Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2020 - 2021

Odvety 1. kola

publikováno 25.09.2020 (aktualizováno 28.09.2020)

Ve Východní zóně se hrály první dva zápasy ve čtvrtek 24. 9. a oba přinesly drama až do konce. Nachuge po vítězství ve Valdragone začalo i odvetu výborně a v 7. minutě šlo do vedení. Vypadalo to, že si Andamanci postup pohlídají, jenže ve druhé půli se soupeř zvedl, Helerup minutu po nástupu na hřiště vyrovnal a brzy Contrado poslal Sanmarince do vedení. Třetí postupový gól visel ve vzduchu, ale výborný Jaragoor už další míč za záda nepustil, takže Nachuge nakonec s odřenými zády postupuje. Podobný scénář měl i souboj Sherpy s Pekařovem. Domácí šli brzy do vedení, ale soupeř během dvou minut skóre otočil. Po změně stran Sherpa brzy vyrovnala, ale Pekařov hrál nadále velmi dobře. Nakonec o postupu sikkimského týmu rozhodl Longrisha, když si naběhl na chytrou přihrávku Dhurbu a dloubáčkem přeloboval Pottera.

V pátek byly ve Východní zóně na programu další dva zápasy. Bhútánský Raidak potřeboval dotáhnout třígolovou ztrátu ze hřiště Flacqu, což se ukázalo nad síly mužstva. V divokém prvním poločase inkasoval Ringwe většinou po chybách v otevřené obraně hned čtyřikrát, v samotném závěru domácí aspoň dokázali zápas otočit, ale z postupu se raduje Flacq. Laputta v souboji se Sentinelem během dvaceti minut dotáhla dvougólové manko, a když v závěru první půle Thram Tie přidal třetí gól, zdálo se rozhodnuto. Sentinel ale krátce po změně stran snížil a překvapivě převzal otěže zápasu. Zasloužený postupový gól pak vstřelil překvapivý střelec Uku. Laputta už nenašla síly na zvrat, a tak překvapivě vypadla už v 1. kole.

V Západní zóně se hrálo šest zápasů, po dvou v každém hracím dnu. Ve čtvrtek se odehrály dva souboje mezi týmy Svazijska a Lesotha. Svazijský mistr Batunga Mbuluzana po domácí výhře 4:1 exceloval i v odvetě v Teyateyanengu. Po vyrovnané první půlhodině se prosadil nejprve Mohloya a pak ještě Siza Atsimani. Ve druhé půli přidal třetí gól Hagalashi a už nebylo o co hrát, což se podepsalo na úrovni závěrečné půlhodiny. Mafutseni Ngwanes si přivezli z Mohlokulu výhru 4:1 a tak byli v odvetě favority. Ale hráči Mohlokulu začali lépe a rychle se dostali do dvoubrankového vedení. Po Yaggově gólu na 1:2 sice tempo, které hosté nasadili, opadlo, ale když Moravák Vozka přidal třetí gól Mohlokulu, domácí se začali strachovat o postup. V době největšího náporu hostí však v závěru unikl Balniérre a gólem na 2:3 zajistil týmu Ngwanes postup.

V pátek se odehrálo největší a nejkvalitnější drama v Maseru. Domácí si přivezli z Montegiardina porážku 2:4 a v domácí odvetě byli favority. Diváci věřili, že se podaří ztrátu zlikvidovat, ale nestačili se divit. Po 20 minutách totiž domácí prohrávali 0:2 díky Marchandovi a Carlu Pollenovi a sen o postupu se začal vzdalovat. Ale když Masere snížil na 1:2, svitla jiskřička naděje. Tsosane ještě do poločasu vyrovnal. Druhá půle pak přinesla nádherný fotbal, který zvedal diváky ze sedadel a laviček. Masere a Tsosane hráli jako oživot, dostávali se do šancí a v 68. minutě Tsosane gólem na 4:2 vyrovnal celkový stav. A nápor rozjetých Maseřanů pokračoval. V 80. minutě po ostřelování branky Marcella vsítil Kakunda kýžený a postupový gól na 5:2, v 89. minutě završil fantastický druhý poločas svou třetí brankou Masere. FC Maseru se raduje z postupu. Neméně zajímavý zápas se hrál v Croydonu. Domácí tým měl jednobrankovou zttrátu z prvního zápasu, ale hráči Geyzingu měli raketový vstup do utkání. Po necelé čtvrthodině vedli 3:0. Dvakrát skoroval po únicích rychlý Pupook, třetí gól přidal Sumatra a domácí už v 17. minutě poprvé střídali.  Mathlanec nejprve snížil na 1:3, pak namazal Kabátovi, který snadno snížil na 2:3. Ve druhém poločase dokonce Umbutse vyrovnal na 3:3, ale domácím stále chyběly na postrup dva góly. Přes veškerou snahu se už nepodařilo přidat další gól, naopak do otevřené obrany pronikl S. Landip a rozhodl zápas. Z postupu se tak raduje Geyzing.

