Úvod » MS 2020 Mauritius

2. kolo kvalifikace

publikováno 31.05.2019 (aktualizováno 04.06.2019)

Ve Východní zóně se hrály tři zápasy. Sikkim prohrál ve skupině A i své druhé utkání, tentokrát na domácím stadiónu nestačil na favorizované Andamany a šance na postup dostala vážné trhliny. Skupina C je složena pouze z týmů Východní zóny a mužstva, která vyhrála první zápasy, vyhrála i tentokrát. Kiribati jednoznačně přehrálo mladý tým z Vanuatu a Bhútán až nečekaně snadno rozdrtil Maledivy. Bhútánský fotbal je na vzestupu, dařilo se na klubové úrovni a i reprezentace má skvěle našlápnuto k účasti na dalším MS.

V Západní zóně se prosadili favorité. Morava si snadno poradila s odevzdaným týmem Nauru, Guam vydřel cenné vítězství v Lesothu. Ostře sledované karibské derby skončilo nečekaně vysokým vítězstvím Guadeloupu nad Bermudami. Guadeloupe zatím předvádí výborné výkony a jeho boj o postup na MS je stále otevřený. Oba zápasy hrané v arktických podmínkách skončily shodně 1:1. Aljaška v nezáživném zápase remizovala se San Marinem a Špicberky se stejným výsledkem dělily o body se Svazijskem.

72. Birandra (Chombey) 1:2

Rozhodčí Kanoor (MDI) /2/. Hráno 24. 5. v Gangtoku na Phuncchog Namgyal Stadiu, 2300 diváků - vyprodáno.

Sikkim: Deva 5 - Birandra 7, Nyingtam 6, Chungwal 5, Lattam 5 - Prakottri 4 (46. Ratnakulay 5), Chungpok 5, Chombey 5 - Rumbat 4 (77. Tshering Lepcha), Pratnesh 5, Bharati 5 (62. Hathi)

Andamany: Jaragoor 6 - Kottamalupattna 6, Mupopo 7, Digo-digo 6, Ovek 5 - Jannananah 7, Biraneshtra 6 (70. Bhgwar), Uddamalakolabundy 6 - Na Pij 6 (76. Kaah), Ojebe 5, Devalakuram 6 (87. Trawindraswamy)

Sikkim opět doplatil na špatný výkon v prvním poločase, kdy na soupeře nestačil v nasazení a důrazu. Andamanci celkem snadno přehrávali domácí výběr a Deva po čtvrthodině poprvé inkasoval, když nestačil na přesnou hlavičku osamoceného Devalakurama. Ani inkasovaný gól domácí neprobudil k větší aktivitě, pomalé přihrávky ve středu hřiště bez nápadu na soupeře nestačily, na hrotu se Rumbat prakticky nedostal k míči, chyběla kvalitnější hra středové formace. Andamany podruhé udeřily po necelé půlhodině hry, kdy si domácí obranu povodil Na Pij a nakonec z úhlu prudkou a přesnou ranou pod břevno zaskočil i Devu. Na druhé straně mohl být Jaragoor v brance v klidu, za poločas ho neohrozila jediná střela. Po změně stran Sikkim přidal, začal využívat více křídelní hry, zejména obránce Birandra se snažil podporovat ofenzívu a několikrát pěkně pronikl po pravé straně, ale jeho nepříjemné centry si obrana Andaman pohlídala. Birandra se nakonec prosadil sám, když si naběhl na Chombeyův centr a ve skluzu usměrnil míč za Jaragoorova záda. Ožilo také vyprodané hlediště a hnalo domácí za vyrovnáním. Jenže z platonické převahy se další gól už nezrodil, Sikkimové se do dobře organizované obrany jen těžko dostávali, a když už si vybojovali nadějnou příležitost, selhali, jak to předvedl v 85. minutě Nyingtam, který si odskočil od obránců, ale z dobré pozice poslal hlavičku nad Jaragoorovu branku. Andamanci těsné vítězství uhájili, šance Sikkimu na postup se naopak hodně snížily.

