Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2020 - 2021

Odvety 2. kola

publikováno 25.10.2020 (aktualizováno 28.10.2020)

Čtveřice zápasů v Západní zóně určila čtyři čtvrtfinalisty Poháru FIFAC. Bohužel už mezi nimi není vítěz minulého ročníku Nova Vikantice, které nestačil ani tříbrankový náskok z prvního zápasu s FC Union Flacq a po porážce 0:4 se s Pohárem loučí. Vypadl tak poslední zástupce Moravy v letošním ročníku. Jen o něco lépe dopadl Mauritius, který bude mít v jarním čtvrtfinále jen přemožitele Vikantic FC Union Flacq. V derby dvou jihoafrických zástupců postoupil tým FC Maseru. Vyhrál v Mafutseni nad Ngwanes 3:0 a po domácí výhře v prvním zápase 2:1 postupuje. V soubojích zástupců Západní a Východní zóny splakali zástupci západu nad výdělkem, oba doma utrpěli debakl 0:5. Vacoas Boys podlehl Falamu a Batunga Mbuluzana týmu FC Gangtok. Oba vítězové postupují, Falam s celkovým skore 9:0 a FC Gangtok 10:3. Už teď je jisté, že Západní zóna bude mít ve čtvrtfinále pouze dva zástupce, FC Union Flacq a FC Maseru.

Ve Východní zóně se už ve čtvrtek postaraly o překvapení dva andamanské týmy. Sentinel si už přivykl na azyl stadiónu Garacharamy v Port Blair a i před hrstkou diváků výborným výkonem nedal šanci Sherpě. Hosté sice brzy vedli díky přesné Lattamově střele, ale Sentinel dokázal převzít taktovku a po půlhodině srovnal skóre. Rozhodující byla zřejmě poslední minuta 1. poločasu, kdy v nepřehledné situaci a zmatku před Bhumelem protlačil míč do sítě Jango. Ten byl při chuti a na začátku druhé půle přidal další gól. A když vytáhlý útočník hlavou zkompletoval hattrick, bylo rozhodnuto, Sherpa se na odpor nezmohla, naopak v závěru ještě jednou inkasovala a se soutěží se loučí. To Nachuge po domácí remíze 1:1 s Yetties zajíždělo do Bhútánu v horší pozici. A dlouho to vypadalo, že domácí odvetu zvládnou, zvláště, když po rychlém gólu soupeře ještě v prvním poločase třemi góly otočili zápas a směřovali k postupu. Jenže po změně stran přišel útlum, Nachuge naopak vlétlo do druhé půle jako tajfun a zkušený Kottamalupattna po rychlé akci a přesném centru Divindaloo snížil. Hned o tři minuty později vybojoval Krkbrk faul a přímý kop a Dorong přesnou střelou vyrovnal. Zaskočení Yetties už na zvrat neměli. Dopouštěli se zejména v mezihře spousty chyb a dobře organizovaná obrana soupeře jim nic nedovolila. Nachuge nakonec remízu celkem bez potíží ubránilo a raduje se z nečekaného postupu.
Třetí andamanský zástupce v dalším bhútánsko-andamanském souboji už tak úspěšný nebyl. Rutland musel dohánět proti Phuenccholingu tříbrankouvou ztrátu a nezačal špatně, když se počtvrthodině prosadil Mali-a-lini. Domácí měli i další šance, ale Phuenccholing někdy i se štěstím odolával. V závěru poločasu pak domácí po chybě pustili soupeře do rychlého brejku a Wangyak po chytrém přistrčení Drukpy první střelou na branku vyrovnal. Oba hráči si pak role vyměnili po hodině hry a bylo prakticky rozhodnuto. Rutland ale sympaticky bojoval dál, Chipo-chipiri vyrovnal, ale víc už to nešlo. Přesto se nedá říct, že by Rutland v obou zápasech byl horším týmem, nicméně Phuenccholing byl tím produktivnějším a proto postupuje.
Podle očekávání byl nejvyrovnanější souboj Geyzingu s barmským Yenangyaungem. Domácím se vůbec nepovedl první poločas, ve kterém hráli hodně nervózně a ztratili náskok vybojovaný na hřišti soupeře. Yenangyaung měl převahu a spoustu šancí, z nichž vytěžil dva góly, a to ještě domácí několikrát podržel Yebal v brance. Po změně stran i se dvěma změnami v sestavě domácí hráli mnohem koncentovaněji a soupeře zatlačili. Výsledkem byl gól Mahindry Sumatry, který přiklonil misky postupových vah na stranu Geyzingu. Ve vypjaté závěrečné půlhodině to byl spíš taktický boj , který domácí zvládli a soupeře do výrazné šance nepustili.a nakonec se Geyzing raduje z vydřeého postupu.
Sikkim tak bude mít ve čtvrtfinále stejně jako Andamany dva zástupce, Barma a Bhútán už jen po jednom.

