Úvod » Fotbal » Liga Mauritiu

Po dvou kolech vede obhájce Black Aces

publikováno 24.09.2019

Dvě kola má za sebou liga Mauritiu. Tabulka je zatím velmi symetrická. Na čele je dvojice s plným počtem šesti bodů, následuje dvojice se třemi body a poslední dvojice dosud nebodovala. Zatímco v prvním kole byly k vidění vyrovnané zápasy, ve kterých dominovaly obrany, de druhém kole se hráči rozstříleli. Black Aces smetli St. Piérre na jeho hřišti 6:1 a Chamarel nadělil nováčkovi z North Lagoon dokonce osmičku.

V prvním kole se nejvíce dařilo týmu Vacoas Boys, který zvítězil nad St. Piérre 2:0. Byl to úporný boj o každý metr hřiště. Domácí začali lépe a po čtvrthodině se dostali do vedení díky útočnému výpadu krajního beka Aywarsturby, který zužitkoval Vardyho přihrávku. Pak se hra vyrovnala a i hosté měli několik nadějných šancí. Domácí brankář Parkinson však měl svůj den a poradil si jak se střelou Periho, tak o chvíli později s hlavičkou Boba Zadaniho. Také druhý poločas začali domácí lépe a Vardy zvýšil na 2:0. Domácí se pak soustředili za zajištěnou obranu a i přes převahu soupeře v závěru utkání udrželi čisté konto.

Obhájce titulu Albion Black Aces měl v zápase s Chamarelem slabší začátek. Hosté byli aktivnější a vypracovali si dost příležitostí k otevření skore. Vedoucího gólu se dočkali ve 38. minutě,  kdy skoroval legionář z Aljašky Perry. Ani do druhé půle nevstoupili domácí zrovna nejlépe. Během minuty inkasovali tři žluté karty. Jednu Paul Chamaga za faul a vzápětí ještě Rákosník a Joseph M´bubu za protesty. Pak se však hráči zdravě naštvali a v 56. minutě vyrovnal Balik Pappan. V závěru z velkého tlaku vytěžili domácí vítězný gól, který dal jejich nejlepší střelec Filip Maršovský. Těsné vedení pak už zkušeně hráči Black Aces udrželi.

Nováček North Lagoon se představil v domácím prostředí. Nervozita a opatrnost byla znát. Hosté z Flacqu opanovali první poločas, který vyhráli 2:0 a mohli přidat i další gól. Únik de Romy zastavil praporek pomezního, čemuž se divili nejen hosté, ale i domácí diváci. Ve druhém poločase spadla z domácích nervozita, začali hrát odvážněji a podařilo se jim snížit. Ale na zvrat už neměli dostatek sil a hlavně zkušeností. Hosté těsné vítězství udrželi.

Vacoas Boys - St. Piérre Sharks 2:0 (1:0)

14. min. Aywarsturba (Vardy) 1:0, 54. min, Vardy (Ponnac) 2:0. Rozhodčí Mubadze  /0/, ŽK Magniani (STP), 473 diváků.

Albion Black Aces - Olympique Chamarel 2:1 (0:1)

38. min. Perry 0:1, 56. min. Pappan 1:1, 74. min. Maršovský (Ramini) 2:1. Rozhodčí Ndahonem  /1/, ŽK Paul Chamaga, Rákosník a Joseph M´bubu (CHA), 553 diváků.

North Lagoon Clippers - FC Union Flacq 1:2 (0:2)

12. min. Bouvain (Rebet) 0:1, 26. min. Mouzaias 0:2, 68. min. Kewele (Bouterin) 1:2. Rozhodčí Rambazafy  /2/, 585 diváků.

Na pátek 13. září připadlo druhé kolo, ve které se střelci činili. Ve Flacqu se sice domácí neprosadili proti úporné obraně Vacoas Boys, kteří už v prvním poločase podnikli několik výpadů do otevřené obrany domácích. Ponnac a po něm Manhari získali svému týmu dvoubrankové vedení.  Druhý poločas měl slabší úrpveň. Hosté hráli to, co potřebovali, nijak se dopředu nesnažili a domácí jakoby neměli dost sil. Jejich náznaky akcí končila obvykle daleko před brankou jistého Parkinsona.