Aljaška - San Marino 1:1 (0:0)

65. Perry (Blackfox) 1:0
  85. de Roma 1:1

Rozhodčí Fadrhonc (MOR) /0/, 605 diváků. Hráno 24.- 5. v hale v Barrow.

Aljaška: Potter 5 - Brandel 5, Harley 6, Catchman 5, Davidson 4 - Littlebison 5, Mahawatak 4, Yellowdog 5 (80. Wahimanac) - Perry 6 (85. Bigbird), Blackfox 5, Tikirak 3 (46. Warwick 4)

San Marino: Piri 6 - Spitalezzi 6, C. Polleno 4 (65. Tartini), Poldera 5, Ma 5 (87. Allegre) - Pradi 4, Solferini 5, Marinelli 5 - de Roma 6, Simonelli 5 (76. Salieri), Balotelli 4

Na severu Aljašky panovalo i na konci května mrazivé počasí, proto se hrálo v hale. Na nepříliš rovném umělém povrchu se obě mužstva zejména v prvním poločase potýkala s nezvyklými odskoky míče, o kombinační hře se moc nedalo mluvit, hrálo se spíš na náhodu. Mírně navrch měli domácí hráči, ale ani oni si nedokázali vypracovat nějakou kloudnější šanci. Snad jen střela Blachfoxe z velké dálky po nečekaném odskoku poněkud vystrašila Piriho, ale ten si dokázal poradit. Druhá půle přece jen byla o něco fotbalovější, byly vidět i občasné zdařilé kombinace. Do šance se dostal Perry, ale přestřelil. Nadruhé straně de Roma dvakrát po sobě přinutil Pottera k zákroku. Vedoucí gól padl po rohovém kopu. Perry si naskočil na dobře kopnutý roh Blackfoxe a umístěnou hlavičkou nedal Pirimu šanci. Pak se ale domácí zatáhli do obrany a už jen bránili těsné vedení. A to se jim vymstilo. Pět minut před koncem neuhlídal Davidson de Romu, který se dostal sám před brankáře a umístěnou střelou vyrovnal. V závěru už bylo jasné, že obě mužstva se spokojí s bodem, a to se také stalo. Zápas nikoho nenadchl a trenér San Marina podotkl, že by se aljašský fotbal měl přestěhovat do jižnějších částí zamě. Do Barrow je to daleko, je tam zima a ani fotbal zde nemá dobré podmínky. Aljašští představitelé ale něco podobného nehodlají připustit.

76. Dvořáček 7:1

Rozhodčí Madlawana (SWZ)  /3/, 870 diváků. Hráno 25. 5. v Potůčníku.

Morava: Lišejník 5 - Rákosník 6, Dvořáček 8, Kundera  6 (67. Caletka), Pracháč 5 - Krasík 5 (77. M. Aňátko), Matěj Kozlík 6, Bradlík 6 - Urvalý 4, Skočbaba 6, Brouzdal 5 (82. Hůlka)

Nauru: Bobbut 4 - Moluk3, Deniawa 2 (66. Hobart), Abiyam 3, Kuriwasiwa 4 - Nuru 5, Mayayo 3 (46. Piston 3), Yenamol 4 - Pamuwagir 3, Parasty 2, Quaqwa 2 (76. J. Plinegh)

