Sikkimská liga - 6. kolo

publikováno 12.04.2021

První jarní kolo začalo až po domácí pohárové čtvrtfinálové předehře a bylo rozloženo do prvních tří dubnových dnů.

Na  Apríla se utkaly týmy z dolní poloviny tabulky, v Dikchu domácí Athletics hostili Sherpu. Zatímco v posledním podzimním kole se oba týmy rozešly s remízou, tentokrát Sherpové byli úspěšnější. Vydařil se jim zejména první poločas, ve kterém dvakrát skórovali a soupeře skoro k ničemu nepustili. Po změně stran Dikchu přidalo a zlepšeným výkonem si říkalo o změnu skóre. Soupeř ale dobře bránil a Bhumel v brance zas tolik nebezpečných akcí řešit nemusel. Překonal jej až deset minut před koncem střídající vetrerán Gyampo, který svým gólem zavelel k mohutnému závěru. Ten ale domácím nevyšel, a tak po porážce zůstávají v ohrožení baráže. Naopak Sherpové poskočili na 3. místo, ale stále mají bodově blíž ke spodku tabulky.

Další den hostili Icemans poslední tým tabulky Mangan a utkání přineslo nečekané vítězství hostí. Domácím utekl úvod utkání, když v 10. minutě neuhlídali Adigamana Kaliho, který otevřel skóre. Mangan byl překvapivě aktivnější v dalším průběhu hry a před koncem poločasu zaslouženě navýšil náskok Limbo. Icemans se neprobrali ani po změně stran, dělali chyby a prakticky Mashalinga neohrozili. Až dvacet minut před koncem zavelel k větší aktivitě moravský exreprezentant Šára, který pohotově snížil. Vyrovnat ale Icemans nedokázali, naopak střídající Semering do rozhozené obrany přidal třetí gól a rozhodl o prvním vítězství Manganu v sezóně.

Magnetem kola byl souboj vedoucích týmů tabulky Geyzingu a FC Gangtok, kteří se na jaře utkali už popáté. Gezing, který slavil úspěch ve čtvrtfinále Poháru FIFAC, na výsledek dokázal navázat a svého soupeře zdolal vysokým rozdílem. Ovšem FC začali velmi dobře a ovládli prvních 25 minut zápasu, kdy byli hodně aktivní a vytvořili si dost šancí na skórování. Geyzing ale opět podržel výborný Yebal, který minimálně dvěma gólům zabránil, kromě toho byl jistý i při centrovaných míčích. Domácí mužstvo se postupně vymanilo z tlaku a z první vážnější akce otevřel skóre Birandra. To s hráči FC  dost zacloumalo a Geyzing trestal - šest minut před koncem poločasu po chytré uličce Sumatry zvyšoval Pupook. Také druhou půli začali hosté aktivněji, ale neefektivně. Zato domácí byli mnohem nebezpečnější a dvacet minut před koncem dal Riberi třetím gólem hostů jasnou zprávu, že body z Geyzingu nepovezou. Hráči FC se pak doslova sesypali a kromě dalších tří gólů inkasovali také žluté karty většinou za fauly, Phuncchog pak za zdržování, když zasedl míč a nechtěl jej soupeři vydat k rozehrání hry.

Gyezing se tak soupeři odpoutal na čele tabulky a navíc si významně vylepšil skóre, které by mohlo v závěru sezóny hrát důležitou roli.

Dikchu Athletics - Sherpa Club Gangtok  1:2 (0:2)

14. Sittarne (Surman ) 0:1, 33. Lattam 0:2, 80. Gyampo (Gakarisu) 1:2. Rozhodčí Chopyal /0/, ŽK N. Lhendup (SHE), 422 diváků.

Gangtok Icemans - Real Mangan  1:3 (0:2)

10. A. Kali (S. Mandardanjan) 0:1, 36. Limbo (S. Singh) 0:2, 73. Šára 1:2, 83. Semering 1:3. Rozhodčí Lingyam /0/, Phuencchog Namgyal Stadium, 622 diváků.

