Úvod » Fotbal » liga Moravy

Je rozhodnuto, druhým sestupujícím je Krásné, do 1. ligy jde s Vernířovicemi Ramzová

publikováno 08.06.2020

Poslední kolo ligy na Moravě rozhodovalo o tom, kdo doprovodí Baník Nedvězí do druhé ligy. Černý Petr připadl Kamenolomu Krásné, takže sestoupili oba nováčci. A to se snad ještě v lize nestalo. Daleko větším rebusem byla situace ve druhé lize, kde bylo ještě několik uchazečů o postup. Raduje se po dramatických bojích Ramzová. Baráž o udržení si zahraje Štolnava a Přemyslov.

Potůčník - Nedvězí 1:3 (0:2)

Potůčník bojoval ještě na dálku s Krásným o udržení a nervozita vykonala své. Lokomotiva měla sice tříbodový náskok před Krásným, ale jenm o málo lepší skore. Zápas domácí tým nezvládl a nečekaně prohrál se sestupujícím Baníkem, kterému už o nic nešlo. Od začátku bylo vidět, že domácí nejsou ve své kůži. Nedařila se kombinace, hráči chodili nesmyslně do soubojů, které nezvládali a v poklidu hrající Baník trestal. Ve 12. minutě se prosmýkl Střihavka kolem Derricka a našel před brankou zcela volného Kwaného, kterém nezbylo, než zasunout míč do branky. Kwané si pak vylepšil svou bilanci ve 32. minutě, když snadno obral o míč Svinného a přízemní střelou překonal nejistého Lišejníka podruhé. Ve druhé půli domácí po dvojím střídání přidali a Derrick snížil, poslední slovo však patřilo Švaříčkovi, který proměnil přímý kop ve třetí branku. Domácí pak s napětím čekali na výsledek z Krásného a zhluboka si vydechli, když se dozvěděli, že Kamenolom boj o záchranu nezvládl.

Branky: 12. Kwané (Střihavka 0:1, 32. min. Kwané 0:2, 57. min. Derrick 1:2, 70. min. Švaříček 1:3 (přímý kop). Rozhodčí Koblih /0/, 110 diváků (v posledním kole bylo povoleno, aby přišlo na každý zápas maximálně 150 diváků).

Krásné - Rejvíz 0:6 (0:3)

Kamenolom zápas o záchranu totálně nezvládl. Rejvíz, kterému už o nic nešlo, začal od první minuty ve velkém stylu, vůbec domácí nešetřil a brzy začal sázet do sítě Mecha jeden gól za druhým. V 5. minutě otevřel skore Šutr, v 9. minutě přidal Venoušek I. druhý gól a ve 24. minutě jeho jmenovec Venoušek II. dal třetí branku. Oba Venoušci na hřišti řádili, neustále se tlačili do zakončení, případně připravovali gólové šance spoluhráčům. Ve druhé půli se zdálo, že domácí konečně zachytili soupeřův nápor, ale když Venoušek II. zvýšil na 0:4, nebylo už co řešit. V pohodě hrající Rejvíz přidal pátý gól, který dal opět Venoušek, tentokrát I. A skore završil Koník, kterého vysunul Venoušek II. do sóla. Koník udělal kličku brankáři, pak ještě elegantně obešel brankovou tyč a dovedl míč do branky. To už bylo jasné, že Kamenolom se po roce vrací do druhé ligy. Diváci, kterých se sešlo docela dost, pak sportovně soupeře vyprovodili potleskem a stejně se rozloučili i s domácími hráči, kteří se tak budou připravovat na druhou ligu.

Góly: 5. min. Šutr (Venoušek II.) 0:1, 9. min. Venoušek I. (Šutr) 0:2, 24. min. Venoušek II. (Dubleyt) 0:3, 64. min. Venoušek II. (Solferini) 0:4, 74. min. Venoušek I. (Šutr) 0:5, 78. min. Koník (Venoušek II.) 0:6. Rozhodčí Koula /0/, ŽK Krásný, Porto, Mahawatak (všichni Kr.), 146 diváků.

Temenice - Vikantice 3:1 (2:1)

Přímý souboj o druhé místo, ale všichni věděli, že účastníci příštího Poháru FIFAC jsou již určeni. Na Vikantických byla vidět únava z náročného cestování a programu v Poháru FIFAC, Temenice po finálové prohře v domácím poháru také již neměla tolik motivace. Proto zápas nenabídl úroveň, kterou by si takový boj zasloužil. Sparta měla více sil a vyšel jí začátek. Po první čtvrthodině už vedla 2:0 a prakticky bylo rozhodnuto. Vikanticím chybělo větší zaujetí, Sparta se jakoby spokojila s vedením a nikam se nehnala. Až v závěru poločasu bylo více rušno, když Masálek snížil na 2:1 a domácí Masař za přehnanou tvrdost v samotném závěru poločasu viděl žlutou kartu. V poklidném druhém poločase padla ještě jedna branka. Bwulawaya po kombinaci s Jawwanem přidal třetí gól domácích a tím byl boj o druhé místo rozhodnut. Ovšem Temenice si Pohár FIFAC tak jako tak nezahraje. Spolu s mistrovským Klepáčovem bude hrát pohár jeho obhájce Nova Vikantice a vítěz domácího poháru Baník Pekařov.