89. Bonanga ŽK

Rozhodčí Šarapatka (MOR) /2/, 299 diváků. Hráno 23. 10. ve Vacoas. První zápas 0:4, postupuje Falam Tigres.

Vacoas: Parkinson - Allan, Lumbaba, Manhari, Vardu - Pradhan, Santi (46. Jerie), Bradlík - Bonanga, Rayasiza (46. Joanny), Cocotte (79. Vardy)

Falam: Ma Wan Lop - Kyauk Lhat, Kyu Ho lin (79. Ayint Kyo), Do Si Kwa, Lu Tha - Aun Myin, Min Taun, Swi Nya - Riti, Devalakuram (84. Hnya Tlam), Ohn Lak Shwe (79. Tin Tion)

Batunga Mbuluzana - FC Gangtok 0:5 (0:4)

3. Onger 0:1
  9. Mizoram (Phuncchog) 0:2
  11. Onger (Phuncchog) 0:3
  22. Lingtsum (Phuncchog) 0:4
  59. Kalimapathane (Onger) 0:5

Rozhodčí Ndahonem (MRI), 505 diváků. Hráno 23. 10. v Mbuluzaně. První zápas 3:5, postupuje FC Gangtok.

Batunga: Tunguragu - Moloisane (46. Doberano), Daguwagu, Mohloya (85. Massi), Manyatsi - Bagumwi, Sinhhasa (46. Olemsi), Batunga - Hagalashi, Siza Atsimani, Bulisi

FC Gangtok: Birami - Lingtsum, Mizoram, Lepkolakhyat (77. Kalafas), Kalimapattane - P. Nyagmo, Malingh, Ratnakulay - Onger (85. Arunavarun), Phuncchog (65. Shan Mlok), Bharati

FC Union Flacq - Nova Vikantice 4:0 (1:0)

13. Chadry (de Roma) 1:0
66. de Roma 2:0
77. Mouzaias 3:0
83. Bodorieux (Bouvain) 4:0

Rozhodčí Nanyasiza (SWZ), 334 diváků. Hráno 24. 10. ve Flacqu. První zápas 1:4, postupuje FC Union Flacq.

Flacq: Khardjah - Mouzaias (80. Bodorieux), Bouvain, Paulemans, Davids - Burnesi, Rebet (46. Mani), Chadry - de Roma, Mbobo, Hu (75. Bessarah)

Vikantice: Přibyl - Pailie (66. T. Maršovský), Hajcman, Kundera, Pracháč - Pradi, Vosel, Patras - Masálek (85. Sláma), Puč, Zuzánek (83. M. Kovařík)

Mafutseni Ngwanes - FC Maseru 0:3 (0:1)

22. Tsebonyame 0:1
  55. Tsosane 0:2
  63. Masere (Tsosane) 0:3
63. Black ŽK

Rozhodčí Milenari (SMR) /0/, 662 diváků. Hráno 24. 10. v Mafutseni. První zápas 1:2, postupuje FC Maseru.

