Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2020 - 2021

2. kolo

publikováno 12.10.2020 (aktualizováno 14.10.2020)

Ve Východní zóně se hrálo hned šest zápasů, které byly rovnoměrně rozloženy ve třech hracích dnech.

Ve čtvrtek se hrálo v Gangtoku a v barmském Falamu. Sherpa na podzim nehraje v bůhvíjaké formě, což se potvrdilo i v zápase s Tryskáči ze Sentinelu. Sherpové v první půli předváděli celkem mdlý výkon, naopak soupeř hýřil aktivitou a zaslouženě šel do kabin s vedením, o které se zasloužil Okun. Ve druhé půli domácí přece jen přidali a soupeře zatlačili do defenzívy, z čehož pramenil obrat ve skóre, o který se zasloužili dva obránci - Martam a po něm Jigme Lhendup. Z vedení se však Sherpa neradovala ani pět minut. Po rychlém protiútoku do nepřipravené obrany vyrovnal po přesném pasu Leleho Jango. Domácí se na víc nezmohli, jejich převaha byla platonická, přihrávky směřovaly častěji dozadu a nikdo nebyl schopen vymyslet kloudnou akci, která by vedla k úspěchu. Odveta v Port Blair bude hodně zajímavá.
Falam v lize ještě nevyhrál a klesl na poslední místo, ale v zápase proti Vacoas to nebylo znát. Tygři utkání jednoznačně ovládli a soupeři nedali šanci. Výsledek 4:0 mohl být i vyšší nebýt několika skvělých zákroků nestárnoucího Parkinsona zejména po změně stran, kdy domácí ze spousty možností skórovali pouze jednou, když se trefil výborně hrající Devalakuram. Vacoas vystřelilo na branku za celý zápas jen jednou, ale Coudin z uctivé dálky vyplašil jen ptáky sledující dění na hřišti ze stožáru umělého osvětlení.

V pátek se hrálo opět v Sikkimu, FC Gangtok přivítal svazijskou Mbuluzanu a diváci viděli celkem osm gólů. Už v 11. minutě zaskočil Biramiho Bulisi, když z trestného kopu z hranice šestnáctky nečekaným dloubákem  otřeným o břevno otevřel skóre. Domácí brzy vyrovnali - střelu Lingtsuma zpoza bránícího Daguwagu Waranga vůbec neviděl. Hráči FC dopláceli na otevřenou obranu. Po zblokované střele Phuncchoga poslal Olemsi do brejku hned dvojici útočníků a Hagalashi se Sizou Atsimanim situaci zvládli s přehledem. Domácí byli ve hře dopředu hodně aktivní a v závěru poločasu přece jen vyrovnali, když se po přímém kopu  Phuncchoga prosadil nacvičenou tečí Onger. Úvod druhé půle patřil FC a během dvaceti minut lovil Waranga dvakrát míč ze sítě. Pak ale přišla další hrubka v domácí obraně, kdy míč zbytečně ztratil Bashunthapi a po přečíslení skóroval Daguwagu, který se zapomněl na hrotu útoku. V závěru ještě Onger přece jen vylepšil skóre, ale do odvety nebude Batunga bez šancí, tři vstřelené góly na hřišti soupeře jsou dobrým počinem.
V Phuenccholingu hostili domácí mistři ligy andamanský Rutland a diváci viděli výborný a vyrovnaný zápas, kterému pomohla rychlá branka Shar Peie. Rutland musel víc otevřít hru a po dvaceti mnutách zaslouženě vyrovnal zásluhou sikkimského reprezentanta Prakottriho.  Pak ale Seru neudržel střelu Shar Peie a Zidang z dorážky opět poslal domácí do vedení. Rutland měl šance na vyrovnání, jenže v závěru poločasu napřáhl Thagore z 25 metrů a Seru neměl nárok. Druhou půli začal lépe Rutland a skvěle hrající Prakottri  povedenou střelou mezi Tsheringova kolena vykřesal naději. Phuenccholing potřeboval další góly, ale obrana soupeře dlouho odolávala. V závěru ale Rutlandu došly síly a Phuenccholing dvěma góly přece jen vydřel nadějné vítězství. Rutland ale nehrál vůbec špatně, nicméně vymazat třígólové manko bude hodně těžké.

V sobotu se hrálo v Nachuge, kam zavítali Yetties, a zápas patřil k těm málo atraktivním. V první půli prakticky nebylo na co koukat, Yetties se snažili důsledně bránit a do útočení se moc nepouštěli a domácí nebyli schopni vymyslet něco, co by soupeře překvapilo. Po změn stran přece jen vzruchu přibylo. Yetties se dokonce podařilo soupeře zatlačit a Marantha hlavou poslal bhútánský tým do vedení. Nachuge muselo reagovat a po deseti minutách po šťastném průniku mezi několika hráči Nakul Manore zblízka obstřelil Phunduka a vyrovnal. Pak znovu ale hra upadla do průměru a výsledek se již nezměnil.
Výborný zápas se naopak hrál v Yenangyaungu, kde domácí úřadující mistr ligy Barmy hostil aktuálního lídra Sikkimské ligy Geyzing Glaciers. Vyrovnaný boj se rozhodoval po změně stran, kdy hráči Geyzingu dokázali dvěma góly otočit nepříznivý stav a vezou si z horké barmské půdy cenné vítězství. Výbornou formu prokázal Sandip Landip, který podruhé za sebou vstřelil dva góly a zastínil tak reprezentačního spoluhráče Pratneshe v dresu soupeře, který se neprosadil.