To v Chamarelu si diváci přišli na své. Olympique začal od prvních minut obléhat branku nováčka z North Lagoon a ten si počínal dost nováčkovsky. Obrana kupila chyby, záloha nepodržela míč a útok se prakticky k ničemu nedostal. První gól padl až ve 24. minutě, ale pak přibyly do poločasu ještě další dva. Jen chvilka nekoncentrace v závěru poločasu znamenala pro domácí menší problém, po chybě Speeda skoroval Bouterin. Druhý poločas zahájili domácí jako uragán. Ve 47. minutě dal gól Verdi, o dvě minnuty později Nsah a v 57. minutě napravil Speed svou chybu ze závěru prvního poločasu, když proměnil krásnou střelou přímý kop. Pak ještě přidal dva góly Perry a debakl byl na světě. Verdi a Perry zaznamenali hattrik. Po návratu do první ligy to zřejmě nebude mít tým Norrth Lagoon snadné.

Do St. Piérre přijel mistr z Albionu a počínal si opravdu mistrovsky. Domácí Sharks se sice dostali záhy do vedení, ale netrvalo to příliš dlouho a snajpr Maršovský vyrovnal. Gólová mašina se rozběhla, do poločasu přidal gól Joseph M´bubu a opět Maršovský. Ten pak přidal ve druhé půli další gól a zaznamenal hattrik. Další góly přidali Kaleh a Jaccob M´bubu a debakl domácích byl dokonán. Black Aces tak rázně vykročili za obhajobou titulu.

FC Union Flacq - Vacoas Boys 0:2 (0:2)

19. min. Ponnac (Aywarsturba) 0:1, 42. min. Manhari 0:2. Rozhodčí Mohutu  /0/, 432 diváků.

Olympique Chamarel - North Lagoon Clippers 8:1 (3:1)  /+1/

24. min. Verdi (Solomon) 1:0, 39. min. Perry (Solomon) 2:0, 41. min. Verdi (Nsah) 3:0, 45. min. Bouterin 3:1, 47. min. Verdi 4:1, 49. min. Nsah (Ravinamaraya) 5:1, 57. min. Speed 6:1 (přímý kop), 66. Perry (Solomon) 7:1, 82. min. Perry (Blackfox) 8:1. Rozhodčí Rambazafy  /1/, ŽK Aimée (NL), 355 diváků.

St. Piérre Sharks - Albion Black Aces 1:6 (1:3)

7. min. Maliha 1:0, 21. min. Maršovský (Ramini) 1:1, 25. min. Joseph M´bubu (Rákosník) 1:2, 35. min. Maršovský 1:3, 58. min. Kaleh 1:4, 70. min. Maršovský (Rákosník) 1:5, 74. min. Jaccob M´bubu (Pappan) 1:6. Rozhodčí Mubadze  /0/, ŽK Bullet (ALB), 516 diváků.

1. Black Aces 2 2 0 0 8:2 6
2. Vacoas 2 2 0 0 4:0 6
3. Chamarel 2 1 0 1 9:3 3
4. Flacq 2 1 0 1 2:3 3
5. St. Piérre 2 0 0 2 1:8 0
6. North Lagoon 2 0 0 2 2:10 0

Střelci: 4 - Maršovský (ALB), Perry (CHAM)

3 - Verdi (CHAM)

Ve druhé lize se do čela dostal tým z Barlow, který sestoupil z první ligy. Jako jediný má plný počet bodů. Bez bodu na opačném konci tabulky ja ostrovní tým Agalega Stars. Ostatní mají po jedné výhře a jedné prohře.

1. kolo: Agalega - Flat 2:3 (1:2), Barlow - Tamarin 3:1 (0:0) /+1/, Logo-Logo - Porthos 1:0 (0:0).

2. kolo: Porthos - Agalega 2:0 (1:0, Tamarin - Logo-Logo 4:1 (1:1), Flat - Barlow 1:2 (0:1)

1. Barlow 2 2 0 0 5:2 6
2. Porthos 2 1 0 1 2:1 3
3. Tamarin 2 1 0 1 5:4 3
4. Flat 2 1 0 1 4:4 3
5. Logo-Logo 2 1 0 1 2:4 3
6. Agalega 2 0 0 2 2:5 0