Sikkimská liga - 4. kolo

publikováno 21.10.2020

Poprvé v sezóně prohrálo Dikchu, když v Gangtoku nestačilo na obhájce titulu FC Gangtok. Domácí byli hodinu lepším týmem a převahu zaslouženě zúročili dvěma góly. Mohlo jich být i více, ale Dikchu podržel výborně chytající Pratheep Kashi. V 65. minutě  ale zdramatizoval utkání Laptlahyatalang, který se už trefil popáté, a domácí se až do konce zápasu strachovali o výsledek. Vedení nakonec uhájili a přeskočili svého soupeře v tabulce.
Vedoucí Geyzing neměl nejmenší problémy s nováčkem Manganem. Glaciers hrají na podzim ve výborné formě a soupeři nasázeli za poločas půltucet branek. Poprvé se v ligovém ročníku prosadil Pupook a potřetí za sebou se zaskvěl dvěma góly také Sandip Landip. Druhá půle už se jen dohrávala, domácí se štřili na těžkou odvetu 2. kola Poháru FIFAC s Yenangyaungem.
Zajímavé derby se hrálo na stadiónu Phuncchoga Namgyala. Domácí Icemans přivítali Sherpu a v tvrdém zápase dokázali v závěru první půle dvěma góly otočit skóre. Sherpové ale brzy po změně stran srovnali zásluhou Longrishi. Poslední půlhodina přinesla urputný souboj o vítězství, ale střelci se už neprosadili, a tak se body nakonec dělily.

FC Gangtok - Dikchu Athletics 2:1 (1:0)

11. Mizoram 1:0, 57. Bharati (Arunavarun) 2:0, 65. Laptlahyatalang 2:1. Rozhodčí Chopyal /1/, ŽK Lepkolakhyat (FCG). Sichey Ground, 749 diváků.

Geyzing Glaciers - Real Mangan 7:1 (6:1) /+2/

5. Pupook (Chungpok) 1:0, 8. Pupook 2:0, 16. S. Landip 3:0, 24. Unthapi 3:1, 21. Nyinchol 4:1, 34. S. Landip 5:1, 39. Lazuluk 6:1, 49. Nyinchol (př. kop) 7:1. Rozhodčí Rangpa /1/, ŽK Unthapi, Limbo (MAN). Khanchenjunga Stadium, 443 diváci.

Gangtok Icemans - Sherpa Club Gangtok  2:2 (2:1)

22. Martam (Dhurbu) 0:1, 41. Lamyen 1:1, 44. Chungwal 2:1, 59. Longrisha (Sittarne) 2:2. Rozhodčí Lingyam /3/, ŽK Majubhar - Martam, Langlang. Phuncchog Namgyal Stadium, 911 diváků.

4 - S. Landip (GEY)

3 - Basmathi (GEY), Champal (DIK), Longrisha (SHE)

2. liga

Poslední Pemayangtse ani napočtvrté nebodovalo a zůstalo tak s odstupem poslední. Tentokrát nebylo daleko alespoň od remízy. Na hřišti Himalayi dokonce Mniši po hodině hry vedli, ale Rasoi brzy srovnal a nakonec vítězství pro domácí zajistil v samotném závěru Deepak Josef Práskal.Singtam po dvou porážkách zabral a zdolal další exligový tým Namchi. Změna nastala na čele tabulky - Lachen si poradil s vedoucími Black Hats a poprvé se dostal na čelo tabulky. Domácí udeřili po půlhodině hry, kdy pronikl Orgyen Chepkoy a pohlednou střelou doprostřed branky překonal Mandeye. Po změně stran přidal druhý gól střední záložník Orgyen Tadong, a když zkušený Cheporai skóroval půl hodiny před koncem poptřetí, bylo rozhodnuto. Black Hats už jen dokázali zkorigovat skóre zásluhou Yadwala.

Himalaya Gangtok - Pemayangtse Red Monks  3:2 (1:1)

22. Nim Tadong 0:1, 25. Rapkotti 1:1, 58. Ushawanji 1:2, 63. Rasoi 2:2, 86. D. J. Praskal 3:2

Singtam Wilds - Namchi Storm 2:1 (1:1)

7. Lamkualchandurgorong 1:0, 23. Baburajee 1:1, 48. Ringdup 2:1

FC Lachen - Black Hats 3:1 (1:0)

34. Orgyen Chepkoy 1:0, 54. Orgyen Tadong 2:0, 67. Cheporai 3:0, 79. Yadwal 3:1

1. FC Lachen 4 3 0 1 8:6 9
2. Namchi Storm 4 2 1 1 12:6 7
3. Black Hats 4 2 1 1 9:7 7
4. Singtam Wilds 4 2 0 2 5:5 6