Sikkimská liga - 5. kolo

publikováno 05.11.2020

Poslední podzimní kolo bylo rozloženo do tří dnů. Ve čtvrtek se Sherpa utkala s Dkchu a počtvrté za sebou nevyhrála. První poločas přinesl mírnou převahu domácích, ale gólově se neprosadil ani jeden tým. Krátce po změně stran se pěknou střelou prosadil nejlepší hráč domácích Jigme Lhendup a Sherpové pokračovali v náporu. Jenže další gól už nepřidali, naopak necelou čtvrthodinu před koncem obrana neuhlídala loňského krále střelců Champala, který prokázal svůj cit na situace v šestnáctce a pohotově usměrnil Yakovu přihrávku za Bhumelova záda. Dikchu v závěru mělo více sil a sahalo po výhře. Bhumel ale i se štěstím další gól nepustil.
V pátek hostil Mangan hráče Icemans a domácí podali dosud nejlepší výkon v sezóně.. Už v 5. minutě se prosadil svým druhým gólem mladý obránce Unthapi a po půlhodině už Mangan vedl 2:0, když se prosadil Limbo. Icemans se nedařilo, překážkou byl špatný terén, na kterém vázla kombinace. Přesto se krátce před koncem poločasu dokázali hosté vrátit do zápasu, když hlavou snížil Majubhar. Po změně stran se projevila větší kvalita týmu z Gangtoku, který se nakonec dočkal alespoň vyrovnání po brance Ruptsanga deset minut před koncem.
V závěrečném utkání kola šlo o atraktivní souboj mezi pohárovými zástupci a vedoucími týmy ligy. FC Gangtok hostil vedoucí Geyzing a aby se bodově dotáhl, musel naplno bodovat. Očekávaný zápas ale pro domácí nezačal dobře. V 5. minutě se protáhl mezi obránci Mandip Landip a otevřel skóre. Ale už po čtvrthodině bylo vyrovnáno, když Bharati přesně našel Phuncchoga, který střelou o tyč nedal Yebalovi šanci.. O deset minut později si oba hráči role vyměnili - Phuncchog přesnou přihrávkou za obranu poslal Bharatiho do úniku a ten si počínal kušeně. S chutí hrající domácí ještě do poločasu přidali třetí gól o který se opět postaral aktivní Phuncchog. Geyzingu se nedařilo, na hráčích přece jen byla znát z náročného programu v Poháru FIFAC. Když pak po další exkluzivní přihrávce skvěle hrajícího Bharatiho zvýšil Ratnakulay, bylo rozhodnuto. Domácí zvolnili, ale soupeř se prosadit nedokázal, zejména proto, že domácí obrana zcela eliminovala útočné trio Pupook, S. Landip a po změně stran Basmathi. Geyzing tak utrpěl první porážku, ale díky lepšímu skóre přezimuje na čele ligy.

Sherpa Club Gangtok - Dikchu Athletics 1:1 (0:0)

50. J. Lhendup (U. Subba) 1:0, 78. Champal (Yak) 1:1. Rozhodčí Khumlang /0/, 476 diváků.

Real Mangan - Gangtok Icemans 2:2 (2:1)

5. Unthapi (Limbo) 1:0, 26. Limbo (Lahapur) 2:0, 42. Majubhar (Tashakor) 2:1, 81. Ruptsang (Chapati) 2:2. Rozhodčí Chopyal /0/, ŽK Lompak - Tapai. Mangan - Sonam Ground, 536 diváků.

FC Gangtok - Geyzing Glaciers 4:1 (3:1)

5. M. Landip 0:1, 21. Phuncchog (Bharati) 1:1, 32. Bharati (Phuncchog) 2:1, 38. Phuncchog 3:1, 65. Ratnakulay (Bharati) 4:1. Rozhodčí Rajangiri /0/, ŽK Chungpok, S. Landip, Nyinchol, Yebal (všichni GEY). Gangtok, Sichey Ground, 800 diváků - vyprodáno.

5 - Laptlahyatalang (DIK)

4 - Phuncchog (FCG), S. Landip (GEY), Champal (DIK)

3 - Basmathi (GEY), Majubhar (ICE), Longrisha (SHE)

2. liga

Ve šlágru kola hostil druhý tým tabulky Namchi Storm vedoucí Lachen a zápas přinesl dost divoký průběh. Domácí totiž na soupeře vlétli jako bouře a už v 6. minutě vedli 2:0. Lachen pomohla vrátit do zápasu branka Govindiho už v 19  minutě a od té doby se hra vyrovnala. Krátce po změně stran vyrovnal zkušený exreprezentant Cheporai, který se obsadil do hlavní role velkého obratu, když v 72. minutě poslal Lachen do vedení. Domácí bojovali, ale proti koncentrovanému soupeři se už neprosadili a klesli tak až na 4. místo tabulky. Před Namchi se posunuli Black Hats, kteří proti poslednímu Pemayangtse rovněž začali famózně a brzy vedli 2:0. Místo jasného vítězství se ale rumtečtí hráči strachovali o výsledek až do konce. Pemayangtse v první půli dokázalo snížit, po změně stran mělo nečekaně více šancí, ale další gól už nepřidalo, a tak Mniši zůstávají bez jediného bodu beznadějně poslední. Do kontaktu s čelem tabulky se vrátil Singtam, když dokázal zvítězit na hřišti Himalayi. Himalaya ale nezahrála špatně, s favoritem držel mladý tým krok až do konce, teprve dvě minuty před koncem rozhodl o vítězství Singtamu zkušený Pema Lodro.

Black Hats - Pemayangtse Red Monks 2:1 (2:1) /+1/

3. Rondup 1:0, 6. Yadwal 2:0, 38. Karma Lepcha 2:1

Namchi Storm - FC Lachen 2:3 (2:1)

3. Nyamgali 1:0, 6. Lhotspa 2:0, 19. Govindi 2:1, 47. Cheporai 2:2, 72. Cheporai 2:3

Himalaya Gangtok - Singtam Wilds 1:2 (1:1)

25. Nyangwang 0:1, 41. Poulen 1:1, 88. Pema Lodro 1:2

1. FC Lachen 5 4 0 1 11:8 12
2. Black Hats 5 3 1 1 11:8 10
3. Singtam Wilds 5 3 0 2 7:6 9
4. Namchi Storm 5 2 1 2 14:9 7
5. Himalaya Gangtok 5 2 0 3 9:11 6
6. Pemayangtse Red Monks 5 0 0 5 4:14 0

3 - Cheporai (LAC), Rondup (BLH), Gangal, Lhotspa (NAM)