Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2020 - 2021

Odvety čtvrtfinále

publikováno 30.03.2021 (aktualizováno 02.04.2021)

Odvetné čtvrtfinálové zápasy Poháru FIFAC potvrdily aktuální dominanci týmů Východní zóny také na klubové scéně. Poslední dva zástupci Západní zóny FC Union Flacq a FC Maseru nedokázaly zužitkovat remízy z úvodních zápasů a oba byly vyřazeny. V semifinále tak uvidíme stejně jako na loňském MS pouze zástupce z východu.

V Gangtoku na sebe opět narazily dva aktuálně nejlepší sikkimské týmy. Před týdnem byl úspěšnější FC Gangtok, když v odvetě čtvrtfinále Sikkimského poháru dokázal na hřišti v Geyzingu soupeře porazit a vyřadit. Tentokrát byl obraz hry i výsledek trochu jiný. Úvodní půlhodina nabídla taktickou hru s čekáním na chybu soupeře. Ta přišla na straně domácích, když Mizoram podskočil centr Nyingtama a Pupook pohodlně otevřel skóre. Geyzing v tu chvíli ovládl hru a ještě do přestávky přidal další dva góly. Tím bylo prakticky rozhodnuto a i když ve druhé půli domácí soupeře přehrávali, dokázali pouze skóre korigovat zásluhou dobře hrajícího Ongera. Geyzing ale taktickou hrou více soupeři nepovolil a zaslouženě postupuje.
V Phuenccholingu domácím pomohl rychlý gól Thagoreho, kterým se domácí dostali do pohody a mauritijského soupeře k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Navíc po půlhodině se krásně trefil nejlepší hráč na hřišti Shar Pei, čímž přiblížil bhútánského mistra k postupu. Pro Flacq vykřesal naději Mani gólem do šatny, ale po změně stran snaha Mauritijců o vyrovnání narážela na nepřesnosti ve vlastních řadách a na dobrý týmový výkon soupeře. Čtvrthodinu před koncem pak pečetil vítězství Phuenccholingu a postup do semifinále skákavou střelou Rampa.
Falam proti Sentinelu potřeboval smazat pětigólové manko a nejlépe neinkasovat. Trenéři vsadili na silně ofenzivní složení, což se neukázalo jako dobrý tah, protože už v 5. minutě využil zmatku v rozehrávce Falamu Kwyaho, když vypíchl míč a obloučkem přehodil vysoko postaveného Ma Wan Lopa. Tím veškeré naděje Falamu pohasly. Přesto viděli diváci zajímavý zápas, domácí se chtěli se soutěží rozloučit alespoň kvalitním výkonem a vítězstvím. Postupný tlak zužitkoval po půlhodině hry Bauk Sin, který si pohrál s dvojicí Uku, Lele a podél Prdivadiry srovnal skóre. Falam byl aktivnější a ještě v první půli otočil skóre, když se z přímého kopu trefil s pomocí teče bránících hráčů Aun Myin.. Po změně stran domácí pokračovali v aktivní hře, ale v 57. minutě zaskočil všechny Okun, jehož nepovedený centr zaplachtil pod břevno překvapeného Ma Wan Lopa.. Tygři se nakonec vítězství dočkali, když se prosadil Swi Nya. Stínem utkání bylo pět žlutých karet na straně Sentinelu, vesměs za tvrdou hru, které udělil ve své mezinárodní premiéře naurský rozhodčí Agontewe, který ale dokázal utkání zvládnout velmi dobře.

V Maseru se domácí těšili na  možnost postupu po nadějné remíze v Nachuge, ale od začátku byl lepší andamanský tým. Už v 11. minutě se dostal do vedení díky pěkné sólové akci N. Manoreho a brzy na to skoroval A. Manore po centru S. Manoreho. Klan Manorů si dělal na hřišti co chtěl a nebýt Skardalovy branky na 1:2, mohl už v poločase rozhodnout. Druhá půle už byla vyrovnanější, ale byl to opět S. Manore, který přidal uklidňující třetí gól. Kuriozní bylo, že poněkud opilý pořadatel, který obsluhoval ukazatel skore, omylem připsal gól domácím a ještě dlouho svítil na tabuli stav 2:2. Až v závěru, kdy pojistil bezpečný postup Nachuge Divindaloo, svůj omyl napravil. Divindaloo dal gól po pěti minutách pobytu na hřišti.