Morava splnila beze zbytku roli favorita. Ráz zápasu dala hned úvodní akce domácích, po níž Skočbaba otevřel skore. Zápas se i nadále odvíjel převážně před brankou Nauřanů a druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Matěj Kozlík využil průnikovou přihrávku Pracháče a snadno překonal Bobbuta. Pak ale jakoby přišlo uspokojení na straně domácích a hra se vyrovnala. Nauru si dokonce vypracovalo několik šancí a z jedné z nich překvapivě skoroval Nuru. Hra ztratila tempo a do konce poločasu se hrál nezáživný fotbal. Nauřané se snažlil o vyrovnání, ale jejich koncovka byla dost špatná. Jedinou pohledou akcí byl průnik Dvořáčka v 37. minutě. Dvořáček obral o míč chybujícího Deniawu, prošel přes půl hřiště a sólo zakončil nekompromisní ranou pod břevno. Bobbut se jen ohlédl. Druhou půli začali Moravané v lepší pohodě a brzy opět skoroval Dvořáček. Nauřané už rezignovali a občas jen přihlíželi kombinacím domácích, které však často končily nepřesnou finální přihrávkou. Ale přesto padaly branky. Pátý gól přidal Kundera, šestou Rákosník a nakonec dovršil hattrik nejlepší hráč na hřišti Dvořáček. Přes vysoké vítězství nebyl výkon Moravanů bezchybný. Zejména výpadek v prvním poločase by se proti lepšímu soupeři nemusel vyplatit. Nauřané svým výkonem zklamali. Jedině snaživý Nuru znamenal pro domácí jekés takés nebezpečí, zkušený Pamuwagir v útoku nedostal za celý zápas pořádnou přihrávku, ostatní se zaměřili jen na obranu, která však byla hodně prostupná.

Rozhodčí Pasqualini (SMR) /1/, 1929 diváků. Hráno 24. 5. v Moule

Guadeloupe: Mognian 6 - Balniérre 7, Brennax 9, Barelli 6 (71. Brendoix), Ballon 5 - Merenguez 6, Marchand 6, Occana 5 (62. Ocelier) - Renny 6 , Hector 5, Gerverec 7 (77. Bartholomey)

Bermudy: Bennedy 5 - Wallner 5, Charleston 3(46. Rockford 5), Georges 4, Hopkirk 4 - Kurtweil 5, Gretta 5, Shakesperry 4 (68. Watson) - Atkinson 6 (75. Biggs), Grappy 4, Ronnie 4

O zápas byl v Moule velký zájem. Jednak se tu kvalifikace hrála poprvé, jednak Guadeloupe přivezl vítězství z Nauru a i Bermudy v prvním kole uspěly proti Moravě. Samotný zápas nadchl zejména domácí příznivce. Hrálo se od začátku ve vysokém tempu, které udávali domácí. Zejména Gerverec, ale i z obrany často útočící Brennax znamenali pro soupeře neustálé nebezpečí. Neúnavný Brennax nejen kraloval v obraně, ale byl i u všeho důležitého v ofenzivě. Postaral se o všechny góly v prvním poločase. Nejprve v 19. minutě našel svou chytrou přihrávkou volného Gerverece, který otevřel skore. Pak vybojoval míč na Charlestonovi, prošel před branku a sám přesně zakončil. V závěru poločasu po jeho přímém kopu skoroval hlavou Balniérre. Snový první poločas zakončily dvě žluté karty pro hráče Bermud, které zkušený Pasqualini "věnoval" za fauly Wallnerovi a Grettovi. Ve druhém poločase hosté přece jen začali aktivněji a podařilo se jim snížit. Atkinson ošálil Ballona a z úhlu překvapil Mogniana. Hra se vyrovnala a tempo poněkud opadlo. Ale přišly nové síly a Guadeloupané opět přitlačili na pilu. Neúnavný Brennax přidal čtvrtý gól a po chvíli z přímého kopu skvostně trefil šibenici střídající Brendoix. Vítězství Guadeloupu bylo naprosto zasloužené, diváci i novináři hovořili o nejlepším výkonu Guadeloupu v historii. Bermudy po výhře nad Moravou poněkud zklamaly, ale při dnešním výkonu Guadeloupu by zde těžko uspěl kterýkoliv tým.

75. Kaleoikaikaokalani 6:1

Rozhodčí Olana (GUM) /1/. Hráno 24. 5. v Bonriki, 879 diváků.

