Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Andaman Super League - Nachuge poprvé mistrem

publikováno 26.05.2020

Nachuge Typhoons se stalo překvapivě novým andamanským mistrem, když v posledním kole nezaváhalo a porazilo poslední Garacharamu.Typhoons tak završili skvělou druhou polovinu ligy, kdy neztratili ani bod a zaznamenali pozoruhodné skóre 18:3. Proti Garacharamě se zpočátku domácí trápili, v první půli sice Kiribaťan Krkbrk poslal favorita do vedení, ale za hosty brzy vyrovnal další zástupce Oceánie Pamuwagir. Nachuge mělo v závěru více sil a čtvrthodiny před koncem rozhodlo. Nejprve se trefil Kochichundry a o chvíli později pečetil vítězství i zisk titulu zkušený obránce Sanjit Manore. Nejstarší mužstvo soutěže, v jehož kádru je hned třináct hráčů nad třicet let, tak zúročilo zkušenosti a po zisku dvou domácích pohárů konečně stanulo na nejvyšší příčce také v lize.
Sentinel měl šanci na trofej jen při neúspěchu Nachuge, s čímž se moc nepočítalo, a tak na hřišti Port Blair Uppers se nehrál moc záživný fotbal. Vše podstatné se odehrálo v první půli. Nejprve poslal domácí do vedení Netutakkaam, na konci poločasu pak vyrovnal Jaraberu. Po změně stran se Sentinel snažil něco vymyslet, ale nedařilo se. A protože Uppers nehrají v dobré formě, zápas nakonec skončil spravedlivou remízou.
Eleven Shooters měli prakticky jisté třetí místo, neboť čtvrtý Rutland měl velmi špatné skóre a musel by soupeře porazit o osm branek. To se nestalo, nicméně v prestižním souboji se hrál nejlepší zápas posledního kola. Obhájce titulu Rutland v závěru soutěže našel formu a dokázal soupeře na jeho hřišti porazit. V první půli se trefil sikkimský středopolař Prakottri, po hodině hry pak zvýšil levý obránce Ovek. Domácí už jen stačili v závěru korigovat, když se trefil další sikkimský reprezentant Hathi, který se tak dotáhl na Jebubu z Nachuge a podělil se s ním o prestižní korunu krále střelců.

10. kolo:

Nachuge Typhoons - Garacharama FC 3:1 (1:1) /+2/

27. Krkbrk 1:0, 30. Pamuwagir 1:1, 72. Kochichundry 2:1, 75. Sanjit Manore 3:1

Eleven Shooters - Rutland Snakers 1:2 (0:1)

19. Prakottri 0:1, 60. Ovek 0:2, 77. Hathi 1:2

Port Blair Uppers - Sentinel Jets  1:1 (1:1)

7 - Jebubu (NAC), Hathi (ELE)

4 - Mukeshwan (NAC), Hwogh, Jango (SEN), Kaah (RUT)

Pohár

V semifinále se představili oba lídři tabulky - a oba vypadli. Nachuge v prvním zápase nečekaně utrpělo debakl na domácím hřišti od Rutlandu, v odvetě dokázalo na Rutlandu zvítězit, když otočilo skóre, ale na postup nedosáhlo. Sentinel si na hřišti Eleven Shooters vytvořil dobrou pozici do odvety, když vyhrál 2:1, ale Shooters v odvetě zahráli výborně a na Sentinelu třemi góly ve druhé půli vybojovali postup do finále.. 31. května se tak o zisk Poháru utkají na stadiónu Eleven Shooters Eleven Shooters se Sentinelem. Bude to zároveň souboj o poslední volné místo pro účast v příštím ročníku poháru FIFAC.