V sobotu v dešti, mlze a zimě přivítala klepáčovská Dukla na svém umělém pažitu Vacoas Boys. Dukla už na Mauritiu prohrála 0:3, takže favoritem na postup byl Vacoas. To se odrazilo i na návštěvě, přišlo jen 266 diváků, kteří ale odcházeli nejen zmrzlí, ale hlavně zklamaní výkonem domácích, který se dá označit jako nedůstojný. Už v poločase Dukla prohrávala 0:3 a po přestávce přidali Mauritijci ještě čtvrtý gól. I v zimě a mlze si z počasí nic nedělali a na hřišti dominovali. Porážka 0:4 je pro Duklu ještě milosrdná a účinkování moravského mistra tak skončilo už v prvním kole. Stejný výsledek jako v Klepáčově se zrodil i na Mauritiu. Mistr z Albionu nestačil na Rutland a podlehl 0:4. Zápas byl přece jen vyrovnanější, než ten v Klepáčově. Domácí dlouho živili naději na postup, když si přivezli z Andaman nadějnou remízu 2:2. Sice prohráli první poločas gólem Prakottriho, ale hra byla vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Ještě poté, když přidal druhý gól hostí Pratipundri, bylo o co hrát. Definitivně se rozhodlo až v 85. minutě, kdy Mupopo zvýšil na 3:0 a střídající Mali-a-lini v samotném závěru přidal čtvrtý gól.

Nachuge Typhoons - AC Valdrgone  1:2 (1:0)

7. A. Manore (Divindaloo) 1:0
  56. Helerup (Bedani) 1:1
  64. Contrado 1:2
64. Chipkoroo ŽK

Rozhodčí Varma (BHU) /1/,  213 diváků. Hráno 24. 9. v Nachuge. První zápas 3:2, postupuje Nachuge.

Nachuge: Jaragoor - Kottamalupattna, Dorong, Nhgrm, Chipkoroo - Kamdesh, A. Manore, Manjidrihanantne (76. K. Manore) - Krkbrk (86. Kochichundry), Nandesh (62. Bolt), Divindaloo

Valdragone: Hopas - Boticelli (55. Helerup), Bedani, Poldera (84. Pietro Rocco), Pappas - Milanessi, Simonelli, Totti - Contrado (69. Paolo Rocco), Balotelli, Ramzasharee

80. Prášilík ŽK

Rozhodčí Min Hya (BIR) /1/, 636 diváků. Hráno 24. 9. v Gangtoku, První zápas 2:2, postupuje Sherpa.

Sherpa: Bhumel - Lattam, Solopholok, Martam, J. Lhendup - Surman (46. Ranival), N. Lhendup, Langlang - Longrisha (88. Tsundup), Chorba (84. Sittarne), Dhurbu

Pekařov: Potter - Šeřík, Prášilík, Mazanyamba, Nosek - Vařečka, Amálka, Hnátek (75. Kalábek) - Skočbaba (82. Honajzr), Marek Kaňák (71. Linec), Skočdorži

Raidak Chhukha - FC Union Flacq 5:4 (2:4)

87. Davids ŽK

Rozhodčí Atatonga (KIR) /1/, 416 diváků. Hráno 25. 9. v Chhukce. První zápas 1:4, postupuje Flacq.

Raidak: Ringwe - Yamalee, Badrinath, Lhomccho (46. R. Namel), Dorjee - Lapchong, Chettri, Tsheng (72. Phumbul) - Brihadeva, Uppatlaney, Tang (35. S. Namel)

Flacq: Khardjah - Mouzalas, Bouvain, Dembeleh, Davids - Hu, Rebet (69. Mani), Chadry - Paolo de Roma (69. Bessarah), Mbobo, Bodorieux) (84. Paulemans)

BTH Teyateyaneng - Batunga Mbuluzana 0:3 (0:2)

24. Mohloya 0:1
  35. Siza Atsimani (Batunga) 0:2
  61. Hagalashi 0:3

Rozhodčí Galibier (GDE) /1/, 665 diváků. Hráno 24. 9. v Teyateyanengu. První zápas 1:4, postupuje Batunga Mbulazana.

