Úvod » Fotbal » liga Moravy

Dva lídři po dvou kolech

publikováno 08.09.2020 (aktualizováno 10.09.2020)

Po druhém kole ligy Moravy jsou dva týma bez ztráty bodu. Rejvíz a Vernířovice mají navíc i stejné skore, takže se o první místo dělí. Na konci tabulky je rovněž dvojice týmů, které dosud nebodovaly. Tady o pořadí rozhoduje skore. Předposlední je Ramzová, poslední zatím Temenice.

Rozhodčí Lauf /0/, 305 diváků.

Sobotní zápas přinesl zajímavý a kvalitní fotbal. Sparta dvakrát vedla, ale v závěru se podařilo Rejvízu otočit zápas a odvézt si ze Šumperka tři body. Výborně hrál Šutr, který nejenže dal dvě branky, ale dokázal zásobovat spoluhráče krásnými pasy za obranu, které dělaly domácím zadákům dost potíží. Sparta po dobrém začátku polevila a v závěru nestačila fyzicky. Z dvojice bratří Kozlíkú zbyl na soupisce jen mladší Matěj, který hrál velmi dobře. Starší z Koztlíků Martin celkem nečekaně ohlásil konec kariéry.

Klepáčov - Potůčník 1:0 (0:0)

69. Brázda 1:0
  69. Caletka ŽK

Rozhodčí Kavka /1/, 333 diváků.

Na klepáčovské umělce se v prvním poločase hrál velmi opatrný a pomalý fotbal. Šance prakticky nebyly, hrálo se mezi vápny, střely na branku se daly spočítat na prstech jedné ruky. A to i se střelami, kteeré směřovaly mimo branku. Druhá půle přece jen přinesla fotbal, který mohl diváky zaujmout. Začalo se bojovat, přišly i šance. Více jich měli domácí, kterým se podařilo dosáhnout vítězné branky po sólu Brázdy. Při svém průniku byl sice faulován Caletkou, ale situaci ustál a skoroval. Rozhodčí Kavka pak dodatečně udělil Caletkovi žlutou kartu. V hektickém závěru se podařilo vedení udržet, i když v poslední minutě se do vápna soupeře vydal i brankář Potůčníku Lišejník a dostal se dokonce ke střele. Svitávka se však nenechal nachytat a střelu jeho kolegy z opačné branky lapil.

Vikantice - Pekařov 2:1 (2:1)

13. Pailie (Pradi) 1:0
20. Zuzánek (Pradi) 2:0
  42. Šeřík (Kaňák) 2:1

Rozhodčí Šarapatka /1/, 378 diváků.

Nedělní zápas ve Vikanticích za nepříznivého počasí přinesl dobrý fotbal jen v prvním poločase. Domácí Nova se vrhla do zápasu ve velkém tempu a brzy vedla 2:0. Skvěle se předvedl Sanmarinec Pradi, který připravil svými přihrávkani oby góly domácích. Ale pak hosté snížili a domácí se poněkud zatáhli. Do poločasu se stav nezměnil. Druhý poločas byl už jen fotbalovým odvarem Prudká přeháňka zhoršila kvalitu trávníku, míč se místy zastavoval a hráči měli potíže udržet na nevyzpytatelném terénu stabilitu. Šancí ubylo, jedinou měl asi v 75. minutě Puč, ale v rozhodujícím okamžiku uklouzl a míč netrefil. Hosté se snažili natlačit dopředu, ale nepodařilo se jim už nic vymyslet. Vikantice vedení udržely.

Rozhodčí Koula /0/. 267 diváků.

Souboj dvou nováčků na Ramzové přinesl zajímavý a kvalitní fotbal. V prvním poločase sice padla jen jedna branka, ale šancí na obou stranách bylo dost. Tyč trefil jak domácí Hector, tak hostující Kwané, který byl největší postavou zápasu. Mužstva se střídala ve vedení. Nejprve hosté vedli, ve druhé půli domácí otočili na 2:1, ale závěr vyšel lépe hostím, kteří byli celkově o něco fotbalovější. Vernířovice se tímto vítězstvím dostaly na dělené první místo po dvou kolech a to se určitě nečekalo

Druhá liga

Baník Nedvězí se po sestupu z první ligy pokouší opět dostat zpět mezi elitu. Po dvou kolech vede tabulku bez ztráty bodu. Už tradičně se nedaří Slovanu Štolnava. Tým ještě nebodoval a je po dvou kolech poslední. Událostí kola bylo vysoké vítězství Krásného nad Pobučím 7:0.

Přehled výsledků:

Přemyslov - Bukovice 2:2 (2:1)

2. A. Šavrda 0.1, 27. Klanica 1:1, 30. Pivarský 2:1, 50. Šurek 2:2. Rozhodčí Fadrhonc /3/, 111 diváků.

Štolnava - Crhov 1:2 (0:1)

32. Tříska 0:1, 67. Květák 1:1, 71. Dávivý 1:2. Rozhodčí Králík /2/, 96 diváků.

Cotkytle - Nedvězí 1:3 (1:1)

12. Rypák 0:1, 33. Rejžák 1:1, 55. Střihavka 1:2, 66. Střihavka 1:3. Rozhodčí Řitník /2/, 149 diváků.

Krásné - Pobučí 7:0 (2:0) /+1/

10. Krásný 1:0, 38. Krásný 2:0, 53. Grubauer 3:0, 61. Stavitel 4:0, 82. Kulich 5:0, 85. Pohanka 6:0, 88. Stavitel 7:0. Rozhodčí Novák /1/, 176 diváků.