Úvod » Fotbal » liga Moravy

3. kolo ligy Moravy - Rejvíz se osamostatnil na čele

publikováno 26.09.2019

Ve třetím kole diváci mnoho dobrého fotbalu neviděli. Padlo jen 11 gólů, což by tak nevadilo, ale samotná hra přinesla urputné boje plné osobních soubojů a málo pohledných útočných akcí. Největší zájem byl pochopitelně upřen na souboj dvou vedoucích týmů. Zápas Potůčníku s Rejvízem rozhodla jediná branka, kterou vsítil rejvízský Aleš Čajník z přímého kopu už v 15. minutě.  Pak už se hosté zaměřili spíš na zabezpečenou obranu a dopředu se nijak nesnažili. Ale ani Potůčník toho moc nepředvedl. Akce domácích většinou končily daleko před pokutovým územím na kopačkách hostí. Ti se snažili nakopávat míče dopředu na některého z Venoušků, ale oba byli domácí obranou pokryti a tak se skore do konce zápasu už nezměnilo.

Ve Vikanticích se hrál asi nejlepší zápas kola. Domácí Nova se střetla s Pekařovem a oba soupeři se rezešli smírně 2:2. První půle byla dost opatrná a gólů se více než 500 diváků nedočkalo. Druhá půle však začala zcela jinak. Po pár vteřinách fauloval Dvořáček Výražku a Prášilík z přímého kopu získal Pekařovu vedení. Hosté pak byli dlouho lepší, zvláště, když v 59. minutě zvýšil Marek Kaňák na 0:2. Ale Vikantičtí brzy snížili a v dramatickém závěru se jim podařilo v poslední minutě vyrovnat. Masálek z Kovaříkova centru se hlavou trefil přesně.

Souboj Temenice s nováčkem z Nedvězí měl jasného favorita v domácím týmu a předpoklad se potvrdil. Domácí se pustili do soupeře hned od prvních minut a převahu vyjádřili v prvním poločase třemi góly. Skore otevřel ve 22. minutě po chybě Jana Zelence Krasík. O pět minut později přidal druhý gól po nezištné přihrávce Jawwana Martin Kozlík. A ještě do poločasu vypálil zdálky Bwulawaya a dal třetí gól. Hosté začali druhý poločas hodně důrazně a v prvních dvou minutách si vysloužili čtyři žluté karty. Dvě za fauly, jednu za protest a jednu za strčení do protihráče. Pak se hra uklidnila a tempo hodně pokleslo. Temenice měla nahráno, Nedvězí se na nic nezmohlo a tak diváky vzrušila jen 77, minuta, kdy po ojedinělém útoku Obrátil přešel přes Buďase, vystřelil a Švaříček vyražený míč šťastně poslal do branky. Buďas si vysloužil ještě žlutou kartu za předchozí pokus o faul.

Derby mezi Krásným a Klepáčovem začalo svižně. Kopřivňák dostal Kamenolom do vedení a brzy na to vyrovnal Svazijec Pothlame. Ale pak hra upadla do podprůměru a do konce utkání už se nic důležitého nestalo. Hrálo se sice rychle, ale místy zbrkle a šance nepřicházely. Remíza byla přijata oběma mužstvy vcelku s uspokojením. Klepáčov má po třech kolech hodně nezvyklé skore 2:1, což se nestává ani v klasickém fotbale.

Lokomotiva Potůčník - Start Rejvíz 0:1 (0:1)

15. min. Čajník 0:1 (přímý kop).

Rozhodčí Koblih /1/, ŽK Dubleyt (RJV), 727 diváků.

Nova Vikantice - Baník Pekařov 2:2 (0:0)

46. min. Prášilík 0:1 (přímý kop), 59. min. Martin Kaňák (Šeřík) 0:2, 67. min. Vosel 1:2, 90. min. Masálek (Kovařík) 2:2.

Rozhodčí Držka /0/, 526 diváků.

Sparta Temenice - Baník Nedvězí 3:1 (3:0)  /+1/

22. min. Krasík 1:0, 27. min. Martin Kozlík (Jawwan) 2:0, 33. min. Bwulawaya 3:0, 77. min. Švaříček (Obrátil) 3:1.

Rozhodčí Lauf /0/, ŽK Buďas - Jan Zelenec, Švaříček, Obrátil, Chladil. 352 diváků.

Kamenolom Krásné - Dukla Klepáčov 1:1 (1:1)

9. min. Kopřivňák 1:0, 16. min. Pothlame 1:1.

3 - Šopa (RJV), Urvalý (POT)

2 - Cagaš (POT), Martin Kozlík (TEM), Venoušek I. (RJV), Dvořáček (VIK)

Příští kolo: Klepáčov - Potůčník, Nedvězí - Krásné, Pekařov - Temenice, Rejvíz - Vikantice /+1/.

Druhá liga

Ve druhé lize se situace na čele nebývale vyrovnala. Prvních pět týmů má po šesti bodech, díky nejlepšímu skore se do čela dostala Ramzová. Ta porazila nejtěsnějším poměrem Štolnavu. Rovněž Bukovice vyhrály těsně 1:0 v Cotkytli. Nejvíce se dařilo Přemyslovu, který si veze cennou výhru 4:0 z Pobučí. Dařilo se rovněž Vernířovicím, které zdolaly Crhov 3:1. Celkově se kluby hodně vyrovnávají, ale spíše směrem dolů. Je zřejmé, že každý může prohrát s každým a tabulka se určitě bude výrazně měnit po každém kole.

Cotkytle - Bukovice 0:1 (0:0)

57. Pálenka 0:1. Rozhodčí Držmíšek /3/, 215 diváků.

Pobučí - Přemyslov 0:4 (0:3)

24. Bárta 0:1, 31. Bábovka 0:2, 45. Bábovka 0:3, 69. Mann 0:4. Rozhodčí Čapák /1/, 233 diváků.

Vernířovice - Crhov 3:1 (1:1) /+1/

24. Liďák 0:1, 39. Mazal 1:1, 55, Rosník 2:1, 88. Šárovec 3:1. Rozhodčí Harapes /1/, 180 diváků.

Ramzová - Štolnava 1:0 (1:0)

18. Mišun 1:0. Rozhodčí Vlára /0/, 129 diváků.

3 - Bábovka (PRE), Mišun (RAM)

2 - Pálenka (BUK), P. Jura (PRE), R. Jura (PRE)

Příští kolo: Štolnava - Cotkytle, Crhov - Ramzová /-1/, Přemyslov - Vernířovice, Bukovice - Pobučí