V Západní zóně se hrály dva zápasy, v obou slavili úspěch domácí hráči. V Maseru v dalším derby mezi týmy Lesotha a Svazijska měli oba trenéři problémy se sestavou. U domácích chyběla hned trojice obránců, proto museli hrát v rozestavení 3-5-2. Hostím se při rozcvičení zranil brankář Patha a do branky na poslední chvíli musel Sihasiha. V první půli se hrál mdlý fotbal, prakticky bez šancí. Jedinou výjimkou byl ve 34. minutě Skardalův trochu náhodný gól. Až po změně stran se hra zlepšila. Batumbi po pěkné akci Tsosaneho zvýšil na 2:0 a domácí svého soupeře v těchto chvílích jasně přehrávali. V závěru však Balniérre po rohu hlavičkou snížil na 2:1 a domácí se museli strachovat o výsledek. Vedení udrželi, ale do odvety nastupují jen s malým náskokem.

Ve Vikanticích se představil lídr mauritijské ligy FC Union Flacq. Avšak i Vikantice si v lize vedou dobře a diváci se mohli těšit na kvalitní fotbal. Covidová opatření ale původně diváky na stadion nepustila, až po jednání s hygienou se podařilo docílit, že na zápas mohly přijít aspoň dvě stovky fanoušků. Ani tuto sumu se nakonec nepodařilo dosáhnout, měření teploty u vchodu poslalo desítku příznivců mimo dění. Ti vzali zavděk tradiční "tribunou" na střeše blízkého kravína. Samotný zápas se Vikanticím vydařil. Brzy skoroval Koloc, ve 20. minutě Masálek po efektním sólu zvýšil na 2:0 a soupeř ani zdaleka nevypadal jako obávaný tým z čela tabulky své ligy. Do přestávky sice Paolo de Roma snížil, ale ve druhém poločase už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Výhra mohla být i vyšší, než konečných 4:1, ale Masálek v závěru nastřelil tyč, odražený míč poslal do břevna a další dorážku zlikvidoval brankář Khardjah. Hosté svým výkonem zklamali a v odvetě to nebudou mít lehké.

Sherpa Club Gangtok - Sentinel Jets  2:2 (0:1) /+1/

26. Okun (Bhgwar) 0:1
55. Martam 1:1
65. J. Lhendup (Langlang) 2:1
  69. Jango (Lele) 2:2

Rozhodčí Al Lahdeen (MDI) /1/. Hráno 8. 10. v Gangtoku na Sherpa Stadiu, 663 diváků.

Sherpa: Bhattri - Lattam, Solopholok,Martam, J. Lhendup - Surman, Ranival, U. Subba - Longrisha (77. Sittarne), Chorba (46. Watana), Dhurbu (63. Langlang)

Sentinel: Prdivadira - Lele, Uku (66. Gmzooh), Okun Hwogh - Jannananah, Bhgwar (74. Nwo), Chikchir-ori - Jango, Jango-jango (81. Tralala), Kwyaho

Falam Tigres - Vacoas Boys  4:0 (3:0)

5. Riti (Lu Tha) 1:0
17. Swi Nya (Riti) 2:0
40. Kyu Ho Lin (Wa Kye Do) 3:0
  40. Coudin ŽK
78. Devalakuram 4:0

Rozhodčí Iruran (NAU) /3/. Hráno 8. 10. ve Falamu, 712 diváků.

Falam: Ma Wan Lop - Kyauk Lhat, Kyu Ho Lin, Wa Kye Do, Lu Tha - Aun Myin (87. Hnya Tlam), Kyo Kwa (67. Min Taun), Swi Nya - Riti, Lu Tlap Lei (80. Ohn Lak Shwe), Devalakuram

Vacoas: Parkinson - Allan, Lumbaba, Manhari, Coudin (46. Vardu) - Whaddo (82. Pradhan), Santi, Bradlík - Bonanga (46. Cocotte), Rayasiza, Vardy

83. Onger (Lepkolakhyat) 5:3

Rozhodčí Olana (Guam) /2/. Hráno 9. 10. v Gangtoku na Sichey Ground, 757 diváků.

FC Gangtok: Birami - Lingtsum, Mizoram, Lepkolakhyat, Bashunthapi - P. Nyagmo, Gunkh (46. Mallingh), Ratnakulay - Onger (84. Jaeel), Phuncchog, Bharati (82. O. Nyagmo)

Batunga: Waranga - Moloisane, Daguwagu, Mohloya, Manyatsi - Olemsi (72. Batunga), Bagunwi, Sinhasa - Hagalashi (72. Sihawa Atsimani), Bulisi (80. Massi), Siza Atsimani

FC Phuenccholing - Rutland Snakers  5:2 (3:1) /+1/

3. Shar Pei (Biraneshtra) (př.kop) 1:0
  21. Prakottri (Ojebe) 1:1
27. Zidang (Shar Pei) 2:1