Liga v Bhútánu a Barmě - 3. kolo

publikováno 13.10.2020

Bhútán

Ve 3. kole se utkali sousedé v tabulce a úspěšnější byla domácí mužstva. V souboji zbývajících účastníků Poháru FIFAC hostli Yetties výběr Phuenccholingu. Dobře do utkání vstoupil Phuenccholing, který zásluhou střelecky disponovaného obránce Zidanga brzy vedl o dva góly. Yetties vrátil do hry Marantha ještě v první půli a po změně stran domácí dokázali zlepšenou hrou nejen vyrovnat, ale i otočit skóre a připravit obhájci titulu už druhou porážku v novém ročníku.
Souboj vedoucích celků tabulky v Paru mezi domácími Druks a Bjakarem byl dlouho vyrovnaný, po změně stran ale domácí nečekaně snadno soupeře přehráli, nastříleli tři góly a posunuli se do čela tabulky.
Ani letos se zatím nedaří Hatisaru, který ani napotřetí nevyhrál, když ztratil všechny body na hřišti Raidaku. Opět se rozhodlo až po změně stran, kdy Tsheng přesnou střelou poslal domácí do vedení. Hatisar se neprosadil, i když šance měl, naopak v závěru pojistil domácí výhru Dorjee.

Thimphu Yetties - FC Phuenccholing  3:2 (1:2)

20. Zidang 0:1, 25. Zidang 0:2, 35. Marantha 1:2, 67. Longdrup 2:2, 81. Yakdup 3:2

Paro Druks - Bjakar Rangers  3:0 (0:0)

65. Tamang 1:0, 67. Omuri 2:0, 72. Timche 3:0

Raidak Chhukha - Hatisar Chillies  2:0 (0:0)

Barma

Nečekaný lídr Tararingapatam udržel vedení v tabulce, i když poprvé ztratil body. V domácím utkání s Laputtou Kou Shou poslal svůj tým do vedení, ale Laputta zásluhou bhútánského reprezentanta Umchoga ještě do konce poločasu vyrovnala. Ve druhé půli už se skóre nezměnilo, ačkoliv domácí několikrát nebezpečně zahrozili. Nadále se nedaří Yenangyaungu, který po dvou remízách prohrál na domácím hřišti s Akyabem . O vítězství Sailors rozhodla po hodině hry přesná střela obránce Do Le Wa. Ještě hůř než Yenangyaung je na tom loňský finalista Poháru FIFAC Falam, který nezvládl zápas ve Shwebu, kde po změně stran třikrát inkasoval a spadl na poslední místo tabulky. Shwebo naopak vítězství katapultovalo na 3. příčku tabulky.

FC Tararingapatam - Ywei Laputta 1:1 (1:1)

15. Kou Shou 1:0, 39. Umchog 1:1

Yenangyaung Myan Myins - Akyab Sailors  0:1 (0:0)

64. Do Le Wa

Shwebo Pyas - Falam Tigres  4:1 (1:1)

6. Bhan Sram 1:0, 30. Lu Tlap Lei 1:1, 58. Su Mrong 2:1, 61. Su Hyat 3:1, 64. Uddamalakolabundy 4:1

1. FC Tararingapatam 3 2 1 0 6:3 7
2. Ywei Laputta 3 1 2 0 5:4 5
3. Shwebo Pyas 3 1 1 1 6:5 4
4. Akyab Sailors 3 1 1 1 3:3 4
5. Yenangyaung Myan Myins 3 0 2 1 2:3 2
6. Falam Tigres 3 0 1 2 4:8 1

2 - Kou Shou (TAR), Uddamalakolabundy (SHW), Lu Tlap Lei (FAL)