7. kolo v Bhútánu a Barmě

publikováno 23.04.2021

BHÚTÁN

Na čele tabulky se osamostatnila dvojice Paro - Bjakar a zdá se, že právě mezi těmito týmy se rozhodne o držiteli mistrovského titulu. Bjakar si poradil s trápícími se Yetties až díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase. Dikpo sice svým už sedmým gólem otevřel skóre, ale hosté dokázali srovnat zásluhou Tsherdupa. Po změně stran už ale kralovali Rangers. Wangden hned po nástupu na hřiště přidal druhý gól a skóre pečetil zkušený Yaltsing. Yetties i ve druhém jarním startu obdrželi tři góly a krčí se na předposledním místě. Vedoucí Paro hostovalo v Chhukce a na výhru se pořádně nadřelo. Vítězný gól vstřelil reprezentační záložník Tamang minutu před koncem. Od 28. srpna čeká na výhru obhájce Phuenccholing. Tentokrát to zpočátku vypadalo spíš na debakl od domácího Hatisaru, který po prvním poločase vedl 2:0, ale krátce po změně stran Drukpa dvěma slepenými góly srovnal skóre. Víc branek už nepadlo, a tak Phuenccholing stále zůstává na posledním místě.

Bjakar Rangers - Thimphu Yetties 3:1 (1:1) /+1/

21. Dikpo 1:0, 27. Tsherdup 1:1, 48. Wangden 2:1, 65. Yaltsing 3:1

Hatisar Chillies - FC Phuenccholing 2:2 (2:0)

4 - Yaltsing (BJA), Drukpa (PHU)

3 - Omuri, Orgyen (PAR), Tshering Lepcha, Linzian (HAT)

Příští kolo:

Yetties - Raidak
Paro - Hatisar /+1/
Phuenccholing - Bjakar

BARMA

Vedoucí Tararingapatam utrpěl krutý debakl v Akyabu a přišel o první místo. Domácí konečně předvedli, že mají na víc, než pouze na boj o 5. místo. Konečně se jim probudili střelci - Lap Top skóroval dvakrát a talentovaný Di Wan svému bývalému týmu vstřelil jeden gól. Tararingapatam zklamal a nezmohl se na odpor. Zaváhání Tararingapatamu mohla využít Laputta, která nasbírala stejný počet bodů. Jenže ve Falamu v atraktivním zápase brali všechny body domácí Tygři. Skóre otevřel už po čtvrthodině výborný Devalakuram, ale Laputta v úvodu druhé půle srovnala zásluhou Zho Dham Lue. A měla i další šance, ale Ma Wan Lop chytal v reprezentační formě a podržel svůj tým. Tygři se postupně oklepali z náporu soupeře a střídající Ohn Lak Shwe nakonec krásnou střelou k tyči rozhodl. Laputta se i přes porážku paradoxně posunula na čelo tabulky, ale Falam se vedoucí dvojici přiblížil na jediný bod. Ve hře o titul zůstává i Shwebo, které ale nedokázalo zdolat poslední Yenangyaung, když vybojovalo pouze remízu. Rozhodlo se na konci první půle, kdy padly slepené góly, na víc oba soupeři neměli, i když hosté po změně stran byli k vítězství blíž, když Pratnesh nastřelil tyč.

Akyab Sailors - FC Tararingapatam 5:0 (1:0)

36. Lap Top 1:0, 51. Lap Top 2:0, 69. Ma Do Kchan 3:0, 73. Di Wan 4:0, 81. Ki-teara 5:0

Falam Tigres - Ywei Laputta 2:1 (1:0)

15. Devalakuram 1:0, 53. Zho Dham Lue 1:1, 77. Ohn Lak Shwe 2:1

Shwebo Pyas - Yenangyaung Myan Myins 1:1 (1:1) /+1/

36. Sham Shul 1:0, 38. Dho Wnya 1:1

1. Ywei Laputta 7 3 3 1 11:9 12
2. FC Tararingapatam 7 3 3 1 13:13 12
3. Falam Tigres 7 3 2 2 14:13 11
4. Shwebo Pyas 7 2 3 2 12:9 9