Sikkimská liga - 2. kolo

publikováno 22.09.2020

Po pauze vyplněné zápasy domácího poháru i Poháru FIFAC  bylo na programu 2. kolo.
V předehrávce se poprvé po 11 letech představil na domácím hřišti Mangan a téměř osm stovek příznivců vůbec nepotěšil. Ačkoliv domácímu Realu hrál do karet fakt, že se nepodařilo v letní pauze zrealizovat opravu hrací plochu, takže hostující Dikchu zvyklé na svůj umělý povrch mělo zpočátku potíže zvyknout si na nerovný terén s ojedinělými ostrůvky drnů, rozdíl ve výkonnosti se brzy projevil. Po půlhodině hry totiž využil Chombey zaváhání domácí obrany a Dikchu šlo do vedení. O deset minut později vyskočil nejvýše Laptlahyatalang a přesný Gyampův centr poslal za Mashalingova záda. Vytáhlý obránce se pak vytáhl i po změně stran, kdy táhlou skákavou střelou přidal už čtvrtý gól, když se mezitím připomněl i loňský král střelců Champal. Svoje dílo Laptlahyatalang dodělal v 69. minutě, kdy nachytal Mashalinga lehkou střelou na hruškách, a když Champal vzápětí přidal po další domácí chybě šestý gól, Mashaling se nechal vystřídat. Domácí už jen korigovali debakl dorážkou Adigamana Kaliho, ale výkonem zklamali. Mangan vůbec zažívá hodně nepovedený úvod prvoligové sezóny, neboť dokázal už také vypadnout v Sikkimském poháru, když ve dvou zápasech nestačil překvapivě na neligový Jorethang.
V Gangtoku se hrál jediný zápas, ve kterém obhájce titulu FC Gangtok po tuhém boji udolal Sherpu. Domácí šli po dobrém úvodu brzy do vedení po trefě Kalimapattaneho, ale Sherpa brzy hru vyrovnala a po půlhodině hry i skóre, když se tečovanou střelou prosadil Surman. Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal, na obou straných s několika šancemi, ale stav se měnil až v závěru, kdy si domácí vytvořili převahu, kterou korunoval vedoucím gólem Phuncchog. Ten vystřídal nevýrazného Ongera, kterému se v úvodu sezóny nedaří. S novým parťákem v útoku Shan Mlokem si moc nerozumí a na jeho výkonu se to odráží. Phuncchog pak přidal pojistku v poslední minutě, kdy proměnil sólo efektním blafákem.
Další pohárový zástupce Geyzing hostil Icemans a byl favoritem. Icemans ale zahráli výborně takticky, v první půli dokonce soupeře přehráli, ale Yebala nepřekonali. Po změně stran si Geyzing vypracoval převahu, ale hosty několikrát podržel Ganchheng v brance. Teprve deset minut před koncem kapituloval po překvapivé střele střídajícího Basmathiho.
Po dvou kolech už žádný tým není bez ztráty bodu, na chvostu tabulky se usadil Mangan, který bude muset zabrat. Tým s několika zkušenými hráči rozhodně má na to, aby bojoval důstojněji o setrvání v soutěži.

Real Mangan - Dikchu Athletics  1:6 (0:2)

29. Chombey (Sichey) 0:1, 39. Laptlahyatalng (Gyampo) 0:2, 59. Champal 0:3, 67. Laptlahyatalng 0:4, 69. Laptlahyatalng (Lattey) 0:5, 73. Champal (Ghosh) 0:6, 84. A. Kali (Limbo) 1:6. Rozhodčí Lingyam /0/, ŽK Lompak (MAN). Sonam Ground, 742 diváků.

FC Gangtok - Sherpa Club Gangtok  3:1 (1:1)

9. Kalimapattane (Nyagmo) 1:0, 27. Surman 1:1, 79. Phuncchog (Shan Mlok) 2:1, 90. Phuncchog (Bharati) 3:1. Rozhodčí Rajangiri /0/, ŽK Sittarne (SHE). Sichey Ground, 894 diváků.

Geyzing Glaciers - Gangtok Icemans  1:0 (0:0)

79. Basmathi 1:0. Rozhodčí Rangpa /1/, Khanchenjunga Stadium, 424 diváků.

3 - Laptlahyatalang (DIK)

2 - Champal (DIK), Basmathi (GEY), Longrisha (SHE), Majubhar (ICE), Phuncchog (FCG)

2. liga

Namchi vysoko porazilo Pemayangtse a díky skóre postoupilo do čela tabulky. Bez porážky zůstávají také Black Hats, kteří vyhráli na hřišti Himalaye. Největší pozornost byla upřena do Singtamu, kde domácí Wilds hostili ambiciózní Lachen. Ten má  jako jediný druholigový tým na soupisce zahraniční hráče, a byl to právě naurský reprezentant Nuru, který už ve 2. minutě otevřel skóre. Na konci poločasu přidal druhý gól Palyor a domácí na tom nebyli dobře. Ve druhé půli Singtam zabral a vytvořil si místy drtivou převahu, ale míč za Prachupathiho záda dokázal dopravit pouze Ringdup. Ve vypjatém závěru Lachen vítězství s vypětím všech sil i za cenu zdržování vítězství uhájil a napravil tak úvodní domácí výbuch s Himalayou.

Namchi Storm - Pemayangtse Red Monks  4:0 (2:0) /+1/

4. Lingyapa 1:0, 44. Gangal 2:0, 47. Gangal 3:0, 61. Giri 4:0

Himalaya Gangtok - Black Hats  1:3 (0:2)

Pohár - 1. kolo

Už v 1. kole vypadl Mangan, který doma nejprve pouze remizoval s Jorethangem, když po první půli prohrával už 0:2. V odvetě na jihu Sikkimu Real nedokázal Leopardům vstřelit jediný gól, zatímco domácí po nadšeném výkonu překonali Endoye hned dvakrát. Další ligové týmy už překvapení nepřipustily, i když některé výsledky byly hodně těsné. Jedním z druholigových týmů v 2. kole je Lachen, který vyřadil Namchi, když po domácí remíze dokázal vyhrát na hišti soupeře. A druhým pak nečekaně Himalaya, která vyřadila Singtam.

Sherpa - Pemayangtse  1:1 (0:1) /+2/ a 3:1 (1:1) /+1/

Ravangla - Icemans  1:3 (1:1) /-1/ a 2:0 (1:0) /+2/

Geyzing - Ranipool 5:1 (2:1) /+3/ a 2:2 (2:1) /+2/

FC Gangtok - Black Hats 1:0 (0:0) /+2/ a 3:3 (1:1) /+1/

Dikchu - Rangpo  2:1 (0:1) /+3/ a 3:0 (1:0) /+2/

Singtam - Himalaya 3:2 (2:1) /+1/ a 1:3 (0:1)

Lachen - Namchi 1:1 (0:0) /+1/ a 1:0 (0:0)

Mangan - Jorethang 2:2 (0:2) /+2/ a 0:2 (0:1) /+1/