Úvod » Basketbal

4. kolo skupiny A

publikováno 15.12.2019

Zápasy 4. kola ve skupině A, které se hrály v sobotu 14. prosince, byly rozloženy do nezvyklých termínů. Zahajovací zápas dne mezi Aljaškou a Ghanou se hrál již v 10 hodim dopoledne, zatímco zápasy Guadelope - Nauru a Fidži - Srí Lanka se hrály až večer v 19:00 a 21:30 hodin. Důvodem byl tradiční dobytčí trh, který se koná na prostranství před halou vždy druhou sobotu v měsíci. Naštěstí vůně z prostranství do haly nepronikla a oba večerní zápasy se mohly odehrát v regulérním prostředí.

První dopolední zápas měl velmi vyrovnaný průběh v prvním poločase a obě mužstva se prezentovala nebývalou střeleckou potencí. Po pěti minutách byl stav 15:15, na konci první čtvrtiny vedla Ghana 34:32. Stejným rozdílem jednoho koše vedla Ghana i v poločase, kdy byl stav 58:56. Ve třetí čtvrtině však Ghana získala mírný náskok, který postupně navyšovala. Dvě minuty před koncem vedla o 17 bodů. Aljaška už jen zkorigovala na rozdíl 11 bodů 98:109.

Večer se nejprve střetl Guadeloupe s Nauru. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v první půli si o něco pépe vedli hráči z Nauru, kteří měli místy 6bodový náskok, ve druhé půli se začal prosazovat Guadeloupe. Jeho náskok vzrostl až na 16 bodů, až v posledních minutách Nauřané poněkud zmírnili ztrátu a podlehli 79:90.

Poslední pozdně večerní zápas už bez velkého zájmu diváků byl jednoznačnoou záležitostí Fidži. Bylo vidět, že tým ze Srí Lanky není v optimální formě. Kromě samotného začátku, kdy vedl 13:9, v dalším průběhu nestačil na rychlou hru Fidži plnou divácky zajímavých fint a rychlých útoků do pomalé obrany Asiatů. Poločas vyhrál tým Fidži jednoznačně 61:39. Pak sice zvolnil a dovolil i Srílančanům prosadit se. Náskok z prvního poločasu si však Fidžané pohlídali a v konečném rozdílu zvítězili o 24 bodů 115:91.

Aljaška - Ghana 98:109 (32:34, 56:58, 73:80)  /6-6/

Body: Hungrydog 35, Fallada 19, Whiteshark 17 - Inkom 27, Adiyah 14, William 13. Nejlepší hráči: Hungrydog 7 - Inkom 6,5. Celkem 30 (16:14). 4386 diváků.

Guadeloupe - Nauru 90:79 (24:26, 47:76, 69:62)  /5-5/

Body: Parin 18, Bouvard 17, Degen 16 - Roben 12, Ematenang 10, Daoteanavu 9. Nejlepší hráči: Parin 4,5 - Roben 3,5. Celkem 28,5 (16:12,5). 3815 diváků.

Fidži - Srí Lanka 115:91 (30:19, 61:39, 84:63)  /6-6/

Body: Tikokoti 23, Wawasibuka 20, Sisanana 17 - Varanasvanal 16, Sawananchalee a Gunasinghe 14. Nejlepší hráči: Tikokoti 4,5 - Varanasvanal 3,5. Celkem 30,5 (16,5:14). 1613 diváků.

1. Guadeloupe 4  3  1 +17 7
2. Ghana 4  3  1 +12 7
3. Aljaška 4  2  2 +26 6
4. Nauru 4  2  2 +25 6
5. Fidži 4  2  2 +6 6
6. Srí Lanka 4  0  4 -86 4

Srí Lanka má již jisté poslední místo, ostatní se ještě poperou o postup do čtvrtfinále. Program posledního kola: Srí Lanka - Ghana, Nauru - Fidži, Aljaška - Guadeloupe.