Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Sikkimská liga - 7. kolo

publikováno 22.04.2021

V 7. kole se favoritům nedařilo. Vedoucí Geyzing začal proti Dikchu skvostně, když po čtvrthodině díky dvěma trefám Nyinchola a krásné brance Sandipa Landipa vedl 3:0. Tento náskok domácí uspal, naopak nejlepší střelec soutěže Laptlahyatalng ze své pozice stopera zavelel k náporu Dikchu. Nejdříve Laptlahyatalang tvrdým zákrokem poslal na ošetření za postranní čáru Pupooka, a po chvíli prudkou střelou zaskočil Yebala a Dikchu ucítilo šanci. Ještě do konce poločasu Siwari snížil na 2:3. Po změně stran domácí nijak svůj výkon nezlepšili, naopak Dikchu pokračovalo v aktivní hře a výborný Laptlahyatalng, pohybující se už většinou na hrotu, vyrovnal. Pak se hra sice vyrovnala, ale ne proto, že domácí zabrali. Těm se moc nedařila kombinace a do šancí se moc nedostávali, naopak v závěru Athletics málem skóre otočili, když Champal ve vyložené šanci trefil jen břevno.
FC Gangtok podruhé za sebou inkasoval šest gólů, až příliš citelná se ukázala absence vykartovaných obránců Lepkolakhyata a Kalimapattaneho. Po debaklu s Geyzingem tentokrát FC nestačil na Icemans. Ti po porážce s Manganem tentokrát podali mnohem lepší výkon a už v poločase vedli 3:0. Domácí po změně stran sice zlepšili výkon a Ratnakulay snížil, ale to bylo vše. Výborně hrající Šára svou druhou brankou prakticky rozhodl. A FC stejně jako v Geyzingu v poslední desetiminutovce ještě dvakrát inkasoval.
Mangan přes zimní pauzu dobře potrénoval, sestava se zkonzolidovala a po senzační výhře na hřišti Icemans si Real poradil také se Sherpou. Konečně se po návratu z angažmá v bhútánském Hatisaru trefil Suresh Mandardanjan, ve druhé půli přidal pojistku zkušený Chotto. Mangan se tak poprvé posunul na 5. místo, na poslední kleslo i přes nečekanou remízu v Geyzingu Dikchu. Geyzing na čele zvýšil náskok na čtyři body, od 2. místa k poslednímu je ale tabulka vyrovnaná a ani FC Gangtok na 2. místě nemá záchranu jistou.

Geyzing Glaciers - Dikchu Athletics  3:3 (3:2) /+1/

3. Nyinchol 1:0, 8. Nyinchol (Lazuluk) 2:0, 14. Sandip Landip 3:0, 22. Laptlahyatalang 3:1, 37. Siwari 3:2, 51. Laptlahyatalang 3:3. Rozhodčí Khumlang /2/, ŽK Chungpok, Sumatra - Laptlahyatalng, Lattey, 408 diváků.

FC Gangtok - Gangtok Icemans 1:6 (0:3) /+1/

22. Mishra 0:1, 26. Chungwal (Loyobuani) 0:2, 42. Šára (Lamyen) 0:3, 64. Ratnakulay (Shan Mlok) 1:3, 73. Šára (Ruptsang) 1:4, 84. Prikhale 1:5, 87. Guma (Prikhale) 1:6. Rozhodčí Rangpa /0/, 692 diváků.

Real Mangan - Sherpa Club Gangtok  2:0 (1:0)

19. S. Mandardanjan (P. Kali) 1:0, 51. Chotto (Shresti) 2:0. Rozhodčí Rajangiri /2/, ŽK Lattam (SHE), 706 diváků.

5 - Sandip Landip (GEY)

4 - Pupook, Nyinchol (GEY), Phuncchog (FCG), Champal (DIK)

Příští kolo:

Dikchu - Mangan
Sherpa  - FC Gangtok
Icemans - Geyzing

2. liga

Lachen přesvědčivě zvítězil na hřišti Himalayi a zvýšil náskok na čele na pět bodů. Nejbližší pronásledovatel Singtam totiž nečekaně ztratil body s posledním Pemayangtse. Singtam vedl na začátku druhé půle už 2:0, ale soupeř překvapivě zvládl mnohem lépe zbytek zápasu a dokázal vyrovnat. Na 2. místo se posunuli Black Hats, kteří rozdrtili Namchi na jeho hřišti 3:0, Namchi, které loni sestoupilo z nejvyšší soutěže, tak ztratilo i teoretickou šanci na návrat.

Singtam Wilds - Pemayangtse Red Monks  2:2 (2:0) /+1/

44. Pinchol 1:0, 57. Pinchol 2:0, 59. L. Kolpang 2:1, 69. Ushawanji 2:2

Himalaya Gangtok - FC Lachen  0:4 (0:2)

11. Cheporai 0:1, 42. O. Lachenpa 0:2, 75. Lachungpa 0:3, 82. Lahwal 0:4

Namchi Storm - Black Hats  0:3 (0:2)

3. Rajwani 0:1, 20. Tepal 0:2, 80. Rondup 0:3

1. FC Lachen 7 6 0 1 17:9 18
2. Black Hats 7 4 1 2 15:10 13