FC Maseru - Nachuge Typhoons 1:4 (1:2)

11. N. Manore 0:1
  14. A. Manore (S. Manore) 0:2
21. Skardal (Tsebonyame) 1:2
  70. S. Manore 1:3
  87. Divindaloo (Jebubu) 1:4

Rozhodčí Mubadze (MRI)  /0/, 316 diváků. Hráno 26. 3. v Maseru. Pervní zápas 2:2, postupuje Nachuge Typhoons.

Maseru: P. Thomas - Kukundu (80. Simbaba), Wariwari, Olamahli (87. Dwohohohlo), Davidson - Skardal, Kakunda, Batumbi - Masere, Tsosane, Tsebonyame (85. Musa)

Nachuge: Jaragoor - Kotamalupattna, Dorong (70. Nandesh), Nhgrm, S. Manore - Kamdesh, A. Manore, K. Manore - Krkbrk (82. Divindaloo), N. Manore (70. Jebubu), Kochichundry

FC Gangtok - Geyzing Glaciers  1:3 (0:3)

29. Pupook (Nyinchol) 0:1
  39. S. Landip (Tsangel) 0:2
  43. Lingey (Tsangel) 0:3
59. Onger (Lingtsum) 1:3

Rozhodčí Varma (BHU) /1/, 750 diváků - vyprodáno. Hráno 25. 3. v Gangtoku. První zápas 2:2, postupuje Geyzing Glaciers.

FC Gangtok: Birami - Lingtsum Mizoram, Lepkolakhyat, Bashunthapi (46. Arunavarun) - P. Nyagmo, Jaeel (46. Mallingh), Ratnakulay - Onger, Phuncchog (82. Shan Mlok), Bharati

Geyzing: Yebal - Birandra, Lingey, Tsangel, Nyinchol - Dingey, Riberi, Chungpok (66. Answari) - Pupook (85. Basmathi), S. Landip (75. M. Landip), Sumatra

FC Phuenccholing - FC Union Flacq  3:1 (2:1)

10. Thagore (Shar Pei) 1:0
31. Shar Pei (Nyindrak) 2:0
  45. Mani (Zwon) 2:1
45. Biraneshtra ŽK
75. Rampa 3:1

Rozhodčí Uttrum (ANM) /0/, 226 diváků. Hráno 26. 3. v Phuenccholingu. První zápas 2:2, postupuje FC Phuenccholing.

Phuenccholing: Tshering - Lalpiliantok, Zidang, Rampa, Thagore - Nyindrak, Biraneshtra (88. Sharbul), Wangyak (67. Naltchema)  - Pokhrel (82. Danang), Shar Pei, Rajandramani

Flacq: Khardjah - Mouzalas (Rebet), Bouvain, Dembeleh, Davids - Burnesi (84. Decunengu), Bodorieux, Chadry - Paolo de Roma, Mani, Zwon (64. Mbobo)

65. Bhgwar ŽK

Rozhodčí Agontewe (NAU) /1/, 313 diváků. Hráno 27. 3. ve Falamu. První zápas 0:5, postupuje Sentinel Jets.

Falam: Ma Wan Lop - Kyauk Lhat, Kyu Ho Lin, Lu Tha, Min Taun (46. Ohn Lak Shwe) - Aun Myin, Swi Nya, Devalakuram - Riti, Lu Tlap Lei (60. Tin Tion), Bauk Sin (77. Wa Kye Do)

Sentinel: Prdivadira - Lele, Uku, Gmzooh (72. Maku-maku), Okun - Jannananah, Bhgwar (67. Chikchir-ori), Hwogh - Jango (83. Jango-jango), Tralala, Kwyaho