4. kolo v Bhútánu a Barmě

publikováno 24.10.2020

Bhútán

4. kolo přineslo vyrovnané zápasy i výsledky - dva zápasy skončily nerozhodně, jedinou výhru zaznamenal poslední Hatisar, který doma překvapivě porazil Yetties. Domácí šli do vedení už ve 3. minutě po pěkné akci Sunara, ale Yetties po chvíli dokázali srovnat zásluhou Longdrupa. Po půlhodině hry ale aktivní hra domácích slavila další úspěch v podobě vedoucí branky Gyalmena. Yetties zaostali za očekáváním, a i když se ve druhé půli zlepšili a měli převahu, vyrovnat se jim nepodařilo. Další zápasy skončily nerozhodně. Bjakar dvakrát nad Raidakem vedl, ale za hosty vždy srovnal nestárnoucí Lapchong. Po změně stran měli domácí více šancí, ale Ringwe v brance Raidaku se proti svým bývalým spoluhráčům vyhecoval k výbornému výkonu a další gól nepustil. Největší šanci zmařil v závěru nejlepšímu střelci soutěže Dikpovi. Na čele tabulky zůstává nadále překvapivě Paro i přes remízu na hřišti Phuenccholingu. Domácí stále ještě nevyhráli, tentokrát remízu zachránili až v poslední minutě zásluhou střídajícího Rajandramaniho. Přesto obhájce klesl na poslední místo tabulky.

Hatisar Chillies - Thimphu Yetties  2:1 (2:1)

3. Sunar 1:0, 15. Longdrup 1:1, 32. Gyalmen 2:1

Bjakar Rangers - Raidak Chhukha  2:2 (2:1)

24. Dikpo 1:0, 25. Lapchong 1:1, 35. Nemo 2:1, 47. Lapchong 2:2

FC Phuenccholing - Paro Druks  2:2 (1:2)

5 - Dikpo (BJA)

2 - Timche (PAR), Longdrup (YET), Lapchong (RAI), Zidang (PHU)

Barma

Falamští Tygři se ani napočtvrté neradují z plného bodového zisku. Tentokrát přivítali vedoucí Tararingapatam, který zažívá výborný vstup do soutěže. A domácí začali velmi dobře, když po dvaceti minutách vedli 2:0, Tararingapatam ale brzy zásluhou Lan Doha snížil a mužstvo mělo další šance na vyrovnání. To se podařilo ještě do přestávky, kdy střelecky disponovaný obránce Kou Shou Shwe nachytal Ma Wan Lopa střelou z velké dálky. Krátce po změně stran si ale domácí vzali vedení zpět po krásné akci, na jejímž konci byl Wa Kye Do, který ve skluzu trefil hlavou přesně k tyči. Tararingapatam ale ukázal, že umí dávat góly i bez loňského krále střelců Di Wana, který po MS posílil Akyab. Nová akvizice, sikkimský útočník Tripuri svým druhým gólem v novém dresu dvacet minut před koncem rozhodl o remíze. Ta domácím nepomohla k posunu z posledního místa, naopak Tararingapatam stále zůstává na špici soutěže.
Stále se nedaří Akyabu, který i přes velké posílení kádru zatím hledá recept na lepší výsledky. Tentokrát Sailors na svém stadiónu nečekaně hladce odevzdali všechny body Shwebu a sklidili na konci zápasu od spoře obsazených tribun jen pískot.
Nedaří se ani obhájci Yenangyaungu, který hrál v Laputtě. Tentokrát Žlutí psi podali mnohem lepší výkon, než v posledních zápasech, na hřišti ambiciózní Laputty sahali po remíze, ale gólem Zho Dham Lue deset minut před koncem nakonec o body přišli a Laputta bodově dostihla vedoucí Tararingapatam. Tabulka se rozdělila na dvě skupiny, přičemž v té spodní trojici jsou mužstva, od kterých experti očekávali spíš boj o titul.

Falam Tigres - FC Tararingapatam 3:3 (2:2) /-1/

12. Kyu Ho Lin 1:0, 21. Devalakuram 2:0, 28. Lan Doh 2:1, 39. Kou Shou Shwe 2:2, 54. Wa Kye Do 3:2, 72. Tripuri 3:3

Akyab Sailors - Shwebo Pyas 0:3 (0:1)

9. Su Mrong 0:1, 63. Su Hyat 0:2, 64. Su Do Kchu 0:3

Ywei Laputta - Yenangyaung Myan Myins  2:1 (1:0) /+1/

22. Su Wan 1:0, 56. Ohm Lou 1:1, 81. Zho Dham Lue 2:1

1. FC Tararingapatam 4 2 2 0 9:6 8
2. Ywei Laputta 4 2 2 0 7:5 8
3. Shwebo Pyas 4 2 1 1 9:5 7
4. Akyab Sailors 4 1 1 2 3:6 4