6. kolo v Bhútánu a Barmě

publikováno 13.04.2021

Bhútán

I po 6. kole vévodí v tabulce Bhútánské Ligy nečekaně Paro. To přes zimní pauzu evidentně neztratilo formu, protože dokázalo jednoznačně vyhrát na hřišti Thimphu Yetties, když třígolové vítězství zajistil dvěma góly guamský reprezentant Omuri, třetí pak přidal po změně stran Orgyen. Nedaří se úřadujícímu mistru Phuenccholingu, který sice postoupil do semifinále Poháru FIFAC, ale z posledního místa tabulky se nedokázal odpoutat ani po 6. kole, když doma nestačil na Raidak a po vyrovnaném souboji prohrál nejtěsnějším rozdílem. O jediný gól Raidaku se postaral v 66. minutě reprezentační obránce Badrinath. Na 2. místo se posunul Bjakar, když v souboji o pohárové příčky zdolal Hatisar. Domácí Rangers byli celý zápas lepší a po první půli zaslouženě vedli po brance Wadzonga. Krátce po zahájení druhého poločasu se prosadil zkušený Yaltsing, a když po hodině hry přidal nejlepší ligový střelec Dikpo třetí gól, bylo rozhodnuto. Za Hatisar pak ještě snížil v poslední minutě střídající Gyalmen.

Thimphu Yetties - Paro Druks 0:3 (0:2)

20. Omuri 0:1, 39. Omuri 0:2, 55. Orgyen 0:3

FC Phuenccholing - Raidak Chhukha 0:1 (0:0)

66. Badrinath

Bjakar Rangers - Hatisar Chillies 3:1 (1:0)

6 - Dikpo (BJA)

3 - Orgyen, Omuri (PAR), Yaltsing (BJA), Tsh. Lepcha (HAT)

Pohár - semifinále

O domácí pohár si zahrají Yetties s Phuenccholingem. Yetties v semifinále narazili na lídra ligy Paro a dokázali ho vyřadit, když po prohře v Paru Yetties po velmi dobrém výkonu vyhráli 4:1. Nečekaným finalistou je i Phuenccholing, když dvakrát stejným výsledkem 2:1 porazil Bjakar. Finále se uskuteční na konci sezóny a uspořádá je Bjakar.

Paro Druks - Thimphu Yetties 2:1 (1:1)
Thimphu Yetties - Paro Druks 4:1 (3:1)

FC Phuenccholing - Bjakar Rangers 2:1 (2:0)
Bjakar Rangers - FC Phuenccholing 1:2 (0:2) /+1/

Barma

Také v barmské lize se obhájce titulu krčí na posledním místě tanulky. Yenangyaung tentokrát nestačil na vedoucí Tararingapatam a na jeho hřišti podlehl 1:3. Tararingapatam byl lepším týmem a už po deseti minutách vedl 2:0 po brankách Tripuriho a Kou Shou. Pak hra trochu uvadla, ale po změně stran agilní už pětatřicetiletý obránce přidal svůj druhý gól a soupeř stihl pouze v závěru korigovat brankou veterána Le Ninha. V souboji o titul je také Laputta, ta v souboji sousedů v tabulce udolala Shwebo. Ve výborném zápase otevřel skóre v závěru prvního poločasu Bhútánec Umchog. Domácím vyšel i úvod druhé půle a zkušený Su Wan přidal druhý gól. Hráči Shweba se ale nevzdávali, tlačili se před branku Tham Daung Lu, ale ten podal výborný výkon a několikrát svůj tým podržel. Nestačil až na střelu střídajícího Sham Shula pět minut před koncem. Laputta nakonec cenné vítězství udržela a soupeři odskočila na rozdíl čtyř bodů. Nadále se nedaří Akyabu. Mužstvo s nabitým kádrem se potácí u dna tabulky a v souboji s Falamem bylo vidět, že hráči nejsou ve své kůži. Projevilo se to po obdrženém gólu, který vsítil Lu Tha. Hra Akyabu od té doby uvadla a soupeř po změně stran v poklidu dovedl utkání do vítězství, když ještě dvakrát skóroval. Prosadil se Wa Kye Do a po něm v závěru také Devalakuram.

3 - Tripuri (TAR), Su Wan (LAP)

V zajímavých dvojzápasech ani jedno mužstvo nedokázalo doma vyhrát. Laputta podlehla nejprve 1:2 Falamu, ale Tygři výhodu domácího prostředí nezužitkovali. Prohráli 1:3 a do finále postoupila Laputta. Stejný scénář se konal i ve druhém semifinále. Yenangyaung doma podlehl Shwebu, ale v odvetě nečekaně na severu zabojoval a poté, co vstřelil na hřišti soupeře o gól víc, překvapivě postupuje. Finále uspořádá Tararingapatam.

Ywei Laputta - Falam Tigres 1:2 (0:1)
Falam Tigres - Ywei Laputta 1:3 (0:2)

Yenangyaung Myan Myins - Shwebo Pyas 0:1 (0:0)
Shwebo Pyas - Yenangyaung Myan Myins 1:2 (0:2) /+1/