Bhútánská liga - 6. kolo. Phuenccholing uniká

publikováno 26.03.2020

Bhútánská liga je velmi vyrovnaná - ale až od 2. místa. Vedoucí Phuenccholing totiž v souboji s druhými Yetties dokázal zvítězit a soupeři tak odskočil na rozdíl šesti bodů. Domácí začali zostra, když už v 6. minutě zaskočil Phunduka Choptuling dloubákem z přímého kopu. Yetties ale hru brzy vyrovnali, nikoliv všk skóre, i když měli několik pěkných šancí. Domácí vedení drželi až do 76. minuty, kdy se postaral o vyrovnávací gól Yetties nadějný teprve dvacetiletý obránce Marantha. V závěru se ale štěstí přiklonilo na stranu domácích - po tečované střele Drukpy míč zapadl pod břevno a Phuenccholing se tak raduje z důležitého vítězství.
Na 2. místo tabulky se posunul obhájce titulu Hatisar po výhře nad Bjakarem. Domácí lépe zvládli první půli, ale z velké převahy vytěžili jen jeden gól z kopačky Sunara. Po změně stran srovnal skóre zkušený Yaltsing, ale Bjakar se z vyrovnání radoval jen pět minut. Obrana nechala až příliš prostoru Linzianovi a reprezentační útočník rozhodl o vítězství svého týmu.
Souboj celků ze spodní poloviny tabulky skončil stejně jako na podzim remízou. Střelecky se zaskvěl Tamang z Para, který byl autorem všech branek svého mužstva. Domácí Raidak třikrát prohrával, ale vždy dokázal odpovědět. Naposledy až v samotném závěru, kdy konečný výsledek stanovil Ganchheng.

Raidak Chhukha - Paro Druks  3:3 (1:2)

5. Tamang 0:1, 18. Kali 1:1, 19. Tamang 1:2, 66. Kali 2:2, 83. Tamang 2:3, 88. Ganchheng 3:3

Hatisar Chillies - Bjakar Rangers  2:1 (1:0)

18. Sunar 1:0, 64. Yaltsing 1:1, 69. Linzian 2:1

FC Phuenccholing - Thimphu Yetties  2:1 (1:0)

6. Choptuling 1:0, 76. Marantha 1:1, 87. Drukpa 2:1

1. FC Phuenccholing 6 4 1 1 11:8 13
2. Hatisar Chillies 6 2 2 2 11:11 8
3. Thimphu Yetties 6 1 4 1 12:9 7
4. Raidak Chhukha 6 1 4 1 10:10 7