Jarní část sezóny v Sikkimu zahájena

publikováno 24.03.2020

V Sikkimu začalo fotbalové jaro prvními zápasy čtvrtfinále domácího poháru a týden nato se raozjela i druhá polovina ligy. Vše v plném rozsahu a za přítomnosti fanoušků, Sikkim se díky kontrolám na hranicích stal uzavřeným územím, takže koronavirová krize jej nezasáhla.
Po podzimu byla na čele dvojice Sherpa - FC Gangtok s výrazným sedmi, respektive šestibodovým náskokem na nejblžší pronásledovatele, ale oba týmy hned na úvod nečekaně klopýtly. Sherpové si první ligovou porážku připsali dokonce na hřišti předposledního Singtamu, který tse radoval z historicky prvníhovítězství v nejvyšší soutěži. Sherpové nedokázali za celý zápas překonat pozornou domácí obranu v čele s výborně chytajícím veteránem Yatsem v brance. Domácí i bez vykartovaných opor Prikhaleho a Nyangwanga byli aktivnější a v každém poločase dokázali dvakrát udeřit. Nejprve výborně hrající Ugyen Subba, který poprvé nastoupil v základu, překonal už ve 20. minutě Bhumela, po změně stran dokonal dílo bhútánský střelec Dikpo. Výkon Sherpy byl zklamáním.
Druhý FC Gangtok doma nedokázal zdolat Geyzing. V průměrném zápase šli hosté do vedení povedenou střelou Birandry, po změně stran zvýšil Mandip Landip a domácí pouze v závěru korigovali. Geyzingu tak vyšla generálka na čtvrtfinále Poháru FIFAC, navíc snížil ztrátu na 1. místo na 4 body.
Icemans zažívají jednu z nejhorších sezón ve své bohaté historii. Na kontě mají pouze dva body, navíc ještě na podzim vypadli v prvním kole z domácího poháru, kdy ani v jednom ze dvou zápasů nedokázali vstřelit gól neligovému Rangpu, jemuž stačil jediný gól ke zcela nečekanému postupu. Výpadek z poháru byl poslední kapkou, a tak vedení okamžitě vyměnilo trenéry. Za odvolanou dvojici R. Mallingh - Geyleng angažovala zkušeného Bekelaye, který s Icemans získal dva tituly. Bekelay si jako asistenta vybral Naymala Khala, který by měl probudit mužstvo po střelecké stránce. Avšak ani výměna trenérů pád nejúspěšnějšího týmu sikkimské ligové historie zatím nezbrzdil. Icemans utrpěli debakl v Dikchu, když už po první půli prohrávali 0:4. Po změně stran teprve za stavu 0:5 dokázali Icemans dvakrát překonat Pratheepa Kashiho, ale debakl potvrdil v závěru domácí Lattey. Proměna Dikchu, které loni za celou ligu vstřelilo pouhých devět branek, je neskutečná, velkou roli bezesporu sehrál příchod zkušeného Gyampa, který po návratu z barmské ligy plní roli i jakéhosi druhého asistenta. Vedle něj vyrostl mladý Champal, který se po dvou brankách osamostatnil na čele tabulky střelců. Dikchu je momentálně třetí a útočí na pohárové příčky. Icemans naopak budou muset přemýšlet, jak se vyhnout baráži.

FC Gangtok - Geyzing Glaciers  1:2 ((0:1)

16. Birandra 0:1, 67. Mandip Landip (Pupook) 0:2, 88. Lingtsum (Ganantok) 1:2. Rozhodčí Chopyal /0/, ŽK Answari (GEY). Sichey Ground, 1647 diváků.

Singtam Wilds - Sherpa Club Gangtok  2:0 (1:0)

20. Ugyen Subba (Lamkualchandurgorong) 1:0, 69. Dikpo (Lamling) 2:0. Rozhodčí Payokle /1/. Oval Ground, 1306 diváků.

Dikchu Athletics - Gangtok Icemans  6:2 (4:0) /+1/

4. Tsapkal (Swinshahshahan) 1:0, 19. Lattey (Shutra) 2:0, 26. Ruptsang (Gyampo) 3:0, 34. Champal 4:0, 49. Champal (Gyampo) 5:0, 54. Lamyen 5:1, 62. Tapai (Loyobuani) 5:2, 85. Lattey (Nuru) 6:2. Rozhodčí Khambe /1/. Teesta Stadium, 821 diváků.

2. liga

Magnetem úvodního jarního kola byl duel vedoucích týmů tabulky. Namchi v závěrečném podzimním kole ztratilo porážkou v Lachenu vedení v tabulce, v domácí odvetě chtělo výpadek napravit a srovnat se soupeřem krok. Vše podstatné se odehrálo v první půli, kdy na góly domácích vždy dokázal odpovědět lachenský Gunkh. Ve druhé půli domácí marně dobývali branku houževnatého soupeře, a tak po remíze 2:2 panuje větší spokojenost v Lachenu, který si tak udržel na čele tabulky tříbodový náskok na svého soupeře. Remíza vedoucích týmů nahrála Manganu, který si bez potíží poradil s Pemayangtse a stáhl ztrátu na čelo tabulky. Na chvostu zůstává Himalaya, která po dvou neúspěšných barážích jakoby boj o návrt mezi elitu vzdala. Hodně omlazený kádr zatím nepředvádí nijak nadějné výkony a s jediným vítězstvím se krčí na posledním místě.

Namchi Storm - FC Lachen 2:2 (2:2)

19. Baburajee 1:0, 26. Gunkh 1:1, 36. Orgyen Nyagmo 2:1, 42. Gunkh 2:2

Real Mangan - Pemayangtse Red Monks  3:0 (1:0)

3. Unthapi 1:0, 53. Kamel 2:0, 69. Lompak 3:0

Himalaya Gangtok - Black Hats  0:1 (0:1)

35. Mahindra Sumatra 0:1

1. FC Lachen 6 4 2 0 12:5 14
2. Namchi Storm 6 3 2 1 11:9 11