Úvod » Fotbal » ostatní ligy

5. kolo v Bhútánu a Barmě

publikováno 10.11.2020

Bhútán

Nečekaným půlmistrem se stalo Paro, které jako jediný tým dosud neprohrálo. Ztrácelo však body remízami, jinak by jeho náskok byl větší. Také v 5. kole Paro v zápase s Yetties promarnilo dvougólové vedení. Domácí šli do vedení už po čtvrthodině zásluhou Orgyena a svého soupeře přehrávali. Když po změně stran přidal Timbochhe druhý gól, zdálo se rozhodnuto. Domácí polevili a to se jim stalo osudné. Gyatchen hlavičkou po rohovém kopu snížil a v samotném závěru střídající Peshung skóre vyrovnal.
Také jihobhútánské derby mezi domácím Raidakem a Phuenccholingem skončilo smírně,i když průběh zápasu byl hodně divoký. Domácí už po šesti minutách vedli 2:0, ale Phuenccholing už ve 20. minutě skóre srovnal, když se prosadil Drukpa a Wangyak. Výborný Wangyak pak na začátku druhé půle dokonce skóre otočil, ale domácí brzy stačili odpovědět krásnou střelou obránce Lhomccha. Pak oběma mužstvům došly síly a ani jedno už nedokázalo stav změnit, remíza tak je zasloužená a znamená, že Phuenccholing jako úřadující mistr přezimuje na posledním místě.
Jediné vítězství v kole tak zaznamenal Hatisar, který si v dlouho vyrovnaném utkání poradil s Bjakarem. Domácí poslal do vedení už ve 4. minutě Tshering Lepcha, hosté odpověděli až v 70. minutě zkušeným Yaltsingem. Pak ale přišel gólový uragán domácího mužstva, které třemi góly během šesti minut rozhodlo a posunulo se už na 2. místo. poslední gól vstřelil opět Tshering Lepcha, který odehrál svůj nejlepší zápas v dresu Chillies po svém příchodu z FC Gangtok.

Paro Druks - Thimphu Yetties 2:2 (2:0)

14. Orgyen 1:0, 59. Timbochhe 2:0, 66. Gyatchen 2:1, 88. Peshung 2:2

Raidak Chhukha - FC Phuenccholing 3:3 (2:2)

2. Lapchuk 1:0, 6. Brihadeva 2:0, 7. Drukpa 2:1, 20. Wangyak 2:2, 52. Wangyak 2:3, 59. Lhomccho 3:3

Hatisar Chillies - Bjakar Rangers 4:1 (1:0)

4. Tsh. Lepcha 1:0, 70. Yaltsing 1:1, 73. Linzian 2:1, 77. Lhodrang 3:1, 79. Tsh. Lepcha 4:1

Barma

Podobně jako v Bhútánu také v Barmské lize je úřadující mistr po polovině soutěže na posledním místě a čelo okupuje tým, který by na prvenství málokdo tipoval. Ale FC Tararingapatam hraje velmi dobře a od prvního kola první místo neopustil. I když také tým z jihu Barmy ztrácel body. V 5. kole se představil na hřišti Yenangyaungu a brzy šel do vedení po střele reprezentanta Thaum Yana. Domácí ale ještě v první půli stihli vyrovnat po parádní střele Ohm Lou. Víc už oba týmy z poloviny zaplněným ochozům nenabídly. Stejný výsledek a zároveň nejčastější v tomto ročníku se zrodil ve Shwebu, které hostilo Laputtu. Laputta, která ještě v nové sezóně neprohrála, šla do vedení  ve druhém poločase po hlavičce reprezentačního obránce Po Sratha, ale vedení neudržela. Domácí zapnuli, soupeře zatlačili a dočkali se zaslouženého vyrovnání, když po přímém kopu Su Mronga, který  Tham Daung Lu ještě vyrazil, vrátil míč pohotově do sítě Kwok Sin. Prvního vítězství se dočkal Falam, který otočil utkání proti Akyabu. Akyab poslal do vedení svým prvním gólem v Barmské lize Kiribaťan Ki-teara a domácí s dlouho nedokázali prosadit. Trpělivou hrou ale donutili soupeře k chybám a po jedné z nich Dirav Riti vyrovnal. Falam se ale s remízou nespokojil a pět minut před koncem díky přesné střele Kyauk Lhata utkání otočil a opustil poslední místo tabulky.

Yenangyaung Myan Myins - FC Tararingapatam 1:1 (1:1)

Střelci:

V Barmě moc branek nepadá, ani jeden střelec dosud nedal více než dvě branky. Dvougólových je deset, mezi nimi mimo jiné král střelců na letošním MS Lu Tlap Lei nebo Sikkimec Tripuri hájící dres Tararingapatamu.