Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Sikkimská liga - 7. kolo

publikováno 08.04.2020

V 7. kole vedoucí dvojice hrála na hřištích soupeřů a úspěšnější v souboji na dálku byl FC Gangtok. Ten bojoval v Dikchu, které v případě výhry mohlo bodově soupeře dohonit. Jenže nedokázalo zopakovat výkon z předchozího utkání proti Icemans. Už v 7. minutě nedosáhl Pretheep Kashi na skákavou střelu Chotta a domácí prohrávali. Vzápětí ale nejlepší střelec soutěže Champal po Yakově centru nachytal podobnou střelou mířenou k tyči, ale zapadlou do středu branky, také Biramiho na druhé straně. A ve 13. minutě Kashi opět neměl čisté svědomí, když pustil dlouhý pokus Lingtsuma. Hráči FC byli lepší, na umělé trávě se jistěji pohybovali a po půlhodině zvýšili náskok po chytré tečované střele Ongera. Po změně stran Dikchu přidalo, vytvořilo si převahu, ale obrana FC hrála zodpovědně, rozchytal se i Birami. Domácí v závěru jen korigovali po parádním halfvoleji Swinshahshahana, ale vyrovnat už nedokázali.
Klíčový souboj o přežití zvládli Icemans, kteří hostili předposlední Singtam. A klíčovou postavou se stal kapitán Šára. Ten tentokrát góly nedával, ale připravil pro spoluhráče hned čtyři a velkou měrou se podílel na první letošní výhře Icemans. Singtam nepředvedl ani náznak z minulého vítězství nad vedoucí Sherpou a zaslouženě si odvezl bůra, navíc díky skóre převzal od Icemans poslední místo v tabulce.
Vedoucí Sherpové podruhé za sebou hráli venku a podruhé na jaře prohráli. V Geyzingu sice začali dobře a celý poločas byli aktivnější. Ale z mnoha šancí dokázali překonat výborně chytajícího Yebala pouze jednou,když skóroval nepokrytý Solopholok. Krátce po změně stran se poprvé letos střelecky prosadil po první vážnější akci domácí Pupook a domácí se nastartovali k velkému obratu. Najednou soupeře přehrávali a byli střelecky mnohem efektivnější. Nejprve po hodině hry otočil skóre Sandip Landip a po dalších deseti minutách přidal pojistku mladý Dingey. Sherpové se na odpověď nezmohli a poprvé v sezóně tak přišli o první příčku, ze které je sesadil FC Gangtok. Geyzing na 3. místě ztrácí na Sherpu už jen bod, na vedoucí tým body tři, takže závěr sezóny bude dramatický. Hodně napoví už příští kolo, kdy se mezi sebou utkají oba vedoucí týmy.

Dikchu Athletics - FC Gangtok  2:3 (1:3)

7. Chotto 0:1, 10. Champal (Yak) 1:1, 13. Lingtsm 1:2, 36. Onger 1:3, 79. Swinshahshahan (Yak) 2:3). Rozhodčí Rajangiri /1/. Teesta Stadium, 922 diváků.

Gangtok Icemans - Singtam Wilds  5:1 (3:0)

10. Loyobuani (Šára) 1:0, 21. Tapai (Šára) 2:0, 27. Chungwal (Loyobuani) 3:0, 56. Nyima Phandup (Šára) 4:0, 66. Nyima Phandup (Šára) 5:0, 79. Pratipoor (Pema Lodro) 5:1. Rozhodčí Khambe /2/, ŽK Lamkualchandurgorong (SIN). Phuncchog Namgyal Stadium, 1031 diváků.

Geyzing Glaciers - Sherpa Club Gangtok  3:1 (0:1)

29. Solopholok (Lattam) 0:1, 49. Pupook (Dingey) 1:1, 59. S. Landip 2:1, 70. Dingey 3:1. Rozhodčí Lingyam /1/, ŽK Nyinchol - Solopholok. Kanchenjunga Stadium, 815 diváků.

4 - Onger (FCG)

3 - Lepkolakhyat, Lingtsum (FCG), Loyobuani (ICE), Solopholok, Langlang (SHE), Laptlahyatalang, Gyampo (DIK), Birandra (GEY)

Příští kolo:

FC Gangtok - Sherpa
Geyzing - Icemans
Singtam - Dikchu

2. liga

Dařilo se týmům z horní poloviny tabulky. Vedoucí Lachen zvítězil v Pellingu nad domácím Pemayangtse, ale na výhru se pořádně nadřel. Domácí Mniši šli brzy do vedení a urputnou obranou je drželi více než hodinu než vyrovnal Govindi. Lachen domácí drtil a nakonec se vítězství přece jen dočkal, když hrdina zápasu Govindi protlačil v poslední minutě míč za záda Nyimy Keshara. Nejbližší pronásledovatel Lachenu exligové Namchi zvítězil na hřišti poslední Himalaye, když domácí vzdorovali celý poločas. Po změně stran Namchi zabralo a odskočilo na dvougólové vedení. Himalaya sice snížila po hrubce veterána Mukerdjeeho v brance, který špatně vyběhl a do souboje s Chokadrim přiběhl pozdě. V závěru ale mladý Giri náskok Namchi pojistil šikovnou patičkou, která zaplula mezi Gurungovy kotníky. Nezaváhal ani Mangan. Na hřišti Black Hats v Rumteku byl lepší a hru měl pod kontrolou prakticky celý zápas. Výsledkem bylo pohodlné dvoubrankové vítězství. Tabulka se tak rozdělila na dvě poloviny, vedoucí trojice si to rozdá o postup do baráže.

Himalaya Gangtok - Namchi Storm  2:4 (2:1)

19. Penam 0:1, 39. Sunday 1:1, 54. Penam 1:2, 69. Giri 1:3, 79. Chokadri 2:3, 88. Giri 2:4

Black Hats - Real Mangan  0:2 (0:1)

5. Rai 0:1, 68. Lahapur 0:2

Pemayangtse Red Monks - FC Lachen  1:2 (1:0)

9. Panday 1:0, 62. Govindi 1:1, 90. Govindi 1:2

1. FC Lachen 7 5 2 0 14:6 17
2. Namchi Storm 7 4 2 1 15:11 14
3. Real Mangan 7 4 1 2 14:8 13
4. Black Hats 7 2 2 3 9:12 8