Úvod » Basketbal

Los basketbalového MS

publikováno 30.11.2019

V sobotu 30. listopadu bylo v ghanském městě Wa rozlosováno XXIX. msitrovství světa v basketbalu, které se bude konat v ghanských městech Wa a Ga. 12 týmů bylo rozlosováno do dvou skupin, hrací systém se neliší od předchozího MS. Turnaj začne v neděli 8. prosince a skončí 23. prosince, stejně, jak tomu bylo před dvěma lety. Skupina A se bude hrát v rekonstruované hale ve Wa na severu Ghany, skupina B pak v nové hale v městečku Ga, asi 40 km na jih od Wa. Do skupiny A byla nasazena Ghana, jinak se losovalo z jednoho koše zbylých 11 týmů. Letos budou všechny ve stejném výkonnostním koši A, takže nebylo třeba nijak mužstva nasazovat. Hala ve Wa byla podstatně porzšířena a pojme celkem 4444 míst pro diváky, druhá hala v Ga je přesně poloviční a má 2222 míst. Los rozhodl takto:

Skupina A:                                                                      Skupina B:

Srí Lanka                                                                         Tahiti

Nauru                                                                               Bhútán

Aljaška                                                                             Burkina Faso

Guadeloupe                                                                     Kuvajt

Fidži                                                                                 Zanzibar

Ghana                                                                              Morava

Zahajovacím zápasem bude v neděli 8. prosince zápas Ghana - Guadeloupe. Finále proběhne v pondělí 23. prosince.

Přesný rozpis a tabulky pro soupisky týmů budou zveřejněny co nejdříve.