Sikkimská liga - 8. kolo

publikováno 05.05.2021

Po 8. kole je prakticky rozhodnuto o prvenství Geyzingu, zato v posledních dvou kolech bude ještě tuhý boj jak o pohárové 2. místo, tak o záchranu.
Zázračná jarní proměna Manganu pokračuje. Mangan, který byl po první polovině pasován za jasného adepta baráže, potřetí za sebou vyhrál a Mashaling podruhé za sebou udržel čisté konto. Tentokrát Real opět po výborném výkonu ovládl boj mezi dvěma nejvíce ohroženými týmy a v Dikchu vyhrál přesvědčivě 3:0. V první půli ještě domácí drželi bezgólový stav, ale těsně před odchodem do kabin neuhlídali mladého Semeringa, který z otočky prostřelil Kashiho. Druhá půle už byla jasnou záležitostí Manganu, který přidal další góly a svému soupeři odskočil na čtyřbodový rozdíl.
Místo do boje o obhajobu titulu bude muset FC Gangtok najít síly, aby se vyhnul baráži. Ovšem pokud bude nadále předvádět podobné výkony, jako celou jarní sezónu, bude to mít těžké. Tentokrát hráči FC nestačili na Sherpu. I když začali dobře a Nyagmo brzy otevřel skóre, soupeř brzy srovnal zásluhou Longrishi a do přestávky skóre otočil. Bhútánský reprezentant řádil i po přestávce, nejprve se několikrát zastřeloval a v závěru přidal další dva góly. Dotáhl se tak v tabulce střelců na vedoucího Laptlahyatalanga. Hráči FC opět stejně jako v předchozích zápasech dvakrát inkasovali v závěrečné desetiminutovce a opět si pokazili skóre, které může hrát důležitou roli v závěrečném účtování.
Geyzing bojoval na hřišti Icemans a po tuhém boji nakonec vydřel důležité vítězství. V úvodu ale Icemans byli lepší, měli několik dobrých šancí, ale hosty podržel Yebal. Glaciers pak v závěru poločasu zabrali a v poslední minutě Lazuluk hlavou otevřel skóre. Vše podstatné se pak událo po změně stran. Nejprve Mandip Landip přidal druhý gól, ale krátce poté uviděl Chungwal po faulu na pronikajícího Pupooka druhou žlutou kartu a musel pod sprchy. Icemans i v deseti ale bojovali a Mishra snížil. O deset minut později ale srazil střídající Bambiri v pokutovém území Answariho a Sandip Landip z penalty uzavřel skóre. Geyzing tak je krůček od titulu, k definitivní jistotě stačí bod. Ale i při dvou porážkách je málo pravděpodobné, že Sherpové stáhnou čtrnáctigólové manko ve skóre.

Dikchu Athletics - Real Mangan 0:3 (0:1)

43. Semering 0:1, 65. Bhangutta 0:2, 76. S. Mandardanjan 0:3. Rozhodčí Rajangiri /0/, ŽK P. Kashi, Gakarisu (DIK), 338 diváků.

Sherpa Club Gangtok - FC Gangtok 5:1 (3:1)

7. Nyagmo (Kalimapattane) 0:1, 22. Longrisha (Solopholok) 1:1, 32. Lattam 2:1, 36. Longrisha 3:1, 80. Longrisha 4:1, 87. Longrisha 5:1. Rozhodčí Khumlang /1/, ŽK Shan Mlok, Nyagmo (FCG), 401 divák.

Gangtok Icemans - Geyzing Glaciers 1:3 (0:1)

45. Lazuluk (Nyinchol) 0:1, 63. M. Landip (Answari) 0:2, 72. Mishra 1:2, 82. S. Landip (penalta) 1:3. Rozhodčí Lingyam /0/, ŽK Chungwal, Guma, Mishra (ICE), ČK Chungwal, 421 diváků.

1. Geyzing Glaciers 8 5 2 1 28:12 17
2. Sherpa Club Gangtok 8 3 2 3 17:15 11
3. Real Mangan 8 3 2 3 13:22 11
4. FC Gangtok 8 3 1 4 14:25 10
5. Gangtok Icemans 8 2 3 3 19:17 9
6. Dikchu Athletics 8 1 4 3 17:17 7

7 - Longrisha (SHE), Laptlahyatalang (DIK)

6 - Sandip Landip (GEY)

4 - Pupook, Nyinchol (GEY), Phuncchog (FCG), Champal (DIK)

Příští kolo:

Setkávají se sousedé v tabulce, takže předposlední kolo hodně napoví. Dikchu má téměř  poslední šanci, jak uniknout baráži, když zajíždí na hřiště Icemans, Gezing v boji s druhou Sherpou bude usilovat o minimálně jeden potřebný bod a zajímavý bude souboj nejlepšího jarního týmu Manganu s nejhorším FC Gangtok. Podle aktuální formy je Mangan favoritem.

Icemans - Dikchu
Geyzing - Sherpa
FC Gangtok - Mangan

2. liga

Boj o baráž se zdramatizoval a dvě kola před koncem stále není rozhodnuto. Jisté je, že se do ligy nevrátí Namchi, které ale konečně zabralo a vyhrálo na hřišti posledního Pemayangtse. Namchi ale na lepší, než 4. místo pomýšlet nemůže. Ve hře o postup se naopak stále drží nenápadní Black Hats, kteří se dost natrápili s Himalayou, nakonec ale potřebné vítězství zajistil deset minut před koncem Marang. Šlágr kola se hrál v Lachenu a utkání mělo napětí a grády. Domácím by vítězství přiblížilo baráž na dosah, ale už začátek jim nevyšel, když po chybě v obraně nechali skórovat zkušeného Sikhtara. Navíc po půlhodině hry přidal druhý gól Pinchol. Lachen vrátil do hry už po dvou minutách Nuru. Jenže ani úvod druhé půle domácím nevyšel, když opět neuhlídali Pinchola, který až příliš snadno přidal třetí gól Singtamu. Domácím opět pomohl naurský reprezentant Nuru, který svým druhým gólem zavelel k mohutné ofenzivě. Výsledkem bylo vyrovnání z kopačky zkušeného Cheporaie. Lachen měl šance i na otočení výsledku, ale čtvrt hodiny před koncem opět obrana zaspala a po rychlé akci Pinchol zkompletoval hattrick. Domácí už na gól nestihli odpovědět, a tak se jejich náskok v čele smrskl na pouhé dva body. V příštím kole ale Lachen hostí poslední Pemayangtse, zatímco oba pronásledovatelé se utkají spolu na hřišti Singtamu.

Pemayangtse Red Monks - Namchi Storm 1:3 (1:3)

3. Giri 0:1, 24. Ushawanji 1:1, 26. Gautam 1:2, 42. Gangal 1:3

Black Hats - Himalaya Gangtok 2:1 (1:1) /+1/

6. Dhorbuling 1:0, 19. Rapkotti 1:1, 80. Marang 2:1

FC Lachen - Singtam Wilds 3:4 (1:2)

9. Sikhtar 0:1, 35. Pinchol 0:2, 37. Nuru 1:2, 48. Pinchol 1:3, 54. Nuru 2:3, 69. Cheporai 3:3, 75. Pinchol 3:4.

1.  FC Lachen 8 6 0 2 20:13 18
2. Black Hats 8 5 1 2 17:11 16
3. Singtam Wilds 8 5 1 2 15:11 16
4. Namchi Storm 8 3 1 4 18:15 10
5. Himalaya Gangtok 8 2 0 6 10:19 6
6. Pemayangtse Red Monks 8 1 1 6 9:20 4