Úvod » Fotbal » liga Moravy

Jarní část ligy na Moravě začala

publikováno 08.03.2021 (aktualizováno 24.08.2021)

6. a 7. března byla zahájena jarní část první i druhé ligy Moravy. Dařilo se domácím týmům, v první lize vyhrály všechny čtyři zápasy a ve druhé lize zvítězili domácí třikrát, jen Dynamo Cotkytle si veze výhru z Krásného.

Ještě před ligou se hrálo semifinále poháru. Také v něm byli domácí stoprocentně úspěšní, vyhráli oba zápasy. Potůčník rozdrtil Klepáčov 7:1, když o výsledku se rozhodlo až ve druhé půli. Hrálo se kvůli podmáčeném terénu stadionu v Potůčníku na umělém povrchu starého hřiště. Ramzová odehrála své utkání s Dynamem Cotkytle na hlavním hřišti a na lehce zasněženém terénu zvítězila hladce 4:0.

82. Holomek 7:1

Rozhodčí Koula /0/, hrálo se bez diváků. Postupuje Potůčník.

Ramzová - Cotkytle 4:0 (2:0)  /+2/

16. Točník II. (Točník I.) 1:0
26. Točník II. 2:0
57. Mrnús (Manka) 3:0
90. Pihávek 4:0

Rozhodčí Lauf /1/, bez diváků. Postupuje Ramzová.

Finále Potůčník - Ramzová se bude hrát 13. června, pořadatelem byla určena Žárová.

1. liga

V sobotu se hrálo na Rejvízu a v Pekařově. Na Rejvízu bylo hřiště plné louží, ale rozhodčí uznal, že se na tom dá hrát. Domácí využlil znalosti záludností terénu a dokázali zvítězit. Rozhodlo se dvěma rychlými góly mezi 71. a 74. minutou.

V Pekařově je částečně umělý trávník kombinovaný s přirodní trávou a terén byl vcelku přijatelný. Baník byl v zápase s temenickou Spartou favoritem a svou roli splnil. V pěkném, rychlém zápase se hosté sice ujali vedení, když unikl Kozlík a našel před brankou dobře schovaného Krasíka, ale závěr poločasu už patřil domácím. Po změně stran to byli opět hosté, kteří měli víc šancí. Zahodil nejprve svou šanci zahodil, ale z následného útoku už byl úspěšný a vyrovnal. Brzy na to však Šeřík a Kaňák zajistili domácím tři body.

V neděli v souboji prvního s předposledním byly Vernířovice vysokým favoritem proti Klepáčovu, ale hrstka diváků, kteří zápas sledovali z nedaleké stráně, viděla velmi dobrý zápas a odvážný výkon Klepáčova zejména v prvním poločase. Klepáčov se dokonce dvakrát dostal do vedení, Dřevaři ale dvakrát dotáhli. Druhý poločas už měl očekávaný průběh, i když Dukla hrála odvážně, dostávala se i do šancí, ale do otevřené obrany dostala čtyři góly.

V posledním nedělním utkání na Ramzové se nejvíc čekalo, jestli hřiště vyschne. Ale trávník byl v překvapivě v dobrém stavu a zápas měl nečekaný průběh. Domácí, kteří po podzimu byli na 6. místě, si vyšlápli na dosud druhé Vikantice a nadělil jim nečekaný debakl. Hosté se prakticky nedostali přes půlku a jen díky dobrému Přibylovi v brance inkasovali jen čtyřikrát. Hosté předvedli jen několik tvrdších zákroků a Vosel si vysloužil jedinou žlutou kartu v tomto kole.

8. Temenice 8 1 0 7 15:31 3

Příští kolo: Ramzová - Rejvíz;  Vikantice - Vernířovice (šlágr kola);  Klepáčov - Pekařov;  Temenice - Potůčník.

Střelecké tabulce vévodí s velkým náskokem Kwané, mauritijský reprezentant ve službách Vernířovic. Skoroval ve všech osmi zápasech a má na kontě 11 branek. Po pěti gólech dosáhli Jawwan, Urvalý, Bacúch a Verniřovský.

Druhá liga

Vedoucí  Baník Nedvězí si poradil s Přemyslovem a upevnil si vedení. V přímém souboji o druhé místo podlehl Kamenolom Krásné Dynamu Cotkytle a přenechal mu druhou, postupovou pozici. Na konci  tabulky získaly Bukovice cenné tři body s Crhovem, nicméně zůstávají předposlední. Poslední Štolnava v Pobučí nestačila a podlehla hladce domácím. Zdá se, že ji opět nemine baráž o setrvání ve druhé lize.

Bukovice - Crhov 2:1 (2:0)

22. Pumpa 1:0, 32. Bobek 2:0, 78. Kotek 2:1. Rozhodčí Držmíšek /0/.

Nedvězí - Přemyslov 3:1 (1:0) /+1/

23. Vazoň 1:0, 60. Chladil 2:0, 63. S. Jura 2:1, 66. Vazoň 3:1. Rozhodčí Harapes /0/.

Pobučí - Štolnava 3:0 (1:0)

2. Zedníček 1:0, 62. Bušín 2:0, 86. Bušín 3:0. Rozhodčí Novák /2/.

Krásné - Cotkytle 1:2 (0:2)

28. Rejžák 0:1, 45. Křižák 0:2, 63. Pohanka 1:2. Rozhodčí Vlára /3/.

8. Štolnava 8 1 1 6 11:22 4

Příští kolo: Krásné - Bukovice;  Cotkytle - Pobučí; Štolnava - Nedvězí;  Přemyslov - Crhov.