Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Liga Barmy - na čele nečekaně Laputta

publikováno 21.09.2019

27. ročník Barmské ligy má za sebou první dvě kola a ukazuje se, že soutěž bude hodně vyrovnaná. Hned čtyři zápasy totiž skončily remízou a další dvě utkání domácí celky prohrály. Na čelo se nečekaně vyhoupla Laputta, která v prvním kole vysoko vyhrála v jižním derby v Tararingapatamu, ve druhém kole pak doma vybojovala remízu po gólové přestřelce s Falamem. Stejnou bodovou bilanci, ale horší skóre má Akyab, který v 1. kole nečekaně ztratil body s Yenangyaungem. Akyab sice brzy vedl 2:0, ale zkušený Linthi brzy snížil a po změně stran vyrovnal další sikkimský reprezentant Pratnesh, který svůj debut v Barmské lize hned ozdobil důležitým gólem. Akyab své zaváhání napravil v následujícím kole, když dokázal vyhrát na horké půdě ve Shwebu. Další mužstva už jsou bez vítězství. Yenangyaung nenavázal na cennou remízu v Akyabu a s Tararingapatamem také jen remizoval, ačkoliv vedl už o dva góly. Nová vycházející hvězdička barmského fotbalu, dvacetiletý Di Wan, ale ve druhé půli Tararingapatamu zajistil dvěma góly remízu. Dvě remízy má na kontě i Falam, když se v 1. kole podělil o body se Shwebem, ve 2. kole pak remizoval na hřišti Laputty. Na 3:3 vyrovnával devět minut před koncem střídající HnyaTlam. Těžký los mělo Shwebo. V 1. kole hrálo ve Falamu, kde uhrálo remízu, v dalším zápase hostilo  Akyab a i když po prvním poločase po brance Shan Mloka vedlo 1:0, ve druhém poločase o vedení přišlo a přenechalo všechny body soupeři. Loni poslední Tararingapatam zůstává poslední i po dvou kolech nového ročníku zejména díky vysoké domácí porážce od Laputty, remíza v Yenangyaungu ale naznačila, že Tararingapatam může pomýšlet i výše.

1. kolo

Falam - Shwebo  1:1 (1:1)

17. Lu Tlap Lei 1:0, 37. Shan Mlok 1:1

Akyab - Yenangyaung  2:2 (2:1) /+1/

2. Po Srath 1:0, 27. Hullock 2:0, 29. Pratnesh 2:1, 59. Linthi 2:2

Tararingapatam - Laputta 1:4 (0:1)

2. Kyan Sop 0:1, 47. Ronaldo 0:2, 67. Di Wan 1:2, 75. Su Wan 1:3, 84. Kwok Sin 1:4

2. kolo

Laputta - Falam  3:3 (2:2)

5. Kyu Ho Lin 0:1, 29. Su Do Kchu 1:1, 41. Devalakuram 1:2, 43. Kyan Sop 2:2, 67. Kyan Sop 3:2, 81. Hnya Tlam 3:3

Yenangyaung - Tararingapatam  3:3 (3:1) /+1/

8. Le Ninh 1:0, 18. Do Shun He 2:0, 24. Thaum Yan 2:1, 41. Lei Ma So 3:1, 63. Di Wan 3:2, 66. Di Wan 3:3

Shwebo - Akyab 1:2 (1:0)

45. Shan Mlok 1:0, 48. A Kchun Kya 1:1, 66. Muin Khou Tha 1:2

1. Ywei Laputta 2 1 1 0 7:4 4
2. Akyab Sailors 2 1 1 0 4:3 4
3. Yenangyaung Myan Myins 2 0 2 0 5:5 2
4. Falam Tigres 2 0 2 0 4:4 2
5. Shwebo Pyas 2 0 1 1 2:3 1
6. FC Tararingapatam 2 0 1 1 4:7 1