Liga Barmy - 7. kolo

publikováno 08.04.2020

V 7. kole se nedařilo favoritům. Vedoucí Yenangyaung hostil Akyab a v případě vítězství mohl jít do trháku. Ve výborném zápase se v první půli oba týmy přetahovaly o vedení, když domácí během dvou minut otočili z 0:1 na 2:1, Akyab ale ještě na konci poločasu vyrovnal. Krátce po změně stran poslal sikkimský reprezentant Pratnesh opět domácí do vedení a zdálo se, že Yenangyaung vítězství uhájí. Jenže deset minut před koncem nechala obrana projít Nyam Nyama až před Pyuk Poka a Nyam Nyam si domácího brankáře vychutnal, když blafákem zasunul míč mezi jeho nohy a vybojoval cennou remízu. Ani druhá Laputta nedokázala využít domácího prostředí a nečekaně podlehla Tararingapatamu. Domácí nezvládli závěr první půle, když dvakrát inkasovali po zbytečných chybách. Po změně stran soupeře místy drtili, ale míč za záda Su Kchwaie dostal pouze střídající Ba čtvrt hodiny před koncem. V hektickém závěru měl vyrovnání na kopačce Ronaldo, ale z trestného kopu nastřelil jen tyč.
Překvapením je rovněž porážka Falamu na hřišti beznadějně posledního Shweba. Falam většinu zápasu kontroloval, když už od 13. minutě vedl. V závěru ale Tigres zřejmě mysleli spíš na odvetu Poháru FIFAC, a tak po zbytečných ztrátách přišli nejen o vedení, ale po nechytatelné placírce Shan Mloka i o vítězství.V tabulce se nic nezměnilo, Yenangyaung i s jedním bodem zvýšil náskok na Laputtu, o další místa v tabulce zaručující pohárovou účast bude ještě boj.

Shwebo Pyas - Falam Tigres  2:1 (0:1)

13. Wa Kye Do 0:1, 79. Su Mo 1:1, 84. Shan Mlok 2:1

Yenangyaung Myan Myins - Akyab Sailors 3:3 (2:2) /+1/

8. Lap Top 0:1, 29. Do Shun He 1:1, 31. Min Chol 2:1, 43. Muin Khou Tha 2:2, 50. Pratnesh 3:2, 81. Nyam nyam 3:3

Ywei Laputta - FC Tararingapatam  1:2 (0:2) /+1/

38. Vadha 0:1, 45. Thaum Yan 0:2, 74. Ba 1:2

1. Yenangyaung Myan Myins 7 4 3 0 15:10 15
2. Ywei Laputta 7 3 2 2 12:10 11
3. Falam Tigres 7 2 3 2 14:13 9
4.  Akyab Sailors 7 1 5 1 13:13 8
5. FC Tararingapatam 7 2 2 3 14:18 8
6. Shwebo Pyas 7 1 1 5 7:11 4