Závěr sezóny v Bhútánu

publikováno 26.06.2019

Teprve poslední kolo určilo mistra ligy. O titul bojoval na dálku Hatisar s Phuenccholingem, v lepší pozici byl Hatisar, kterému stačilo porazit poslední Raidak. Domácí Chillies sice už od 5. minuty prohrávali po tečované střele Lhomccha, ale Tsheng hattrickem skóre otočil. Kyž pak po změně stran přidal Linzian čtvrtý gól, diváci začali slavit. Nic na tom nezměnila ani povedená střela Samchuka, na kterou sikkimský reprezentační brankář Deva nedosáhl. Hatisar se tak po jednadvaceti letech dočkal svého pátého titulu. Druhý kandidát na titul Phuenccholing hostil Bjakar a potřeboval pomoc Raidaku v Hatisaru, což se nestalo. Phuenccholingu závěr sezóny moc nevyšel a ani v posledním kole nezvítězil. Bjakar poslal brzy do vedení Longrisha, domácí stačili teprve v závěru vyrovnat. Nicméně druhé místo a postup do Poháru FIFAC je po hubených letech velkým úspěchem pro klub z jihu Bhútánu. Nahuštěný program měli v závěru sezóny díky účasti v závěrečných bojích Poháru FIFAC hráči Thimphu Yetties, historicky nejúspěšnějšího týmu Bhútánské ligy. Únavné cestování se projevilo i v domácích soutěžích. V posledním kole Yetties prohráli na hřišti Para a v tabulce klesli až na 5. místo. Neúspěchem skončilo vystoupení Yetties i v domácím poháru, kde byli vyřazeni Phuenccholingem. A protože Yetties nedokázali vyhrát ani finále Poháru FIFAC, v příští sezóně si pohárové úspěchy nezopakují, ze 3. místa se kvalifikoval Bjakar.

10. kolo

Hatisar Chillies - Raidak Chhukha 4:2 (2:1) /+2/

5. Lhomccho 0:1, 18. Tsheng 1:1, 35. Tsheng 2:1, 55. Tsheng 3:1, 72. Linzian 4:1, 84. Samchuk 4:2

Paro Druks - Thimphu Yetties  2:1 (1:1)

22. Rimbochhe 0:1, 33. Orgyen 1:1, 58. Tamang 2:1

FC Phuenccholing - Bjakar Rangers  1:1 (0:1)

5 - Wangyak (YET)

4 - Tsheng, Somlong, Sunar (HAT), Miresh (BJA), Omuri, Tamang (PAR), Rumbat (YET), Do Ho Wen, Samchuk (RAI)

Pohár

Semifinálové zápasy poměrně jednoznačně ovládly oba nejlepší týmy. Phuenccholing si v obou zápasech poradil s Yetties a Hatisar po remíze v Bjakaru v domácí odvetě dominoval a nedal soupeři šanci. Finále se hrálo v Thimphu a bylo velmi vyrovnané. Phuenchholing šel brzy do vedení po brance zkušeného Naltchemy, ale Hatisar dokázal velmi brzo odpovědět po hlavičce Bohushe. Pak už se spíše taktizovalo a mnoho šancí druhá půle nepřinesla, a tak došlo k prodloužení. V něm se krátce po začátku druhé části krásně trefil do Devovy branky obránce Rampa a Phuenccholing těsné vedení držel až téměř do konce. V závěru ale neodolal velkému tlaku Hatisaru, kterému vystřelil penaltový rozstřel Linzian. V něm kraloval Deva, který vychytal Rajavanjiho i Brihadevu, zatímco ze čtyř pokusů Hatisaru nedal pouze Sritna. V poslední sérii mohl rozhodnout Somlong, který ale branku vůbec netrefil. Phuenccholing mohl vrátit do hry Gyorko, ale v sikkimském souboji obstál Deva a Hatisar tak mohl slavit double.

Semifinále:

Phuenccholing - Yetiies 2:0 (1:0) /+1/, Yetties - Phuenccholing 1:3 (0:2)

Bjakar - Hatisar 2:2 (1:2), Hatisar - Bjakar 5:1 (2:0)

Finále

FC Phuenccholing - Hatisar Chillies  2:2 (1:1, 1:1), PK 2:3

9. Naltchema 1:0, 16. Bohush 1:1, 109. Rampa 2:1, 119. Linzian 2:2. Penalty: Sewok, Thagore - Bohush, Sunar, Linzian