BTH: Mohapi - Aywarewa, Habala (46. Hlemse), Black 82. Gwalilehlo), Hhohlo - Molutsanui, Kahlava, Mayunapllo - Shumac, Molimoli, Gerverec (46. Sitto)

Batunga: Waranga - Moloisane, Daguwagu, Mohloya, Manyatsi - Bagumwi (78. Sihadze), Sinhhasa, Batunga (78. Massi) - Hagalashi (86. Wu-wu), Bulisi, Siza Atsimani

Mafutseni Ngwanes - Mohlokulu FC 2:3 (1:2)

90. D. Mokhele ŽK

Rozhodčí Ndahonem (MRI) /0/, 617 diváků. Hráno 24. 9. v Mafutseni. První zápas 4:1, postupuje Mafutseni Ngwanes.

Ngwanes: Patha - Balniérre, Yaggo (85. Buyawali), Wada, Manana - Gwambele, Black, Huloni (60. Thromasi)- Noha, Bradley (77. Tohlene), Bakmoeh

Mohlokulu: D. Mokhele - Nuputu, Telle (46. Serumane), Bwluwi (84. Hahlawa), Matuidi - Tuhatuha, Kirimbagali, Mofolo - Ukundele (87. Pelle), Vozka, R. Mokhele

88. Masere 6:2

Rozhodčí Pávek (MOR) /1/, 730 diváků. Hráno 25. 9. v Maseru. První zápas 2:4, postupuje FC Maseru.

Maseru: Prince Thomas - Kukundu, Wariwari, Olamahli, Dwohohohlo - Skardal (86. Musa), Kakunda, Batumbi (60. Bwani) - Masere, Tsosane, Tsebonyame (82. Sinhhasa)

M. Giardino: Marcello - F. Polleno, C. Polleno, Balonieri (68. Guaranta), Moletsane - Pepini 83. Pucchini), Marchand, Gnocca - Paviarotti, Possolini (76. Rosetti), Agosta

78. S. Landip 3:4

Rozhodčí Collins (ALA) /0/oyd, 826 diváků. Hráno 25. 9. v Croydonu. První zápas 2:3, postupuje Geyzing Glaciers.

Croydon: Kawaza - Rohan (17. Bobashi), Mahlomasa, Muhluwa, Hagashi - Umbutse (78. Tse-tse), Siladze, Kabát - Monzuni, Mathlanec (84. Haha), Churandy

Glaciers: Yebal - Birandra, Lingey, Tsangel, Nyinchol (46. Luzuluk) - M. Landip, Sumatra, Chungpok (72. Basmathi) - Pupook (81. Chukragurung), S. Landip, Dingey

Dukla Klepáčov - Vacoas Boys 0:4 (0:3)

30. Rayasiza (Coudin) 0:1
  39. Bonanga 0:2
  45. Rayasiza 0:3
  71. Vardu (Bradlík) 0:4
72. Dvořáček ŽK

Rozhodčí Boncini (SMR) /1/, 266 diváků. Hráno 26. 9. v Klepáčově. první zápas 0:3, postupuje Vacoas Boys.

Klepáčov: Svitávka - Ošmrda, Dvořáček, Posledník (46. Heršpic), Pothlame - Brázda (74. Pardubský), Bedýnka, Brouzdal - Marhoul (46. Těžký), Salieri, Panáček

Vacoas: Parkinson - Allan, Lumbaba, Manhari (60. Vardu), Coudin (85. Jerie)- Whaddo, Santi, Bradlík - Bonanga (85. Cocotte), Rayasiza, Vardy

Albion Black Aces - Rutland Snakers 0:4 (0:1)

14. Prakottri (Oody) 0:1
  64. Pratipundri (Oody) 0:2
  85. Mupopo (Prakottri) 0:3
  90. Mali-a-lini 0:4

Rozhodčí Balya (LES) /1/, 476 diváků. Hráno 26. 9. v Albionu. První zápas 2:2, postupuje Rutland Snakers.

Black Aces: Mitwane - Rákosník, Ramini (64. Paul Chamaga), Cocos, Bullet (46. Kamen)- Timore, Joseph M´bubu, Shashan - Maršovský, Kaleh, Jaccob M´bubu (85. Piérre Chamaga)

Rutland: Seru - Zhaba, Mupopo, Chipo.chipiri, Pratipundri - Prakottri, Oody (70. Myow), Koudy - Ojebe (76. Mali-a-lini), Kaah (81. Trikurwadrathi), Fisher