattam (SHE), Champal (DIK), Nyinchol (GEY)

Poslední kolo:

Dikchu - FC Gangtok
Mangan - Geyzing
Sherpa - Icemans /+1/

2. liga

Kuriózně dopadlo 9. kolo ve 2. lize, když všechny zápasy skončily shodným výsledkem 3:0. Dařilo se dvojici usilující o baráž - vedoucí Lachen bez potíží zdolal poslední Pemayangtse. Pronásledovatel Singtam měl poněkud více práce s Black Hats, ale po bezbrankovém poločase domácí zabrali a třemi góly uchovali naději na postup. Podruhé za sebou vyhrálo na hřišti soupeře Namchi, tentokrát v Gangtoku nad domácí Himalayou. Namchi ale naději na návrat do nejvyšší soutěže dávno ztratilo. V posledním kole se rozhodne o účastníkovi baráže. Oba favorité zajíždějí na hřiště soupeřů. V horší situaci je Singtam, který potřebuje v Namchi vyhrát a čekat, jestli Lachen neprohraje v Rumteku s Black Hats. Každopádně se máme i ve 2. lize nač těšit.

FC Lachen - Pemayangtse Red Monks 3:0 (2:0) /+2/

7. Tadong 1:0, 22. Palyor 2:0, 78. Orgyen Chepkoy 3:0

Singtam Wilds - Black Hats 3:0 (0:0)

56. Lamkualchandurgorong 1:0, 65. Pratipoor 2:0, 69. Shutra 3:0

Himalaya Gangtok - Namchi Storm 0:3 (0:1)

6. Ganantok 0:1, 71. Rai 0:2, 82. Tsapoy 0:3

1. FC Lachen 9 7 0 2 23:13 21
2. Singtam Wilds 9 6 1 2 18:11 19