Bhútánská liga - 9. kolo

publikováno 06.05.2020

Vedoucímu Phuenccholingu stačila na zisk titulu i remíza s Parem. Domácí FC ale utkání nezvládl a jen potvrdil, že poslední krok bývá nejtěžší. V nezáživném prvním poločase sice poslal domácí do vedení Wangyak, ale po změně stran bylo vše jinak. Paro velmi rychle vyrovnalo, když zkušený Tshering v brance pustil poměrně lehkou střelu Zidanga a hráči Phuenccholingu znervózněli. Po dvou chybách ještě dvakrát inkasovali a budou muset o titul zabojovat v posledním kole. Nejbližší pronásledovatel Thimphu Yetties totiž se štěstím urval všechny body v zápase s Bjakarem a přiblížil se na tříbodový rozdíl. Yetties poslal do vedení přesnou střelou obránce Gyatchen, ale po změně stran sikkimský záložník v dresu Bjakaru Saikuri srovnal skóre po pěkné kombinační akci. Yetties ale bojovali až do konce a odměnou byl vítězný gól v 89. minutě z kopačky Tsheringa. Šance Yetties na 11. ligový titul tak nadále žijí, potřebují ale zvítězit na hřišti Raidaku a spoléhat na to, že Phuenccholing nezíská ani bod v Bjakaru.
Gólové hody viděli diváci v Hatisaru, bohužel většina z branek skončila za zády domácího brankáře Devy, a tak Hatisar ve vyrovnané spodní části tabulky klesl až na poslední místo.

Hatisar Chillies - Raidak Chhukha 3:5 (2:2)

2. Sunar 1:0, 5. Lhomccho 1:1, 18. Ushiwanji 2:1, 40. Bhushel 2:2, 52. Dorjee 2:3, 71. Lapchuk 2:4, 78. Angtsing 2:5, 80. Linzian 3:5

FC Phuenccholing - Paro Druks  1:3 (1:0) /+1/

41. Wangyak 1:0, 48. Zidang 1:1, 65. Tamang 1:2, 77. Zidang 1:3

Thimphu Yetties - Bjakar Rangers  2:1 (1:0)

35. Gyatchen 1:0, 66. Saikuri 1:1, 89. Tsherdup 2:1

1. FC Phuenccholing 9 5 2 2 15:13 17
2. Thimphu Yetties 9 3 5 1 17:12 14
3. Paro Druks 9 3 3 3 17:19 12
4. Raidak Chhukha 9 2 4 3 17:17 10