Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Fotbalové soutěže v Barmě a na Andamanech

publikováno 26.03.2020

Barma

V barmské nejvyšší soutěži je stále na čele překvapivě tým z Yenangyaungu. Žlutí psi nezaváhali na hřišti posledního Shweba a po výhře na jeho hřišti odskočili od svého pronásledovatele Laputty na rozdíl tří bodů. Laputta v jižním derby jen remizovala v Akyabu, ale stále je na velmi lichotivém druhém místě. Akyab coby úřadující mistr nemá povedenou sezónu, na čelo už ztrácí sedm bodů, ale šance stále žije v Poháru FIFAC, i když v souboji s mauritijským Flacqem to nebude snadné. Druhý pohárový zástupce Falam si poradil s Tararingapatamem, když Tygři dokázali uhlídat nejlepšího střelce soutěže Di Wana. V tabulce tak Falam přeskočil Akyab a je už na 3. místě.

Falam Tigres - FC Tararingapatam  2:0 (1:0)

6 - Di Wan (TAR)

3 - Kyan Sop, Ronaldo (LAP), Lu Tlap Lei (FAL), Thaum Yan (TAR), Shan Mlok (SHW)

Vedoucí Yenangyaung nemá žádného třígolového střelce, o branky se podělilo devět hráčů.

Andamany

Zatímco 5. kolo přineslo rekordní brankovou úrodu, když padlo celkem 22 gólů, v odvetách už byl brankový účet umírněnější. Dařilo se domácím mužstvům, která shodně soupeřům nastřílela po třech brankách. O vedení v tabulce přišel půlmistr Eleven Shooters, který v souboji se Sentinelem na jeho hřišti nedokázal napravit domácí remízu 3:3 a poměrně snadno prohrál. Sentinel byl lepší a zaslouženě si vypracoval tříbrankové vedení, které hosté korigovali až v samotném závěru. Jets tak nadále zůstávají jako jediní bez porážky a poprvé v letošním ročníku postoupili na 1. místo. Bodově se na Shooters dotáhlo Nachuge. To v 5. kole v divokém zápase prohrálo na hřišti Uppers 4:5, i když po čtvrthodině vedlo 3:0. Tentokrát na domácím hřišti soupeři nedalo žádnou šanci. Skóre otevřel už po sedmnácti vteřinách Jebubu a ještě do poločasu zvýšil svým prvním ligovým gólem v novém dresu kiribatský reprezentant Krkbrk. Ve druhé půli sice Uppers měli více ze hry, ale nevytěžili nic, naopak vítězství Nachuge potvrdil čtyři minuty před koncem střídající Manjidrihanantne. Loňský mistr Rutland se trápí. V 5. kole utrpěl debakl na hřišti poslední Garacharamy, v odvetě to po prvním poločase vypadalo, že Rutland soupeři potupnou porážku vrátí. Už po deseti minutách vedli domácí po gólech Prakottriho a Koodyho 2:0 a když Koody v závěru poločasu přidal svůj druhý gól, zdálo se rozhodnuto. Garacharama ale po změně stran zabrala a na domácí kopačky se opět vloudila nepřesnost a nervozita. Seru v brance ale mužstvo podržel, nestačil až na přesnou střelu Tondasheriho a v závěru ještě inkasoval po přímém kopu Trawindraswamyho. Rutland nakonec vedení udržel a posunul se na 4. místo. Stále ještě mohou Snakers pomýšlet na obhajobu titulu, čelo je hodně vyrovnané a ztráta 4 bodů nic neznamená.

Nachuge Typhoons - Port Blair Uppers  3:0 (2:0)

1. Jebubu 1:0, 37. Krkbrk 2:0, 86. Manjidrihanantne 3:0

Sentinel Jets - Eleven Shooters  3:1 (1:0)

21. Jango 1:0, 58. Gmzooh 2:0, 84. Jannananah 3:0, 88. Uchchiprasane 3:1

Rutland Snakers - Garacharama FC 3:2 (3:0)

5. Prakottri 1:0, 9. Koody 2:0, 45. Koody 3:0, 72. Tondasheri 3:1, 87. Trawindraswamy 3:2

1. Sentinel Jets 6 3 3 0 14:9 12
2. Eleven Shooters 6 3 1 2 15:11 10
3. Nachuge Typhoons 6 3 1 2 14:11 10
4. Rutland Snakers 6 2 2 2 11:16 8
5. Port Blair Uppers 6 2 1 3 10:14 7
6. Garacharama FC 6 1 0 5 13:16 3