Liga Barmy - 8. kolo

publikováno 25.04.2020

Z obou pohárových zástupců se lépe dařilo Falamu, který na domácím hřišti zdolal nebezpečnou Laputtu. Tygři začali velmi dobře, když soupeře zatlačili a po dvaceti minutách vedli 2:0, když se dvakrát prosadil Maledivec Riti. Pak ale Laputta hru vyrovnala a byla nebezpečnější. Ve druhé půli snížil Umchog, ale domácí brzy opět zvýšili zásluhou Lu Tlap Leie. V závěru stačila Laputta jen snížit po patičce střídajícího Ba.
Nedařilo se naopak Akyabu, který doma nestačil na poslední Shwebo a na jaře dosud nevyhrál. Akyab sice na konci první půle a po změně stran dokázal otočit nepříznivé skóre, ale Shwebo  překvapivě znovu šlo do vedení, které udrželo až do konce. Velkou měrou se na něm podílel talentovaný Kwa Sar, autor dvou gólů.
O titulu je prakticky rozhodnuto. Vedoucí Yenangyaung totiž bezpečně zvítězil v Tararingapatamu, když se o branky zasloužili třicátnící v týmu Le Ninh, Ohm Lou i sikkimský reprezentant Linthi. Yenangyaung si tak na čele udržel šestibodový náskok a stačí mu uhrát jediný bod ve zbývajících dvou utkáních.

Falam Tigres - Ywei Laputta  3:2 (2:0)

12. Riti 1:0, 20. Riti 2:0, 67. Umchog 2:1, 72. Lu Tlap Lei 3:1, 88. Ba 3:2

FC Tararingapatam - Yenangyaung Myan Myins  0:3 (0:2)

2. Le Ninh 0:1, 41. Ohm Lou 0:2, 63. Linthi 0:3

Akyab Sailors - Shwebo Pyas  2:3 (1:1)

17. Kwa Sar 0:1, 40. Hullock 1:1 60. Al Fasol-lol-ahmed 2:1, 63. Su Mo 2:2, 70. Kwa Sar 2:3

1. Yenangyaung Myan Myins 8 5 3 0 18:10 18
2. Falam Tigres 8 3 3 2 17:15 12
3. Ywei Laputta 8 3 2 3 14:13 11
4. Akyab Sailors 8 1 5 2 15:16 8
5. FC Tararingapatam 8 2 2 4 14:21 8
6. Shwebo Pyas 8 2 1 5 10:13 7