Sikkimská liga - 8. kolo

publikováno 22.04.2020

Dvě kola před koncem mají velmi blízko k celkovému prvenství hráči FC Gangtok. Naopak Sherpa, která po první polovině vedla tabulku, potřetí na jaře prohrála a dokonce už klesla na 3. místo. Oba týmy se utkaly v zápase kola na Sichey Ground, domovském stadiónu FC, kam byla vpuštěna opět jen polovina kapacity diváků, tak aby mezi nimi mohly být zachovány rozestupy. Utkání o 1. místo zpočátku nenabídlo moc atraktivní fotbal, teprve s vedoucím gólem hostí se začalo hrát mnohem aktivněji. Sherpa měla v úvodu přece jen více šancí a Uppatlaney zaslouženě poslal svůj tým do vedení. To ale vydrželo sotva deset minut. Na kolmici Bharatiho si zaběhl Tshering Lepcha a podél Bhumela vyrovnal. Úvod druhé půle patřil domácím, kteří soupeře zatlačili a během čtvrthodiny dvakrát skórovali. Výborný Tshering Lepcha dvakrát připravil pozici pro své spoluhráče, kteří nezaváhali a překonali Bhumela. Sherpové se pokoušeli s výsledkem ještě něco udělat, ale jejich snaha končila na dobře zformované domácí obraně, a tak i třetí venkovní zápas nakonec prohráli a na FC už ztrácí pět bodů.
Na 2. místo se posunul Geyzing i přes remízu s Icemans. V Geyzingu se hrál nejlepší zápas kola. Icemans výborně zvládli první poločas a zaslouženě vedli 2:0. Po změně stran ale domácí předvedli velký obrat a během patnácti minut otočili skóre. Icemans ale ukázali, že se chtějí o záchranu porvat, najednou už to nebyl tak odevzdaný tým a hráči pod staronovým vedením trenéra Bekelaye bojovali až do konce. Odměnou byl vyrovnávací gól střídajícího Mishry, který v závěru mohl ještě přidat druhý, ale Yebal výborným zákrokem s pomocí tyče Geyzing podržel.
Před Icemans se opět na 5. místo vrátil Singtam, který odehrál dosud jednoznačně nejlepší zápas ve své krátké ligové kariéře. Pomohl mu taky hodně odevzdaný a nedisciplinovaný výkon Dikchu i špatný výkon rozhodčího Payokleho, který nejméně dva domácí góly v první půli uznat nemusel pro předchozí útočný faul, respektive ofsajd. Singtam byl nicméně lepším týmem, brzy šel do vedení, které v závěru poločasu navýšil po brankách Ugyena Subby a Dikpa na čtyřgólové. Po změně stran v 67. minutě Lamling po hrubce Kashiho zvyšoval na 5:0 a do branky šel Shenchuk. Ale ani ten nepůsobil nejjistěji a ještě do konce zápasu třikrát inkasoval. Hosté už závěr nezvládli ani psychicky a Yak za hrubý faul musel pod sprchy. Singtam si výrazně vylepšil skóre v boji o záchranu, kam se naopak namočilo Dikchu, které má na poslední Icemans náskok už jen tří bodů.

FC Gangtok - Sherpa Club Gangtok  3:1 (1:1)

25. Uppatlaney 0:1, 35. Tsh. Lepcha (Bharati) 1:1, 55. Onger (Tsh. Lepcha) 2:1, 60. Lepkolakhyat (Tsh. Lepcha) 3:1. Rozhodčí Lingyam /0, ŽK Kilili, Lingtsum, Chotto - Tsangel, Bhumel, Lattam, Solopholok. Sichey Ground, 850 diváků.

Geyzing Glaciers - Gangtok Icemans  3:3 (0:2)

12. Chungwal (Shresti) 0:1, 30. Loyobuani (Majubhar) 0:2, 49. Dingey (S. Landip) 1:2, 54. Dingey (M. Landip) 2:2, 60. Chungpok (Lingey) 3:2, 81. Mishra (Mallingh) 3:3. Rozhodčí Rajangiri /0/. Kanchenjunga Stadium, 433 diváků.

Singtam Wilds - Dikchu Athletics  8:0 (4:0)

6. Ugyen Subba 1:0, 28. Choklay (Kabutaro) 2:0, 35. Ugyen Subba 3:0, 43. Dikpo (Zircon) 4:0, 67. Lamling 5:0, 72. Rao (Prikhale) 6:0, 78. Kabutaro 7:0, 89. Sichey 8:0. Rozhodčí Payokle /3/, ŽK Tsapkal, Swinshahshahan, P. Kashi, Yak, Gangal, Lattey, Shenchuk (DIK). ČK Yak. Oval Ground, 646 diváků.

5 - Onger (FCG)

4 - Lepkolakhyat (FCG), Loyobuani (ICE), U. Subba (SIN)

Příští kolo:

Singtam - FC Gangtok
Dikchu - Geyzing
Icemans - Sherpa

2. liga

Všichni favorité hráli doma a nebyli zdaleka tak úspěšní jako v minulém kole, kdy na hřištích soupeřů zvítězili. Jedinou výhru zaznamenalo Namchi, které si bez problémů poradilo s předposledním Pemayangtse. Nyima Keshar v brance Mnichů se ještě ani nerozkoukal a hned z prvního útoku musel bezmocně lovit míč ze sítě po pěkné střele mladého talentovaného Giriho. Brzy zvýšil Penam na 2:0 a bylo jasno. Penam se dloho na špici tabulky střelců neudržel, ve druhé půli ho svým rovněž pátým gólem dorovnal zkušený Lhotspa, který uzavřel skóre.
Vedoucí Lachen zažil v zápase s Black Hats šok. Domácí už v 12. minutě prohrávali, když se prosadil teprve šestnáctiletý Mahindra Sumatra. Malý štírek přidal druhý gól i po změně stran a domácí stačili pouze snížit po brance exligového Cheporaie, který skóroval hned po příchodu na hřiště. V závěru hosté mohutný tlak Lachenu i díky několika skvělým zákrokům mladého Nima Mandeye v brance ustáli a odvezli si nečekané tři body. Lachen tak díky horšímu skóre přišel o vedení v tabulce, kde ho vystřídalo Namchi.
Ani Mangan na třetím místě tabulky nedokázal bodovat naplno, když si neporadil s urputnou obranou Himalaye. Hosté se v útočné fázi na nic nezmohli, a tak zápas skončil bezgólovou remízou.

Namchi Storm - Pemayangtse Red Monks 4:0 (3:0) /+1/

1. Giri 1:0, 12. Penam 2:0, 45. Mukeshi 3:0, 54. Lhotspa 4:0

FC Lachen - Black Hats 1:2 (0:1) /+1/

10. Sumatra 0:1, 53. Sumatra 0:2, 66. Cheporai 1:2

Real Mangan - Himalaya Gangtok  0:0 /+1/

1. Namchi Storm 8 5 2 1 19:11 17
2. FC Lachen 8 5 2 1 15:8 17
3. Real Mangan 8 4 2 2 14:8 14