Geyzing Glaciers - FC Gangtok 6:0 (2:0)

30. Birandra (S. Landip) 1:0, 39. Pupook (Sumatra) 2:0, 69. Riberi 3:0, 72. Dingey (Nyinchol) 4:0, 80. Pupook (Nyinchol) 5:0, 85. Sumatra 6:0. Rozhodčí Rangpa /2/, ŽK Lepkolakhyat, Onger, Mizoram, Kalimapattane, Ratnakulay, Phuencchog (všichni FCG). 488 diváků - vyprodány všechny povolené vstupenky, tj. přibližně 50 procentní kapacita.

5 - Laptlahyatalang (DIK)

4 - Phuncchog (FCG), Champal (DIK), Pupook, S. Landip (GEY)

3 - Basmathi (GEY), Longrisha (SHE), Majubhar (ICE)

2. liga

Vedoucí Lachen v šlágru kola nezaváhal a opět těsně zdolal Namchi. Vítězství se ale nerodilo lehce, domácí se dostali do vedení až po hodině hry, avšak soupeř bojoval a osm minut před koncem zaslouženě vyrovnal Gangal. Závěr přece jen patřil Lachenu, když o jeho vítězství rozhodl naurský reprezentant Nuru. Namchi tak prakticky ztratilo šanci na návrat do ligy. Nejbližší pronásledovatel Lachenu Black Hats překvapivě ztratil všechny body na hřišti Pemayangtse, které poprvé v sezóně zvítězilo. Hráčům Black Hats nepomohl ani drtivý tlak v závěru, kdy Dhorbuling a po něm i Rondup orazítkovali jen tyč Kesharovy branky. Na druhé místo se tak vyhoupl Singtam, který zdolal Himalayu a za vedoucím Lachenem udržel odstup tří bodů. Boj o baráž tak zůstává otevřený.

4 - Gangal (NAM)

3 - Palyor, Cheporai (LAC), Ringdup (SIN), Rondup (BLH), Lhotspa (NAM)

Sikkimský pohár - čtvrtfinále

V jarní pohárové předehře před zahájením ligových soutěží se střetly dvě dvojice, které se potkaly i v 5. a 6. kole. Pohárový souboj mezi Dikchu a Sherpou vyzněl jasně pro Athletics, kteří vyhráli jak na domácí půdě, tak na hřišti soupeře. Jak už bylo zmiňováno, střetli se také rivalové z Poháru FIFAC Geyzing a FC Gangtok. Zatímco v Poháru FIFAC postoupil Geyzing, domácí čtvrtfinálový pohár vyšel lépe hráčům FC Gangtok. Ti nejprve na domácí půdě zvítězili těsně 2:1 a šance do odvety byly prakticky vyrovnané, Geyzing však výhodu domácího prostředí nezužitkoval a po porážce 0:2 je vyřazen. V dalších duelech postoupili favorité. Icemans sice v prvním utkání proti druholigové Himalaye doma nečekaně podlehli 2:3, ale odvetu zvládli mnohem lépe a zaslouženě postupují.  To druholigový lídr FC Lachen se s neligovýn Jorethangem natrápil mnohem více. Překvapení poháru Jorethang, který v prvním kole vyřadil Mangan, sehrál vyrovnanou partii ve vysokohorském prostředí v Lachenu a prohrál jen o gól, v odvetě pak domácí Leopardi soupeře pořádně prověřili a Lachen nakonec horko těžko vydřenou remízou postup do semifinále uhájil.

Gangtok Icemans - Himalaya Gangtok 2:3 (0:1) /+2/
Himalaya Gangtok - Gangtok Icemans 1:4 (1:3) /-1/

Dikchu Athletics - Sherpa Club Gangtok 3:1 (1:1) /+1/
Sherpa Club Gangtok - Dikchu Athletics 0:2 (0:0)

FC Gangtok - Geyzing Glaciers 2:1 (1:1)
Geyzing Glaciers - FC Gangtok 0:2 (0:0)

FC Lachen - Jorethang Leopards 2:1 (1:1) /+2/
Jorethang Leopards - FC Lachen 2:2 (1:1) /-1/