Sikkimská liga - 2. kolo

publikováno 19.09.2019

Ve 2. kole pokračovalo vítězné tažení mistrovské Sherpy. která opět na domácím hřišti v derby porazila FC Gangtok. Sherpové sice brzy prohrávali po gólu Ongera, ale postupně hru vyrovnali a v závěru poločasu už byli aktivnější. Výsledkem byl vyrovnávací gól z kopačky obránce Solopholoka, který si zaběhl nečekaně až za obranu a dloubákem přehodil Biramiho. Ve druhé půli Sherpa dominovala a zaslouženě přidala další dva góly, když se poprvé po přestupu trefil andamanský útočník Uppatlaney, a skóre pak uzavřel svým druhým gólem aktivně hrající Solopholok.
Těžký program má na úvod sezóny Geyzing. Ten musel první zápas proti Sherpě odehrát na hřišti soupeře kvůli buddhistické slavnosti, která po tři dny probíhala na stadiónu Khanchenjunga. Druhý venkovní zápas hráli Glaciers opět v Gangtoku, tentokrát byli jejich soupeřem Icemans. Ti nejsou na začátku sezóně ve formě, odchody klíčových hráčů jsou znát a mladý tým působí dost neurovnaně a nesehraně. Proti Geyzingu to bylo vidět zejména v prvním poločase, kdy soupeř domácí přehrával a zaslouženě vedl o dva góly. Na konci poločasu sice vykřesal naději Tripuri, ale krátce po změně stran Chombey po nezištné přihrávce Birandry opět posunul hosty do dvougólového náskoku, který Geyzing taktickou hrou udržel až do konce.
Nováček Singtam podruhé za sebou bodoval, i když po první půli utkání v Dikchu by asi nikdo na remízu nevsadil. Dikchu totiž po obdrženém gólu rychle vyrovnalo a do konce poločasu díky aktivní hře přidalo další tři góly. Když brzy po přestávce střídající Sikhtar po letech vstřelil svůj další ligový gól, Dikchu se brzy oklepalo a vynutilo si převahu. Hosté ale přitvrdili, i když už měli pět žlutých karet, zlepšili pohyb a postupně se z tlaku vymanili. Ještě deset minut před koncem domácí stále vedli o dva góly, pak ale střídající Sichey přiťukl Ringdupovi, který propálil Shenchuka a rázem to bylo jen o gól. Domácí už jen bránili hubené vedení, což se nevyplatilo. Singtam totiž v závěru domácí zatlačil do hluboké defenzívy a v poslední minutě mladý Sichey doklepl za Shenchukova záda střelu Zircona. Singtam tak ve své premiérové sezóně v nejvyšší soutěži ani ve druhém zápase nenašel přemožitele.

Sherpa Club Gangtok - FC Gangtok  3:1 (1:1)

14. Onger 0:1, 38. Solopholok (Ranival) 1:1, 63. Uppatlaney (Lattam) 2:1, 75. Solopholok 3:1. Rozhodčí Payokle /1/, ŽK Lattam - Kilili, Nyagmo. Sherpa Stadium, 1212 diváků.

Gangtok Icemans - Geyzing Glaciers  1:3 (0:2)

16. M.Landip (Nyinchol) 0:1, 22. Raswin (Nyinchol) 0:2, 39.Tripuri 1:2, 49. Chombey (Birandra) 1:3. Rozhodčí Lingyam /1/. Phuncchog Namgyal Stadium, 1717 diváků.

Dikchu Athletics - Singtam Wilds  4:4 (4:1)

13. Kabutaro (Pema Lodro) 0:1, 16. Laptlahyatalang 1:1, 22. Lapaling (Lattey) 2:1, 36. Laptlahyatalang 3:1, 41. Gyampo (Champal) 4:1, 50. Sikhtar (Pema Lodro) 4:2, 80. Ringdup (Sichey) 4:3, 90. Sichey (Zircon) 4:4. Rozhodčí Rahangiri /0/, ŽK Laptlahyatalang, Ruptsang - Prikhale, Nyngwang, Pema Lodro, Dikpo, Kabutaro. Dikchu, Teesta Stadium, 846 diváků.

1. Sherpa Club Gangtok 2 2 0 0 5:2 6
2. Geyzing Glaciers 2 1 0 1 4:3 3
3. FC Gangtok 2 1 0 1 5:5 3
4.  Singtam Wilds 2 0 2 0 5:5 2
5. Dikchu Athletics 2 0 1 1 6:8 1
6. Gangtok Icemans 2 0 1 1 2:4 1