Andaman Super League - 9. kolo

publikováno 06.05.2020

Magnetem 9. kola byl bezesporu souboj na jaře neporažených týmů. Vedoucí Sentinel vyzval na domácím hřišti na kraji pralesa Nachuge, které dosud suverénně své soupeře přehrávalo. Za velkého zájmu domorodců, kteří museli zanechat své oštěpy v lese, se domácím borcům v křiklavě zelených dresech nedařilo. Nachuge v první půli soupeře zatlačilo a smetlo jako tajfun - po první půli bylo prakticky rozhodnuto. A to ještě veterán v domácí brance Prdivadira zabránil nejméně dvěma, možná třem brankám.  Když se po dvou brankách Ashwina Manoreho krátce před koncem poločasu prosadil také kiribatský reprezentant v dresu Typhoons Krkbrk, většina fanoušcků se za hlasitého ryku vracela do pralesa. Domácím hráčům větší klid ve druhé půli pomohl. Konečně začali hrát uvolněněji a soupeře několikrát hodně potrápili v obraně. Když v 56. minutě Jango poprvé překonal Bridrihaprasanyho, zdálo se, že by ještě domácí mohli pomýšlet na zvrat. Více ale soupeř nepovolil, utkání dotáhl do vítězného konce, v tabulce svého soupeře přeskočil a do závěrečného kola jde Nachuge s bodem náskoku. Navíc s vidinou lepšího losu, když hostí poslední Garacharamu, zatímco Sentinel bude o naději muset zabojovat na hřišti Port Blai Uppers
Po dvou porážkách konečně zabral Rutland, který ve vyrovnaném zápase zdolal Port Blair Uppers 2:1, když o vítězství rozhodl až sedm minut před koncem Ojebe. Ten už měl být vystřídán, ale Mali-a-lini, který jej měl nahradit si tak nešikovně zasukoval kopačky, že mu kustod musel přestřihnout tkaničku. Než mladý útočník našel náhradní, Ojebe mezitím stihl po rohovém kopu hlavou vstřelit rozhodující gól.
Třetí místo v tabulce si upevnili Eleven Shooters, kteří v derby dokázali zvítězit na hřišti poslední Garacharamy 3:1. Shooters zužitkovali svou převahu na konci první půle, kdy dvakrát překonali Harirachamaliho v domácí brance. Po změně stran sice snížil Divindaloo, ale sikkimský reprezentant Hathi brzy nato svým už šestým gólem pojistil vedení Shooters, kteří je pak celkem bez potíží udrželi do konce. Hathi tak stále bojuje o korunu krále střelců, za nachugským Jebubu zaostává už jen o jediný gól.

Sentinel Jets - Nachuge Typhoons  1:3 (0:3)

14. A. Manore 0:1, 24. A. Manore 0:2, 44. Krkbrk 0:3, 56. Jango 1:3

Rutland Snakers - Port Blair Uppers 2:1 (1:1)

20. Netutakkaam 0:1, 45. Zhaba 1:1,83. Ojebe 2:1

Garacharama FC  - Eleven Shooters  1:3 (0:2)

36. Chauhapattandhya 0:1, 44. Kottamalupattna 0:2, 54. Divindaloo 1:2, 60. Hathi 1:3

1. Nachuge Typhoons 9 6 1 2 26:13 19
2. Sentinel Jets 9 5 3 1 18:12 18
3. Eleven Shooters 9 4 2 3 18:16 14
4. Rutland Snakers 9 3 2 4 14:24 11
5. Port Blair Uppers 9 2 3 4 13:18 9
6. Garacharama FC 9 1 1 7 16:22 4