Ngwanes: Patha - Balniérre, Tohlene (77. Thromasi), Wada (63. Buyawali), Manana - Gwambele, Black, Huloni - Truss, Bradley, Bakmoeh (46. Noha)

Maseru: Pr. Thomas - Kukundu, Wariwari, Dwohohohlo (69. Simbaba), Davidson - Skardal, Kakunda, Batumbi (80. Ruanda) - Masere (82. Musa), Tsosane, Tsebonyame

Sentinel Jets - Sherpa Club Gangtok 5:1 (2:1)

77. Maku-maku 5:1

Rozhodčí Phungyal (BHU) /2/, 198 diváků. Hráno 22. 10..v Port Blair. První zápas 2:2, postupuje Sentinel Jets

Sentinel: Prdivadira - Lele, Uku, Gmzooh, Hwogh - Jannananah, Bhgwar (75. Maku-maku), Chikchir-ori - Jango (86. Okun), Jango-jango (69. Tralala), Kwyaho

Sherpa: Bhumel - Lattam, Solopholok, Martam, J. Lhendup - Surman (46. U. Subba), Ranival (67. Bazarsangam), Langlang - Longrisha, Sittarne (67. Chorba), Dhurbu

57. Dorong (př. kop) 3:3

Rozhodčí Opalena (VAN) /0/, 940 diváků. Hráno 22. 10. v Thimphu. První zápas 1:1, postupuje Nachuge Typhoons

Yetties: Phunduk - Rimbochhe, Marantha (86. Sewok), Gyatchen, Ha Shan - Rondup (65. Laudrup), Rongdrup (63. Peshung), Yakdup - Rumbat, Longdrup, Tsherdup

Nachuge: Jaragoor - Kottamalupattna, Dorong,Nhgrm, S. Manore - Kamdesh (79. A. Manore), Nandesh, Kochichundry - Krkbrk, N. Manore (46. Divindaloo), Bolt

Rutland Snakers - FC Phuenccholing 2:2 (1:1)

72. Chipo-chipiri 2:2

Rozhodčí Kirimiri (KIR) /2/, 294 diváků. Hráno 23. 10. na Rutlandu. První zápas 2:5, postupuje FC Phuenccholing.

Rutland: Seru - Zhaba, Tirakuleny, Chipo-chipiri, Trikurwadrathi - Prakottri, Oody, Koody (46. Kaah) - Ojebe, Mali-a-lini (62. Miu), Fisher (82. Jawu)

Phuenccholing: Tshering - Lalpiliantok, Zidang, Rampa, Thagore - Nyindrak (72. Rajandramani), Biraneshtra, Naltchema - Drukpa, Shar Pei (87. Pokhrel), Wangyak (77. Danang)

Geyzing Glaciers - Yenangyaung Myan Myins  1:2 (0:2)

12. Lei Ma So (Bhai Dok) 0:1
  32. Bhai Dok (Kwa Sar) 0:2
33. Chungpok ŽK
46. Dingey ŽK
60. Sumatra (S. Landip) 1:2

Rozhodčí Kanoor (MDI) /0/, 500 diváků. Hráno 24. 10. v Geyzingu. První zápas 3:2, postupuje Geyzing Glaciers.

Geyzing: Yebal - Birandra, Lingey, Tsangel (46. Dingey), Nyinchol - M. Landip, Riberi, Chungpok - Pupook (46. Basmathi), S. Landip. M. Sumatra (81. Lazuluk)

Yenangyaung: Pyuk Pok - Su Kchwe, U Shan, Miresh, Le Ninh - Lei Ma So, Dho Wnya (70. Phan Thau), Ohm Lou (83. U Pho Dol) - Pratnesh (83. Do Shun He), Bhai Dok, Kwa Sar