3. kolo ve skupině A

publikováno 13.12.2019

Ve čtvrtek 12. prosince se odehrálo podle plánu 3. kolo ve skupině A. Problémy s vodou v kabinách se podařilo vyřešit, a tak všechna mužstva mohla nastoupit k zápasům bez problémů. Jen novináři a televize zatím pracují v poněkud nouzovém režimu, ale i to se zřejmě vyřeší. Na programu 3. kola byly zápasy Ghana - Fidži, Srí Lanka - Guadeloupe a Nauru - Aljaška. Ghana měla v zápase s Fidži zpočátku problémy a brzy prohrávala o 12 bodů. Ještě v poločase Fidžané vedli. Ale druhá půle přinesla hru, na kterou diváci čekali. Ghana otočila zápas a ustála i závěrečný nápor Fidži. Ve druhém zápase se Guadeloupe proti Srí Lance poprvé dostal do výraznějšího vedení na konci první čtvrtiny. Náskok postupně zvyšoval a zdálo se, že výrazně zvítězí. Až v posledních dvou minutách přišel o výraznější vedení a vyhrál jen o 10 bodů. Poslední zápas Nauru - Aljaška byl od začátku jednostrannoiu záležitostí pro Nauru. Výranné vedení po první čtvrtině 28:12 slibovalo jednostranný průběh. Ale Aljaška začala dotahovat a ve třetí čtvrtině stáhla na rozdíl jediného bodu. Závěr však patřil Nauřanům, kteří opět navýšili vedení a zvítězili rozdílem 14 bodů.

Ghana - Fidži 91:86 (13:22, 36:43, 68:51)  /5-5/

Body: Gyimah 19, Ayewa a William 17 - Sikuwasiwata 16, Ch. Singh 15, Sovasova 14. Nejlepší hráči: Gyimah 5,5 - Kakalavosa 3,5. Celkem 26,5 (14:12,5). 4144 diváků.

Srí Lanka - Guadeloupe 75:85 (18:27, 31:55, 56:66)  /5-5/

Body: Varanasvanal 14, Sinhalashtra 13, Shuttralyazan 12 - Degen 22, Chanoble 21, Holasec 15. Nejlepší hráči: Varanasvanal 4 - Chanoble 5. Celkem 28,5 (13:15,5). 2425 diváků.

Nauru - Aljaška 95:81 (28:12, 49:42, 72:67)  /5-5/

Body: Roben 30, J. Oex 17, Obqo 13 - Wahina 16, Green 12, Ferguson 10. Nejlepší hráči: Roben 6 - Wahina 3,5. Celkem 29 (16:13). 1886 diváků.