Andaman Super League - 6. kolo

publikováno 13.04.2021

Vedoucí trojlístek Nachuge, Rutland a Sentinel ještě zvýšil náskok nad zbytkem ligy, tedy nad všemi týmy z Port Blairu. Vedoucí Nachuge si poradilo s poslední Garacharamou, ale nemělo to snadné. Soupeř hrál nebojácně a šel do vedení zásluhou Jejega. Domácí vrátil do hry Sanjit Manore, který uspěl v hlavičkovém souboji se sikkimským obráncem Nyingtamem a střelou o břevno překonal Bridrihaprasanyho, kterému míč proklouzl do sítě mezi nohama. Po změně stran už Nachuge jasně dominovalo, Krkbrk brzy otočil skóre, ale další góly lídr tabulky už nepřidal také díky několika famózním zákrokům Bridrihaprasanyho.
Také druhý v tabulce Rutland musel na hřišti Port Blair Uppers otáčet skóre. Domácí zaskočili soupeře ofenzivním rozestavením 3-4-3 a v 10. minutě Mangotree otevřel skóre. Rutlandu trvalo celou půlhodinu, než našel recept na hru soupeře a Kaah po pěkné akci Ojebeho v 30. minutě vyrovnal. Ve druhé půli pokračoval vyrovnaný souboj šancemi na obou stranách, ale prosadil se pouze Prakottri a zajistil tak Rutlandu důležité vítězství. Uppers tak stále marně hledají cestu směrem k horním patrům tabulky.
Nezaváhal ani rozjetý Sentinel. Ten po senzačním vyřazení Falamu ve čtvrtfinále Poháru FIFAC hraje ve výborné formě, což pocítili Eleven Shooters, kteří na domácím hřišti nenašli na tvrdou a důraznou hru soupeře recept a zaslouženě prohráli 0:2. Skóre otevřel po necelé hodině hry Bhgwar a vítězství Jets pečetil ve výborné formě hrající mladý obránce Uku, který vedle zkušeného Lele vyrostl v oporu mužstva, a neunikl ani hledáčku reprezentačních trenérů.

Nachuge Typhoons - Garacharama FC 2:1 (1:1) /+2/

24. Jejego 0:1, 38. Sanjit Manore 1:1, 54. Krkbrk 2:1

Port Blair Uppers - Rutland Snakers 1:2 (1:1)

10. Mangotree 1:0, 30. Kaah 1:1, 72. Prakottri 1:2

Eleven Shooters - Sentinel Jets  0:2 (0:0)

Pohár - semifinále

O pohár si zahrají Port Blair Uppers s Nachuge. Uppers nečekaně vyřadili favorizovaný Sentinel, když po dvou remízách rozhodl větší počet branek vstřelený na hřišti soupeře. Ve druhém semifinále narazilo Nachuge na Rutland a v  prvním utkání soupeře porazilo těsně 2:1. V odvetě měl Rutland k postupu blízko, ale v závěru stačilo Nachuge vyrovnat a postoupilo. Nachuge tak má stále šanci bojovat o ceněný double.

Port Blair Uppers - Sentinel Jets 1:1 1:0)
Sentinel Jets - Port Blair Uppers 3:3 (1:3)

Nachuge Typhoons - Rutland Snakers 2:1 (1:0)
Rutland Snakers - Nachuge Typhoons 3:3 (1:1)

Finále se odehraje na neutrálním hřišti na Rutlandu.