Kiribati: Boti 6 - Rowewa 7, Kabutaro 6, Trapatani 6, Morawa 6 - Mafuriare 8 (72. Motomoto), Riberi 7, Ekameni 5 - Krkbrk 5 (64. Kaleoikaikaokalani), Natinimate 8, Ki-teara 9 (79. Baion)

Vanuatu: Leovani 5 - Olema 4, Pivo 5, Omalesi 3 (74. Sawo), Opatasika 3 - Kalafuna 5, Kipalam 4, S. Martinez 4 - Minister 5 (74. Kaolin), Obidi 4, Lebo 2 (46. Ukokotu) 5

Utkání mezi někdejšími mistry světa ukázalo momentální rozložení sil. Zatímco Kiribati pomalu výkonnostně opět stoupá, nově se tvořící vanuatský tým má ještě hodně práce před sebou. Domácí svého soupeře jednoznačně přehrávali, Vanuaťané často vůbec nestačili bránit rychlé a přesné kombinace soupeře a brzy prohrávali o dva góly, když Natinimate po vyšachování obrany dvakrát zakončoval prakticky do prázdné branky. Vanuaťanům se povedla jediná akce, když Obidi poslal nečekanou přihrávku za obranu a rozběhnutý Kalafuna z dvaceti metrů nečekanou ranou zaskočil Botiho. Kiribati ale brzy náskok zvýšilo, když se prosadil výborně hrající Ki-teara, který ještě připravil další gól i pro Rowewu. Po změně stran zákonitě domácí ubrali na tempu a kontrolovali hru, Vanuaťané ale stále většinou jen bránili a ohrozit podruhé Botiho už bylo nad jejich síly. Naopak domácí ještě v závěru přidali další branky, když nejprve po pěkném průniku do obrany dokonal Natinimate hattrick a o chvíli později se prosadil i střídající Kaleoikaikaokalani. Mladý útočník mohl přidat v závěru další gól, ale trefil jen břevno Leovaniho branky. Vítězství Kiribati bylo naprosto zasloužené.

Bhútán - Maledivy  4:0 (2:0)

13. Miresh (Bohush) 1:0
22. Miresh 2:0
62. Longrisha (Linzian) 3:0
69. Wadzong 4:0

Rozhodčí U Wai Su (BIR) /0/. Hráno 24. 5. v Thimphu, 2818 diváků.

Bhútán: Sundeep 6 - Rao 6, Miresh 8, Bohush 6, Wadzong 7 - Nyindrak 7 (80. Rajavanji), Jigme 7 (86. Thagore), Sunar 6 - Longrisha 7 (71. Umchog), Linzian 6, Wangyak 6

Maledivy: Lihwan 5 - Hasan-shal 5, Vaiaahatahoo 4, Ghaizad 7, Vadha 4 - Paluhadhoo 6, Al Fasol-lol-ahmed 3, Susheel 4 (46. Mali-wali-doul 6) - Pupook 4, Riti 4 (62. Madhoo-hadhoo), Fisher 4 (76. Balele-em)

Domácí před bouřlivou kulisou předvedli výborný a sebejistý výkon. Vůbec se nezalekli hvězdných jmen soupeře a hráli si svou hru založenou na rychlém pohybu, aktivním napadání a podpořenou vytvářením nebezpečných střeleckých pozic. V první půli soupeři nic nedovolili a rozdíl ve skóre mohl být větší nebýt několika zahozených šancí, v čemž vynikal zejména rtuťovitý Longrisha, se kterým měla obrana Malediv spoustu práce. Z mnoha příležitostí se ujaly dvě střely Mireshe z téměř totožného místa za hranicí šetnáctky. Po změně stran domácí ubrali na tempu, hra se opticky vyrovnala, ale Maledivci nedokázali vytvořit nic, co by Sundeepa v brance mohlo ohrozit. Naopak v pohodě hrající Bhútán přidal další dva góly a utkání dovedl do vítězného konce. Naprosto zasloužené vítězství, svého soupeře Bhútánci předčili ve všech směrech.

1. Bhútán 2 2 0 0 10:3 6
2. Kiribati 2 2 0 0 8:2 6
3. Maledivy 2 0 0 2 1:6 0
4. Vanuatu 2 0 0 2 4:12 0