Sikkimská liga - 3. kolo

publikováno 08.10.2020 (aktualizováno 10.10.2020)

Po 3. kole stále zůstávají dvě mužstva bez porážky. Vedoucí Dikchu přivítalo doma Icemans a povolená kapacita 500 diváků viděla výborný zápas s krásnými akcemi i góly na obou stranách. Domácí poslal do vedení obránce Laptlahyatalang, který vévodí tabulce střelců, když po sólu z vlastní poloviny poslal míč z dvaceti metrů do šibenice. Dikchu bylo útočnější a zaslouženě korunovalo převahu brankou Champala. Icemans hodně pomohla šťastná branka v závěru poločasu, kterou Lamyen vykřesal naději. Do druhé půle v dresu Icemans vystřídal Mishru Tapai a byl to on, kdo zařídil vyrovnání. Icemans se zvedli a zařali hrát agresivněji, dobře presovali a dokázali si vytvářet šance. Domácí musel několikrát podržet Pratheep Kashi v brance, který ale nestačil v 72. minutě na křížnou střelu Lamyena po perfektním pasu Loyobuaniho, a Icemans se poprvé dostali do vedení. Dikchu ale v závěru sebralo síly a střídající Sichey vyrovnal. V závěru mohl ještě další střídající hráč Chakragor zajistit Dikchu vítězství, ale ve vyložené šanci zaváhal a míč si pouze nastřelil do brady.
Zaváhání Dikchu využil Geyzing, který v souboji pohárových týmů smetl Sherpu na jejím hřišti. Geyzing šel brzy do vedení po chytré kombinaci Sandipa Landipa se Sumatrou a byl jasně lepším týmem. Velkou převahu zúročil pak v závěru poločasu Sandip Landip. Sherpové hráli v útlumu, nic se jim nedařilo, kupili chyby, a když hned po změně stran přidal Birandra třetí gól, bylo prakticky rozhodnuto. Výborně hrající Sandip Landip pak přidal ještě jeden gól a potřetí v řadě se trefil také střídající Basmathi, který se stal žolíkem Geyzingu. Pokaždé šel na hřiště za zkušenějšího Pupooka a pokaždé skóroval. Tentokrát se postavil k přímému kopu a přesně trefil k tyči Bhumelovy branky. Domácí se prosadili až v nastaveném čase, kdy svůj první ligový gól vstřelil ještě ne devatenáctiletý Arjun Watana.
Mangan hostil mistra FC Gangtok a po jedenácti minutách prohrával po brance zkušeného Nyagma. Gól hosty ukolébal a hra upadla do podprůměru. Přispělo k tomu i hřiště, které po dešti dobrému fotbalu nesvědčilo. Nezáživný fotbal bez šancí pokračoval i po změně stran, v závěru hosté už jen bránili těsné vedení, ale defenzivní taktika se jim vymstila, zkušený obránce Bhangutta šest minut před koncem šťastnou několikrát tečovanou střelou vyrovnal a zajistil Manganu první ligový bod.

Dikchu Athletics - Gangtok Icemans  3:3 (2:1)

14. Laptlahyatalang 1:0, 39. Champal 2:0, 43. Lamyen 2:1, 58. Tapai 2:2, 72. Chungwal (Loyobuani) 2:3, 79. Sichey 3:3. Rozhodčí Rajangiri /2/, ŽK Gyampo, Champal, Sichey - Chungwal, Teesta Stadium, 500 diváků.

Sherpa Club Gangtok - Geyzing Glaciers  1:5 (0:2)

4. S. Landip (Sumatra) 0:1, 37. Riberi (S. Landip) 0:2, 48. Birandra (Riberi) 0:3, 65. Basmathi (př. kop) 0:4, 76. S. Landip 0:5, 90. Watana (Surman) 1:5. Rozhodčí Khumlang /1/, Sherpa Stadium, 589 diváků.

Real Mangan - FC Gangtok  1:1 (0:1)

11. P. Nyagmo 0:1, 84. Bhangutta 1:1. Rozhodčí Lingyam /1/, ŽK Unthapi - Mallingh, Kalimapattane. Sonam Stadium, 498 diváků.

3 - Champal (DIK), Basmathi (GEY)

2 - Phuncchog (FCG), Majubhar, Tapai (ICE), Longrisha (SHE), S. Landip (GEY)

2. liga

Ambiciózní Lachen zvládl podruhé za sebou vyhrát na hřišti soupeře. Tentokrát si poradil v Pellingu, kde mají svůj stánek Rudí mniši z Pemayangtse. Lachen ukázal vyšší kvalitu a zaslouženě vyhrál 3:1, když domácí snížili až v závěru. Singtam po sestupu z nejvyšší soutěže naopak podruhé za sebou prohrál. Tentokrát zajížděl do Rumteku, kde ovšem nestačil na domácí Black Hats. Ti ovládli první půli a zaslouženě o dva góly vedli. Druhý poločas už byl vyrovnanější a domácí vedení udrželi až do konce i přes šance soupeře, které všechny poch\tal výborný Mandey. Na čele tabulky zůstalo díky lepšímu skóre Namchi, které doma nedalo šanci Himalayi. Storm ovládli první poločas a nasázeli do sítě Gurunga čtyři góly. Pak ale polevili a soupeř se zvedl. Phandup brzy snížil, jenže to bylo ze strany hostí vše. A protože domácí zbytek zápasu odchodili, skóre se už nezměnilo.

Pemayangtse Red Monks - FC Lachen  1:3 (0:1)

30. Govindi 0:1, 48. Lachungpa 0:2, 50. Palyor 0:3, 78. Polden 1:3

Black Hats - Singtam Wilds  2:0 (2:0)

38. Pratende 1:0, 45. Rondup 2:0

Namchi Storm - Himalaya Gangtok 4:1 (4:0)

16. Nyamgali 1:0, 23. Gangal 2:0, 37. Lhotspa 3:0, 45. Lhotspa 4:0, 54. Phandup 4:1

1. Namchi Storm 3 2 1 0 11:4 7
2. Black Hats 3 2 1 0 8:4 7
3. FC Lachen  3 2 0 1 5:5 6
4. Singtam Wilds 3 1 0 2 3:4 3
5. Himalaya Gangtok 3 1 0 2 5:7 3
6. Pemayangtse Red Monks 3 0 0 3 1:9 0