Úvod » MS 2020 Mauritius

Los a program 17. MS v kopané

publikováno 11.05.2020

Již zhruba za měsíc začne v mauritijských městech Port Louis a Vacoas Mistrovství světa. Los sice proběhl už v zimě, ale nastal čas na jeho zveřejnění.

Ve skupině A, která proběhne v Port Louis a nasazen byl do ní Mauritius budou hrát tyto týmy:

Morava (A), Guam (B), Mauritius (A), Bhútán (B).

Skupina B proběhne ve Vacoas, nasazena byla Barma a přilosovány tyto týmy:

Sikkim (B), Guadeloupe (B), Barma (A), Kiribati (B).

Program MS:

14. 6. skupina A: Bhútán - Mauritius, Morava - Guam - oba zápasy v Port Louis.

15. 6. skupina B: Kiribati - Barma, Sikkim - Guadeloupe - oba zápasy ve Vacoas.

17. 6. skupina A: Guam - Bhútán, Mauritius - Morava - oba zápasy v Port Louis

18. 6. skupina B: Guadeloupe - Kiribati, Barma - Sikkim - oba zápasy ve Vacoas

20. 6. skupina A: Morava - Bhútán ve Vacoas, Guam - Mauritius v Port Louis

21. 6. skupina B: Sikkim - Kiribari v Port Louis, Guadeloupe - Barma ve Vacoas.

24. 6.. semifinále 1A - 2B v Port Louis, 1B - 2A ve Vacoas

27. 6. o 3. - 4. místo ve Vacoas

28. 6. finále v Port Louis.

Šampionát proběhne jednak na novém Národním stadionu v Port Louis, který bude poprvé využit při finále Poháru Mauritiu 29. května a na stadionu Vacoas Boys. Zatím není známo zda a kolik diváků bude vpuštěno na stadiony, avšak vše je na dobré cestě a uvažuje se o tisícovce diváků v Port Louis a 700 ve Vacoas, kde je stadion menší. Ubytování mužstev bude řešeno dost netradičně - u přístavu v Port Louis bude zakotveno osm zaoceánských lodí, na každé bude ubytován jeden tým. Na treninky a zápasy budou hráči přepravováni vrtulníky - z lodi přímo na stadion. Nedojde tak ke kontaktu hráčů s obyvateli Mauritiu a s fanoušky. Pro rozhodčí a činovníky FIFAC bude vyčleněn jeden z hotelů mimo obě místa konání. Co se týče diváků, pravděpodobně nebude možná účast zahraničních fanoušků, ale o tom se bude ještě jednat.