Góly: 7. min. Bwulawaya 1:0, 14. min. Hušbák (Filous) 2:0, 44. min. Masálek (Vosel) 2:1, 68. min. Bwulawaya (Jawwan) 3:1. Rozhodčí Fadrhonc /1/, ŽK Masař - Loužecký, Dvořáček, 121 diváků.

Klepáčov - Pekařov 7:1 (2:1) /+1/

Dukla mohla oslavit titul v domácím prostředí před diváky. Těch přišlo méně, než se čekalo, protože v Klepáčově nebylo zrovna ideální počasí. Byla mlha, mrholilo a teplota také moc diváky nenavnadila. Přesto se Dukla rozloučila s ligou excelentně. Začátek byl sice trochu neurovnaný a navíc se Pekařov brzy dostal do vedení, ale Dukla se postupně rozehrávala a její výkon v průběhu zápasu měl vzestupnou tendenci. V zácvěru poločasu domácí dvěmy rychlými góly otočili stav a do kabin se šlo za stavu 2:1. Po změně stran přišel doslova uragán, V 48. minutě skoroval Salieri a o minutu později Svazijec Damu Pothlame krásným volejem po centru Ošmrdy přidal další gól. Pothlame byl na levém kraji obrany nejlepším hráčem Dukly. Dal tři krásné góly, v obraně bezchybně uhlídal Skočbabu a dokázal vyslat k soupeřově brance řadu krásných pasů, ze kterých hrozilo stále nebezpečí. Nadějně hrál také 19letý Schneider. Dal gól, připsal si asistenci a určitě může být příslibem. Byl to jeho třetí ligový start, z toho poprvé v základu a odehrál celý zápas. Na hráčích Pekařova bylo poznat, že ještě slavili vítězství v domácím poháru. V první půli dlouho domácím stačili, ale došly jim síly a v závětu soupeři už nestačili.

Góly: 13. min. Prášilík 0:1, 39. min. Pothlame 1:1, 42. min. Marhoul (Ošmrda) 2:1, 48. min. Salieri (Malovidský) 3:1, 49. min. Pothlame (Ošmrda) 4:1, 68. min. Bušínský (Schneider) 5:1, 77. min. Schneider 6:1, 84. min. Pothlame 7:1. Rozhodčí Šarapatka /0/, 89 diváků.

8. Nedvězí 14 4 0 10 19:37 12

Králem střelců se po velkém a vyrovnaném souboji stal Svazijec Lenni Bwulawaya z Temenice. Jeho dvě branky v posledním kole ho vynesly do čela s devíti góly. O druhé místo se dělí trojice osmigólových Masálek (VIK), Parník (POT) a Marhoul (KLE). Sedm gólůdal Venoušek II., šest Skočbaba. Pothlame a Venoušek I., Po pěti Brouzdal, Zuzánek, Amálka a Kwané.

Druhá liga

Poslední kolo rozhodovalo o tom, kdo doprovodí Vernířovice do první ligy a kdo si zahraje baráž o udržení. Na postup bylo několik kandidátů, ale všeobecně se počítalo s tím, že rozhodně zápas druhého s třetím Ramzová - Bukovice. A na Ramzové se skutečně rozhodlo ve fantastickém zápase, který v jedné chvíli byl nerozhodný a v tom okamžiku se na postupové pozici ocitl Crhov, který hrál současně o postup i o záchranu. V 70. minutě totiž vyrovnal na Ramzové hostující Ficák na 3:3 a Crhov v té chvíli vedl v Cotkytli 2:1. O 4 minuty později však bylo vše jinak. Dynamo Cotkytle vyrovnalo na 2:2 a po chvíli se měnilo skore i na Ramzové. Pihávek svým gólem dostal Ramzovou do vedení 4:3 a tím i do první ligy. Vedení Ramzová udržela a na jejím postupu už nic nezměnil ani vítězný gól Crhova a závěru zápasu. V boji o záchranu sice Štolnava nad Přemyslovem dvakrát vedla, ale ani vítězství by jí nebylo nic platné, protože Crhov vyhrál derby v Cotkytli. Štolnava si zahraje baráž proti Žárové a Přemyslov v místním derby s Rejhoticemi.

Výsledky posledního kola

Cotkytle - Crhov 2:3 (0:2)

17. Auri 0:1, 28. Dušek 0:2, 70. Melčík 1:2, 74. Tručka 2:2, 87. Liďák 2:3. Rozhodčí Čapák /1/, 144 diváků.

Štolnava - Přemyslov 2:2 (1:1)

27. Grünfelder 1:0, 29. M. Jura 1:1, 47. Ondrůšek 21. 62. Šurek 2:2. Rozhodčí Kavka /0/, 105 diváků.

Ramzová - Bukovice 4:3 (2:2)

9. Ptáček 1:0, 10. Pálenka 1:1, 27. Páleník 1:2, 43. Pihávek 2:2, 62. Melichárek 3:2, 70. Ficák 3:3, 77. Pihávek 4:3. Rozhodčí Třéska /2/, 150 diváků.

Vernířovice - Pobučí 1:0 (1:0) /+1/

34. Demeter 1:0. Rozhodčí Držmíšek /2/, 150 diváků.

Pekařov - Temenice 3:1 (3:0)

Branky: 12. Crawley 1:0, 15. Mazanyamba (Skočdorži) 2:0, 36. Skočdorži 3:0, 61. Bwulawaya (Krasík) 3:1. Rozhodčí Šarapatka /0/, 105 diváků. Hráno v Potůčníku.