2. kolo v Bhútánu, Barmě a na Andamanech

publikováno 23.09.2020

Bhútán

Potřetí během tří týdnů se střetli oba pohároví zástupci Thimphu Yetties a Raidak Chhukha a lépe z trojboje vyšli Yetties. Ti nejprve v 1. kole Bhútánského poháru vyhráli na hřišti Raidaku vysoko 5:0, aby i přes porážku v odvetě 2:3 postoupili do 2. kola. Vzájemný ligový zápas na hřišti Raidaku byl opět dlouho vyrovnaný, Yetties nakonec rozhodli v samotném závěru brankou Rimbochheho, čímž poslali Raidak na poslední příčku tabulky. Z té unikl Hatisar, když uhrál doma proti Paru bod, ale domácí nemohou být spokojeni, neboť do zápasu vstoupili skvěle a po čtvrthodině vedli 2:0. Ve druhé půli ale Paro předvedlo bojovný fotbal a podařilo se mu vyrovnat. V čele tabulky je Bjakar, který vstoupil do nové sezóny skvěle. Po výhře na horké půdě Yetties dokázal následně zdolat přesvědčivým způsobem i úřadujícího mistra Phuenccholing. Střelecky se opět blýskl Dikpo, který přidal další dva zásahy a se čtyřmi góly vévodí suverénně tabulce střelců. Nikdo jiný totiž nedal více než jeden gól.

Raidak Chhukha - Thimphu Yetties  0:1 (0:0)

84. Rimbochhe

Hatisar Chillies - Paro Druks  2:2 (2:1)

1. Linzian 1:0, 15. Rameshanchi 2:0, 37. Orgyen 2:1, 71. Timbochhe 2:2

Bjakar Rangers - FC Phuenccholing  3:0 (2:0)

Barma

Barmská liga je velmi vyrovnaná. polovina zápasů skončila remízami, další dva jednogólovým vítězstvím. Jediné utkání skončilo vyšším rozdílem. Postaral se o to nečekaný lídr tabulky Tararingapatam, který dokázal zvítězit ve Shwebu 3:1, když už vedl 3:0. Za domácí jen korigovala nová posila Al Fasol-lol-ahmed, který přestoupil na sever Barmy z Akyabu. Další dva zápasy 2. kola skončily shodně 1:1. V souboji pohárových zástupců Falam držel nad Yenangyaungem dlouho těsné vedení, které už ve 2. minutě zajistil Min Taun. V závěru ale Tygři o vedení přišli, když se v poslední minutě při závěrečném tlaku trefil nejstarší muž na hřišti Le Ninh. Laputta hrála derby na hřišti Akyabu a vše podstatné se vešlo do tří minut v první půli. Nejprve nová posila Akyabu a velký talent Di Wan otevřel skóre povedenou střelou přes rameno, ale po chvíli vyrovnal jeho strýc Su Wan. I přes spoustu šancí na obou stranách se skóre už nezměnilo.

Shwebo Pyas - FC Tararingapatam 1:3 (0:2)

29. Ma Dol Khme 0:1, 36. Kou Shou 0:2, 71. Su Di Myon 0:3, 74. Al Fasol-lol-ahmed 1:3

Falam Tigres - Yenangyaung Myan Myins 1:1 (1:0)

2. Min Taun 1:0, 90. Le Ninh 1:1

6. Shwebo Pyas 2 0 1 1 2:4 1

Tararingapatam - Laputta 2:1 (1:0), Laputta - Tararingapatam 2:0 (1:0), postupuje Laputta

Akyab - Shwebo 1:2 (1:1), Shwebo - Akyab 3:2 (1:1), postupuje Shwebo

Andamany

Ve 2. kole se dařilo domácím, kteří vyhráli všechny zápasy. Mistrovské Nachuge hostovalo na Rutlandu, ale proti dobře organizované hře domácích se střelecky neprosadilo. Rutland rozhodl už v poločase, kdy se trefil Mali-a-lini, který úspěšně nahradil v základní sestavě lehce zraněného Ojebeho, v závěru poločasu pak přidal pojistku jeden z nejlepších hráčů na hřišti Fisher. Dařilo se také Sentinelu, který měl v utkání s Garacharamou raketový start, když po pěti minutách vedl 2:0 po trefách Kwyaha a teprve sedmnáctiletého Tralaly, který se dostal do základu místo Janga-janga, kterého sužovala sračka po požití příliš velkého množství ústřic. Další branky už nepadly, hřiště totiž ve druhé půli po prudké přeháňce pokrylo bahno, na kterém se fotbal příliš hrát nedal. Ale dohrálo se a Sentinel po dvou vítězstvích okupuje první příčku tabulky. Derby mezi Eleven Shooters a Port Blair Uppers rozhodla až předposlední minuta, kdy vítězství domácímu týmu vystřelil střídající Bhirimandraswamy.

Rutland Snakers - Nachuge Typhoons  2:0 (2:0)

6. Port Blair Uppers 2 0 0 2 2:4 0

Sentinel - Garacharama 5:2 (1:0) /+1/, Garacharama - Sentinel 2:3 (1:0), postupuje Sentinel

Uppers - Shooters 2:0 (1:0), Shooters - Uppers 4:4 (2:1) /+1/, postupuje Port Blair Uppers